przybrany

(108 wyników)
  • Witam, urodziłam synka w wagą 4000g a kiedy wychodziliśmy ze szpitala po 4 pełnych dobach synek ważył 3790g. Jest karmiony piersią i wczoraj byliśmy na kontroli i ważył 4025g - czyli przybrał 235g - czy to prawidłowy przyrost wagi? Urodził się 6 lipca - wczoraj był 23 lipca. Czyli właściwie 2 tygodnie karmienia a tylko 235g :( To chyba za mało. Pani doktor powiedziała, że bardzo ładnie i dużo ??? Zgłupiałam zupełnie. Bo czytałam, że powinien przybrać 200g ale tygodniowo. Potrafi wypić ...
  • Nie wiem co się stało. Karmię jak zawsze, tzn. na żądanie (10-12x dziennie), jak długo chce (czyli nie zrzucam z piersi po 15 min.), pilnuję efektywnego ssania, karmię w nocy czasem nawet co 1,5 godziny.... Do tej pory -przez 11 tygodni, przybierał na wadze przyzwoicie, ok.150g tygodniowo. Wczoraj podczas ważenia w 13 tygodniu, okazało się że w ciągu ostatnich 14 dni przybrał tylko 110g. Nie wiem czemu... Nie przechodził żadnej widocznej infekcji, nie był chory, no może krzycz...
  • witam Mój mały ma 5 miesięcy i od 23 10 do teraz przybrał jedynie 0,5 kg...jego przyrosty nigdy nie były imponujące ale systematyczne ( przy wypisie 3,450 teraz 6,5 kg)ale te pół kilo to chyba przesada...mielismy po drodze chorobę - solidny katar i czewone gardło - mały brał bactrim, wyrósł mu miesiąc temu ząbek. Lekarka mówi dajcie mu spokój - to przez chorobę, ząbek. mam niczym nie dokarmiać, poczekać. jednak troche mnie ten mały przyrost martwi - Jas pije często : kiedy ch...
  • Ja znowu wracam do przeszłości. Przyczyny niepowodzenia karmienia córki znam, ale "tajemnicy" syn rozwikłać nie mogę, a to dla mnie ważne, bo szykuje się spróbować na dniach po raz trzeci. Otóż często doradzacie, żeby przystawiać, żeby dziecko ssało choćby non stop. Ja kierując się tymi radami i przeczytawszy książkę o karmieniu miałam syna cały czas przy piersi. Cały czas ssał, a w zasadzie ciamkał przez sen. Po wyjęciu piersi natychmiast się budził. Nie dawałam smoczków, ssał prawidło...
  • Młody w ciągu miesiąca przybrał 2160g (sic!), jest tylko na piersi, a w badaniach krwi nam wyszła anemia. Jestem troche w szoku bo to żywotne, sniade, silne dziecko, ni jak nie pasuje do stereotypu anemii. A co dziwne w szpitalu po urodzeniu miał hemoglobine ponad 16, a po miesiącu 10. Dlaczego tak się dzieje? Czy wasze dzieci też tak miały/mają?
  • Dopadły mnie w końcu wątpliwości co do wagi Żaby. W ostatnim miesiącu przybrała zaledwie niecałe 100g. Ma teraz 5 miesięcy i tydzień. - ważenie w przychodni na tej samej wadze 12. października 7160g, - ważenie "pośrednie" na mojej wadze domowej elektronicznej 10. listopada 7600g (liczę się z tym, że niedokładne), - znowu w przychodni 4. grudnia 7660g Tak czy siak wychodzi 0,5 kg w prawie 2 miesiące, od 3,5 miesiąca życia do teraz. Nawet jeżeli był spory błąd pomiaru z wagi domowej, ...
  • Mój syn skończył 17 pól roku. Do tego czasu karmiłam go wyłącznie perisią. w wieku 4,5 miesiąca ważył 7kg. Dziś (mając 6mscy) waży 7,5kg. Lekarka uznała, że za mało przybrał, skierowała na badanie moczu i morfologię. Od 5 dni podaję mu kaszkę, jabłko ze słoiczka. (Lekarka zasugerowała podanie zupy jarzynowej i biszkopta bezglutenowego maczanego w herbatce). Problem w tym, że póki co on nie chce jeść - pluje, zamyka buzię, odwraca głowę, potem w końcu płacze... Ile mu zejdzie c...
