rady

(184 wyniki)
  • Moja córka lat 2 i 2 miesiące od listopada zachowuje się koszmarnie. Często wyje (bo płaczem bym tego nie nazwała), ciągle coś jej nie pasuje, chce dokonywac samodzielnych wyborów po czym nie może się zdecydowac co tak naprawdę chce i jest oczywiście ryk z tego powodu. Dzis np nie smakował jej obiad i tak po prostu zrzuciła talerz z jedzeniem na podłogę. Myslałam że rozewę ją na strzepy!! Za karę spakowałam większość zabawek i wyniosłam je na dwór. Zostawiłam tylko dwie. Jesli robi coś złego ...
  • Synek przed chwilą skończył 5 lat nie daje sobie rady z porażkami. Przykłady: pani wybrała na główna rolę w przedstawieniu innego chłopca – histeria, trener wybrał na kapitana drużyny jego kolegę – mega histeria z kładzeniem się na boisku. Nie chce brać udziału w konkursach plastycznych przedszkolnych (bo co będzie jak nie wygram). Nie chce pojechać na odebranie nagród w innym konkursiku (zaproszono tylko dzieci które zdobyły jakieś nagrody) – bo co będzie jak nie zająłem pi...
  • Mam póltoraroczną córkę. Ogólnie nie ma z nią większych problemów poza typowymi dla wieku, ale z jedną sprawą nie dajemy rady - woda! Gdzie tylko jej nie zobaczy kałuża, staw, strumyk zaraz pokazuje i się wyrywa. Pozwalamy czasami potaplać się w kałuży, codziennie jest zabawa w wanience, ale nie mogę jej puścić do stawu w parku czy górskiego strumienia. I wtedy zaczyna się koszmar, potrafi wrzeszczeć jak obdzierana ze skóry, nic nie odwraca jej uwagi, na wycieczce w górach nic się nie liczyło...
  • Bardzo proszę o radę bo już się pogubiłam jak powinnam się zachować w sytuacji gdy np.wracamy z plaży,ja jestem już przemarznięta,córka (4 lata) została poinformowna że już czas powrotu do domu,że jest późno itp,i tu się zaczynają schody,bo pomimo moich nalegań córka robi wszytsko inne niż powrót w stronę samochodu.wspina się na murki,na jakieś głazy,bawi się patykiem i trwa to wszytsko bardzo długo(wiem,wiem dzieci są ciekawe i poznają świat).Nie chcę na nią krzyczeć(choć zdarza mi się)nie ...
  • Mój syn (2,6 lat) do tej pory anioł, zaczął się buntować. Wiem, że to nic nowego w tym wieku, ale byłam przekonana, że nam się to nie zdarzy. ;-) Przecież rozmawiałam, tłumaczyłam, mieliśmy cudowny kontakt. Jeszcze pochlebiałam sobie: to moja zasługa, że można z nim tak świetnie się dogadać. A tu klops…;-) Od kilku dni – szaleństwo. Ja mówię, że jest czarne, on – że białe. I tak potrafi się nakręcić, że wystarczy chwila, by był na granicy histerii. Np. wczoraj u dziadków ...
  • Córka (9, 5 miesiąca) odkąd się urodziła budzi się w nocy co 1-2 h z przewagą co 1 h. Zdaję sobie sprawę z tego, że to małe dziecko i taka jest jej natura. Jednak niepokoi mnie to, że czas mija i nic się nie zmienia, no chyba, że na gorsze (jak szły górne jedynki to częstotliwość pobudek była jeszcze większa). Na próby przytulenia, pogłaskania reaguje dużym rozdrażnieniem, tylko pierś ją uspokaja. Mąż czasem bierze małą na ręce (żebym mogła przespać ciągiem te 2 h)i ją usypia ale po 1 h, cza...
  • Witam! Bardzo proszę o radę eksperta jak mogę pomóc mojemu dziecku??? Mój synek ma 7 lat i od kiedy pamiętam ma problemy z zasypianiem. Są okresy, że zasypia lepiej i takie gdy się męczy każdego wieczoru przewracając się z boku na bok. Jak już zaśnie, to noc przebiega spokojnie, nie budzi się, nie moczy, złe sny ma bardzo rzadko, rano raczej trudno Go dobudzić. Często powtarza (w porze zasypiania), że "moja najgorsza pora dnia to ta, w której trzeba zasypiać". Staram się, aby wieczory ...
