radioterapia

radioterapia

(49 wyników)
  • Mam ma raka piersi. Usunięta pierś i węzły chłonne. Carcinoma ductale infiltrans G3.Na 17 (3+0+14) znalezionych węzłów chłonnych w 1 węźle piętra I stwierdza się przerzut nowotworu z naciekaniem tkanekok ołowęzłowych. Maksymalny wymiar przerzutu 25 mm, pT2N1. Receptory ujemne. Wiem, że sam rak najbardziej złośliwy...nie wiem jak mają się do tego te receptory?? Mama ma chemię, potem radioterapia. O leczeniu hormonami nic lekarz nie mówił...
  • chodzi o moja teściową - w marcu miała usuwany guz mózgu. Był to przerzut, ale nie znaleziono ogniska. Teraz guz odrósł, do tego pojawiłay sie 3 nowe i guz w piersi. Czekamy na konsultację onkologiczną. Jakie leczenie może zaproponować - operacyjne na pewno nie. Może naświetlania? Radioterapię? Na jak długo może przedłużyć to życie? Teściowa czuje się dobrze, jeszcze nie wie o wynikach.
  • Witam, piszę z prośbą o rady jak przetrwać tą straszną chorobę jaką jest rak szyjki macicy. Dowiedzieliśmy się, że mama ma raka stopień zaawansowania IIB. Lekarze mówią, że operacja może tylko pogorszyć jej stan, wyznaczono jej radioterapię i chemioterapię. Jestem załamana mama ma dopiero 43 lata. Czy ktoś był leczony w ten sposób? Czy daje to efekty? Prosze piszcie
  • Wrzucam prośbę w osobny wątek, bo do tamtego pewnie nie wszyscy zaglądają. Oto on: • Może ktoś pomoże mzrr21 18.03.07, 11:40 + odpowiedz Jak już pisałam wypisali mnie 2 marca zze szpitala po radioterapii, minęło dwa tygodnie, poparzenia skóry na szyi wygoiły sie w 97%. Miejsce głupie i ciągle sie paprze, ale coraz mniejsze obszary, więc ta rana która została to mysle, że to kwestia góra 3 dni. Ale problem jest inny. Naświetalne miałam gardło i szyję, w związk...
  • Tata w piatek skonczyl drugi tydzien radioterapii. Ma jeszcze przed soba piec. Od piatku wlasnie utrzymuje mu sie goraczka . Czy to normalne czy moze to jakis alarmujacy objaw? Moze ktos wie?
  • Chciałabym się dowiedzieć czegos na temat IO w Gliwicach? Mój chłopak w wakacje przeszedł operację usunięcia domniemanej torbiei z ok. szyi. Wynik badania histopatologicznego wykazał obecnośc komórek nowotworowych... Po przeprowadzeniu 2-krotnego rezonansu nic nie wykryto. Przeprowadzano równiez badanie PET. Lekarze chcą stosować radioterapię... wspominali cos o chemioterapii... Nic konkretnego nie powiedzieli, tylko ze jest w porzadku. Ja juz jestem załamana :( Nie rozumiem tez...
  • około tygodnia temu stwierdzono u mojej mamy raka płuc z przerzutem do mózgu. Jeśli chodzi o płuca to zrobiono bromchoskopie, natomiast mózg zaczęto leczyc radioterapią ( 5 dni). Dziś dowiedziałm się że płuc nie mogą zoperować ze względu na głowę (lekarz powiedział że mogłaby się nie obudzić po operacji) i również zapisano 5 dni radioterapi na płuca. Mama jest pod opieką lekarzy z Ursynowa - tam ma radioterapię, ale leży w szpitalu w Wołominie. Jestem załamana, nie weim co mam...
  • Witam Czytam sobie to wspaniale forum ;) od roku dzieki "przygodzie" z melanoma ;) Jednak teraz pisze aby zasiegnac jezyka w sprawie mojej babci. Jakis miesiac temu okazalo sie ze babcia miala raka szyjki macicy. Zrobiono operacje, wszelkie badania. Jest lepiej niz gorzej, jednak jako ze jest tak cos niejasnego dla lekarzy zadecydowali ze trzeba skierowac babcie na radioterapie. Ja kompletnie nie orientuje sie w tym temacie, a babcia jest zalamana. Nie moze pogodzic sie z choroba, m...
  • Mama po radioterapii głowy (liczne przerzuty dr.raka płuc do mózgu) tylko przez trzy tygodnie czuła się w miarę dobrze. Od soboty jej stan drastycznie się pogarsza z dnia na dzień. Od wczoraj mamy z nią bardzo słaby kontakt, dużo śpi, a jak nie śpi to mówi od rzeczy. Co to może oznaczać, czy taki obajw może być związany z powiększaniem tych guzów, uciskami i co możemy zrobić, żeby jej pomóc? Dziś będzie miała robione TK głowy, wyniki dopiero po weenekndzie. Czy w tej sytuacji pow...
  • bardzo proszę o pilne informacje, jak leczyć przerzuty do mózgu spowodowane drobnokomórkowym rakiem płuc. Dziś stwierdzono u mojej mamy 8 ognisk. Kto w Polsce specjalizuje się w leczeniu takich guzów, kto może pomóc, gdzie się udać? Z informacji od naszego onkologa wynika, że mamę czeka radioterapia, chyba już od następnego poniedziałku. Czy ktoś wie o innych sposobach?
  • Mój ojciec ma niedrobnokomórkowego raka płuc I stopnia ma 7 mm wiem że to początek i operacja dała by duże szanse ale problem jest w tym że ma słabe serce i lekarze nie chcą operować zaproponowali radioterapię czy jest jakaś szansa na wyleczenie tylko naświetleniami?
  • Witam, jestem pierwszy raz na forum - więc z góry przepraszam jeśli zaczynam wątek który już był. Proszę o pomoc dla taty. Jest po wycięciu przerzutu do węzłów chłonnych pachowych. Usunięto wszystkie węzły. Guz rozwijał się bardzo dynamicznie (szybki przyrost), zostały nacieki na mięśniach, kościach. Tata będzie miał radioterapię, może chemię. Wiemy, że sytuacja jest poważna, ale mam wrażenie, że lekarze postawili na nim krzyżyk. Na nasze pytania o dodatkowe badania czy leczenie słys...
  • Mój tata będzie miał radioterapię. Jutro jest umówiony na rozmowę do radioterapełty. Na czy to polega????
  • Cześć. Piszę do Ciebie ponieważ tata jutro ma mieć wykonywany obrys. Nie wiem czy jak zrobią mu tem obrys jutro to on już będzie miał odrazu naświetlanie? I zostanie w szpitalu?Nie przypytałam lekarza,a zresztą aż strach ich o cokolwiek pytać.
  • Witam wszystkich Potrzebuję waszej pomocy.... U mojego taty został wycięty i rozpoznany guz pod nazwą pleosorphic xanthoastrocytomia with anaplastic features (żółtakogwiaździak). Jest to ponoć bardzo rzadka odmiana glejaków (G III). Czy posiadacie jakiekolwiek doświadczenie lub informacje na temat tej odmiany nowotworu? Będę wam bardzo wdzięczna, ponieważ znalazłam w internecie tylko jeden artykuł, niestety. Nie wiemy na czym stoimy. Konsultacja onkologiczna dopiero w następnym tygodniu.
  • Witam, moj tata mial 4 lata temu operacje . Po operacji byla radioterapia . PSA spadlo do 0,03 . Rok temu wzroslo do 0,3 towarzyszyl tej sytuacji bol w miejscu pooperacyjnym . Po podaniu lekow na infekcje spadlo .. Miesiac temu PSA wynosilo 0,3 i znowu ten bolchoc silniejszy leki na infekcje ale tym razem nie spadlo a PSA wzroslo do 0,7 . Scentygrafia kosci ok. Pobrane wycinki przy biopsji czekamy na wynik ... USG ok (ale to nie jest dokladne badanie ). Jak to jest czy wzrost ...
  • Moja mama 3 lata temu miała usuwaną pierś, guz był duży. W piątek byliśmy na prześwietleniu biodra i okazało się, że są przerzuty do kości. Dzisiaj miała naświetlane to miejsce, lekarz stwierdził, że naświetlenie ma na celu zmniejszenie bólu, ale nie ma gwarancji, że tak będzie. Jak "to" jest w kościach, to nie można tego usunąć prawda? Teraz może już się rozprzestrzeniać po całym organiźmie. Nie wiem czy dobrze zrobiliśmy, że poddaliśmy mamę naświetlaniom. Mama choruje też na stw...
  • sa uteri