  • Już sama nie wiem co mam myśleć. Mała urodziła się 29.05. z wagą 3650. 24.06. 4460 (810 g- 4 tyg)- średnio ok. 205 na tydzien 15.07. 5160 (700 g- 3 tyg)- średnio ok. 230 na tydzień 06.08. 5820 (660 g- 3 tyg)- średnio ok. 220 na tydzień 03.09. 6300 (480 g- 4 tyg)- średnio ok [b]120 [/b]na tydzień 17.09. 6560 (260 g-2 tyg)- średnio ok [b]130[/b] na tydzień Na początku przybierała super, ale tak od sierpnia jest coś gorzej. Wszędzie czytam, że min. 170g na tydzień. Ewidentn...
  • Hej, niepokoję się, bo mój synek, który ma teraz 9,5 miesiąca w ciagu 55 dni przybrał tylko jakieś 50g! :( Wczesniej przybierał znakomicie, tylko to ważenie i przedostatnie jest takie słabe. 13.02 ważył 8800, 19.04 - 9350 13.06 - 9400 z tym, że ważenie 19.04 było na innej wadze, no ale to i tak słabiutkie przyrosty prawda? Jesli chodzi o siatki centylowe, to jest na 50 centylu, czy lekko powyżej, wczesniej był na 75, potem powyżej 50. Martwię się, robiliśmy teraz badanie moczu i morfolo...
  • Witam dziś była u nas położna, która stwierdziła, że córeczka przybrała za mało w ciągu ostatniego tygodnia. Masa urodzeniowa 2,5 kg od ostatniej wizyty położnej (tydzień) mała przybrała 300 gram. Teraz waży dokładnie 3 kg. Czy to za mało na 2 tyg. niemowlę? Dodam, że córeczka jest tylko na piersi. Druga sprawa to ulewanie i śluz w stolcu ... Czy powinnam udać się do pedaitry? Czy tego typu objawy świadczą o alergii pokarmowej? Pozdrawiam serdecznie
  • Moja córeczka ma 10 dni, urodzona przez cięcie cesarskie, przyniesli mi ją do karmienia dopiero po dobie, w szpitalu była przez pierwsze 2 noce zabierana i dokarmiana, 3 nocy była ze mną ale też była dokarmiana najpierw. W domu zaczęła się walka, malutka ma/miała bardzo silny odruch ssania, ale przysysała się chyba nieprawidłowo, ponieważ karmienia były bardzo bolesne i w ciągu 2 dni sutki poranione do krwi. Zaczęłam podawać butelkę na noc, żeby jakoś podleczyć brodawki. W dzień i re...
  • P.Moniko moje bliżniaczki ostatnio przybra ły przez miesiac 310 gr i 460(maja skonczone 5 mies)w czwartym mies przybrały po pól kilo srednio a wczesniej mies przybierały 800-1000gr.Co sie porobiło?Pediatra mówi ze troche lepiej by mogły ale maja zlecone cwicz.rehabilitacyjne i masaze wiec moze to byc przyczyna ze duzo ruchu?Jedza juz zupke i jabłko tarte.Zupki ok 3/4 słoiczka na głowe.Czy dokarmiac modyfikowanym a moze kaszke wprowadzic na wieczór i łyzeczka podawac?Ze sciaganiem ...
  • Dzień dobry, Ponownie potrzebuje rady Pani, Pani Moniko, tym bardziej że sytuacja bardzo się zmieniła. Pisałam w sprawie bardzo popękanych brodawek i długiego nocnego snu mojego synka. Podała mi Pani namiary na poradnię laktacyjną we Wrocławiu - wybieramy się tam ale juz teraz potrzebuję rady eksperta... No więc:póki co byliśmy w miejscowej poradni wczesnej interwencji i Pani logopeda zabroniła karmić syna piersiami ze względu na moje brodawki - przynajmniej przez tydzień - do ...