  • witam, jestem mama 22 miesiecznej dziewczynki. Jest to maly brykus, ktorego oczywiscie trudno ujarzmić. Czy mozecie mi powiedziec, jakich metod wychowawczych uzywac, zeby mała np. pozwolila mamie zjesc sniadanie a nie ciagnela jje do pokoju (odstawia przy tym piekna histerie). Albo zeby nie chodzila po stole. Zwykle tlumaczenie jest na nic. Probowalam metody do kata, ale oczywiscie jest nieludki placz i ucieka stamtad. Mam w dodatku jeszcze problem z soba. Czasem puszczaja mi nerwy i powi...
  • Witam, chciałabym prosić o radę.Moja córeczka ma 2 lata i robi się coraz bardziej niegrzeczna i nieposłuszna. Największy problem polega natym, że kiedy nie dostanie tego czego chce, wpada w histerię tzn. strasznie płacze przez pół godziny, aż się zanosi. Kiedy biorę ją za rączkę, żeby uspokoić, rzuca się, wyrywa, tupie nogami i jest jeszcze gorzej, nie ulegam jej, ale to nic nie daje. Za każdym następnym razem jest to samo.Sytacja powtarza się nawet w miejscach publicznych: na placu zabaw, w ...
  • Dzisiaj pani w przedszkolu powiedziała,że jest problem z Nikolą. W tym roku zrobiła się strasznie zamknięta, nieśmiała i taka na "boku". Panie w przedszkolu robiły taki test: powiedziały do dzieci że dostaną śliczne kartki ale trzeba podejść do pani i o nie poprosić. Nie podeszło troje dzieci w tym moja prawie siedmioletnia Nikola. Pani mówiła że ona "porzerała" wzrokiem te kartki ale nie podeszła. Nikola potrafi też siedzieć z dziecmi przy stoliku i się nie odezwać lub nie ...
  • witam, jestem mama dwoch córek 6 lat i 2 lata.sytuacja zmusza mnie do wyjazdu za granice do pracy. maz tez przebywa za granica i w momencie mojego wyjazdu dziewczynkami opiekowac beda sie dziadkowie. szukam porady jak zabezpieczyc dzieci w razie naszej nieobecności?czy sa prawne aspekty takiej sytuacji?troszke obawiam sie, aby nie przyszlo do glowy moim tesciom(dziadkom) chec odebrac nam prawa rodzicielskie.czy poza stalym kontaktem z dziecmi, łożeniem finansowym na utrzymanie(oczywiste dla m...
  • Witam serdeczenie i prosze o rade - sama juz nie wiem co robic. Jestem mama chłopca, który we wrześniu skończył 3 lata. Mamy rewelacyjna opiekunke, ktora nie tylko spedza czas na opiece, dbaniu o dziecko, ale dba o rozwoj syna - duzo czytaja, lepia, maluja, bawia sie itp. Jej zalet nie sposob wyliczyc ale... nic nie zastąpi dziecku relacji z innymi dziecmi a niestety w miejscu gdzie mieszkamy nie ma dzieci w podobnym wieku. I tu zaczyna sie moj problem - czy powinnam zapisać sy...
  • Młodsza córka ma 1,9m. Ma bardzo silny charakter: uparta lubi postawić na swoim. Od jakiegoś jednak czasu syt jest coraz gorsza. Wszystko jest na nie, jak nie postawi na swoim, albo nie dostanie tego co chce to histeria, ataki płaczu- pisku, rzucanie się itd. Pół biedy jeśli syt zdarza się w domu - wynoszę ją do drugiego pokoju, kładę na dywanie i idę w inne miejsce. ryk trwa czasem nawet 40 min - staram się nie reagować, choć to trudne. Gorzej w miejscu publicznym: powoli zaczynam się bać ...