(5)
    moja mama jest 6 tygodni po operacji wycięcia macicy.tomografia komputerowa nie wykazała żadnych zmian.lekarz dał skierowanie na 16.08.06 do szpitala na radioterapię. ma tam przebywać 6 tygodni.czego możemy się spodziewać,jak to będzie weyglądało? oznaczenie choroby to ca55.proszę o pomoc
  • czy.....?

(7)
    Czy na podstawie bronchoskopii i TK można stwierdzić że ktoś ma raka płuc .Jeszcze nie ma wyników histopatologii a lekarz już mówi mojemu koledze że ma się przygotować na radioterapię bo guz jest umiejscowieny za aortą więc trudny do operacji.Proszę niech ktoś się wypowie czy wiedza pulmonologa już po tych badaniach może być miarodajna!? Wynik his-pat będzie w czwartek ale już kolega jest załamany.
  • Witam Moja mama po usunięciu guza na jelicie grubym przechodzi radioterapię i teraz ma mieć 2 chemię. Po 13 lampach niestety zaczęły sie straszne problemy - przede wszystkim już prawie 2 tyg. biegunka, rózne leki - nic nie skutkuje, dieta oczywiście, a na dodatek bóle brzucha - potas wypłukany - obecnie przerwane lampy i od ponad tygodnia jeździ codziennie na kroplówki uzupełniające. Te biegunki są straszne - woda pod ciśnieniem - mama strasznie jest osłabiona, o psychice nie m...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.