  • za dwa tygodnie mała skończy 3 miesiące, jest spokojnym dzieckiem, nie ma problemów ze spaniem w nocy i w ciągu dnia, nie grymasi przy jedzeniu, sama kończy jeść wypluwając mój sutek. karmię ją tylko piersią, według moich obserwacji jest najedzona, ale niepokoi mnie jej przyrost wagi - w ciągu ostatniego miesiąca przybrała tylko pół kilo. zanim udam się z tym do specjalisty, napiszcie czy mam się czym przejmować? jej waga urodzeniowa to 4 kg, a teraz zaledwie 5,400. badania krwi i moczu ma w ...
  • witajcie Moja córeczka nie przybtrała na wadze od 2 miesięcy - tylko 50 gram w wieku 6,5 miesiąca ważyła 8,100 kg, a w wieku 8,5 miesiąca 8,150, po tygodniu od tego ostatniego ważenia 8.200 kg. Od miesiąca wróciłam do pracy. Po skonczeniu 6 miesiaca zaczelam rozszrzac diete do tej pory była tylko na piersi. Jak wrocilam do pracy to karmienie wyglada tak: 7 rano - cyc 10-10.30 - kaszka mleczno ryżowa - max 150 ml (najczesciej ok 100 ml) około 14 - obiadek sloiczkowy lub domowy o...
  • Znow proszę o poradę :) Otóż moje dziewczę w poniedziałek skończy 3 m-ce. Urodziła się malutka i startowała z wagi 2950. Od wyjścia ze szpitala karmiona tylko piersią na żądanie. Ostatni raz ważona 2.11 i waga wtedy 4.500 wzrost 56 cm. Wczoraj ją zważyłam, bo wydawała mi się coś za szczupła no i wyszło, że urosła do 59, obwód główki 39 /powiększony o 2 cm/, a waga praktycznie nie drgnęła. No i tu pytanie - czemu i co zaradzić. Przypuszczam w czym problem - moja przesypia całą noc...
  • Mam 3 miesięczną córeczkę. Od samego początku były problemy z karmieniem, ponieważ Mała nie chciała ssać. W szpitalu dowiedziałam się, że ponieważ Mała była wymęczona porodem potrzebowała trochę więcej czasu na adaptację. Bardzo wymęczyłyśmy się obie zanim nauczyła się prawidłowo ssać pierś, ale się udało. Ważyłam ją co tydzień w przychodni, żeby sprawdzić czy dobrze przybiera i waga była w normie. Początkowo 25 centyl a od drugiego miesiąca 50. Ostatnio byłam na drugim szczepie...
  • witam i proszę o radę, przez pierwszy tydzień po urodzeniu leżałyśmy w szpitalu,bo mała miałazapalenie płuc. Do piersi podano mi ją dopiero po 3 dniach i dokarmiano mlekiem. Po urodzeniu ważyła 3000 przy wypisie 2940. Po przyjeździe do domu karmiłam tylko piersią niemalże co chwila, ale ponoć to normalne jak się doczytałam. Ale po tym tygodniu pojechałam na kontrol i okazało się, że małabardzo mało przybrała, ważyła 3030. Lekarka doradziła dokarmianie. Zatem karmię ją piersią ...
  • Moja córeczka ma 10 dni. Karmię ją piersią. Po tygodniu przybrała tylko 100g. Mała ssie bardzo łapczywie i intensywnie, często się krztusi i bardzo głośno przełyka pokarm. Odgłosy są jakby ktoś dorosły przełykał w pośpiechu. Ale ssie tak tylko 5 min, po czym przysypia. Próbuję ją wybudzać różnymi sposobami, ale i tak niewiele to daje, bo mała ssie wówczas leniwie jeszcze ok. 5 min. i śpi. Kiedy odstawiam ją od piersi często po 5 min. zaczyna wrzeszczeć. Nie wiem wtedy czy boli ją brzuszek bo ...
  • O naszych przejściach pisałam już wcześniej, generalnie jest tak, że po chorobie i pobycie w szpitalu mała przybrała przez cały 4 miesiąc życia zaledwie 300 g, z czego w ostatnim tygodniu nic (0 g). Jednocześnie w tygodniu, w którym całkiem już nie przybrała, na policzkach i brodzie pojawiły się pomarańczowe, momentami czerwone rozlane plamy. Pediatra każe dokarmiać nutramigenem ze względu na słabe przyrosty, przyczyny plam na buźce się nie dopatrzyła. Mała tylko piersiowa, smoczków ani bu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.