  • Pytanie do mam 3.5 - 4 latków. Syn od jakiś 2 miesięcy niezwykle się zmienił. Stał się okropnie krzykliwy wręcz agresywny. Nie daje sobie nic wytłumaczyć wszystko jest nie tak jak on chce. Zmienność nastrojów jest przerażająca. Mówi że nie kocha ojca, że nie chce żeby się nim opiekował a za moment leci się do niego przytulac. Wogóle prawie we wszystkich czynnościach może mu pomagać tylko mama co też oznajmia krzykiem. W przedszkolu też są problemy bo nie chce się bawić z dziećmi tylko z panią...
  • Pani Justyno, chciałabym pozwolić sobie na pewne przemyślenia i prośbę do Pani o zrozumienie przedstawionego zjawiska. Otóż nurtuje mnie skąd się biorą tak ogromne różnice między psychologami w zalecanych typach metod wychowawczych - nie wiem jak to inaczej określić. Już na poziomie studiów z psychologii widać różnice. Nie zapomnę, jak na zajęciach z rozwojówki kolega zachwalał książkę promującą tak zwaną naukę samodzielnego zasypiania - przyznam, że nie czytałam, więc nie zał...
  • Witam. Jestem mamą dwójki dzieci - Michalinka ma w tej chwili 3 latka, Franek nieco ponad rok. Nie radzę już sobie ze starszą pociechą. Z Michalinką zawsze były problemy z jedzeniem - od urodzenia do teraz je ilości znikome i tylko kilku potraw. Po urodzeniu się braciszka mieliśmy z nią okresowe problemy, które wiązaliśmy z zazdrością o młodsze rodzeństwo - nie chciała się ze mną rozstawać, budziła się w nocy lub rano z płaczem nie wiadomo z jakiego powodu. Ale byliśmy cierpl...
  • Mam 3 letniego syna. Przemądry chłopiec, śliczny, bystry. Ale i piekielnie uparty. Mąż ma pracę bardzo niesystematyczna, bywa, że cały miesiąc jest w domu, a bywa że 2 miesiące widujemy się tylko w weekendy. Kłócimy się o syna, bo raz ja mu na wszystko pozwalam, a za chwilę mąż twierdzi że przesadzam i jestem za ostra. Ja mam podobnie, raz widzę że mąż jest mega cierpliwy, a nieraz traktuje syna jak natrętną muchę. Obecnie jestem z dzieckiem sama od 2 dni, bo mąż wyjechał, teraz jest ten o...
  • W skrócie - proszę o jakieś wstępne spostrzeżenia, opinie,zalecenia, bo i tak będę wybierać się do psychologa, ale może coś wcześniej wpłynie na poprawę sytuacji. Mam córkę wcześniaka, 36 tc, waga urodzeniowa 2100, 9/100 pkt. Apgar. W wieku 2,5 i 9 m-cy rehabilitacja neurologiczna - wzmożone napięcie mięśniowe, potem nierównomierny rozwój psychomotoryczny (motoryka duża nie nadążała za innymi funkcjami). Dziecko bardzo, bardzo chorowite, z wadą serca, alergiami i AZS, nie chodziła do przed...
  • witam, jestem mamą dwuletniej (26msc) dziewczynki. do drugiego roku życia byłysmy razem w domu, w październiku poszłam do pracy na pół etatu (nie ma mnie w domu 6 godzin). Na początku córeczka chodzila do prywatnego złobka dla pięciorga dzieci, bardzo jej się podobało na początku, ale potem zaczęły się schody, Łucja była tak absorbująca, że musiały się nią zajmować 2 panie :( Jesli nie byla w centrum uwagi uządzała histerie, uważam, że to też trochę wina pań ze pozwolily wejść...
  • Witam, bardzo proszę o radę. To moje pierwsze dziecko, więc nie wiem czy zachowanie mojej córki to norma w tym wieku i co ewentualnie mam robić, by dziecko trochę się uspokoiło (lub ja). Córka ma w tej chwili 13 miesięcy. Jako niemowlę była pod opieką poradni rehabilitacyjnej - pan rehabilitant zalecił ćwiczenia metodą SI twierdząc, że dziecko ma tyle emocji i tak bardzo chce coś zrobić, że to jej przeszkadza w prawidłowym rozwoju. Chodziło głównie o to, że dziecko nie raczkuje, a dene...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się