rany

(199 wyników)
  • Mam problem z niegojącymi się ranami. jak skalecze się maszynka podczas golenia, czy wycisne krostkę na twarzy-one goją się miesiacam, powstają blizny, przebarwienia. Nie wiem z czego to wynika i jak z tym walczyć? Łykam duzo witamin, skore mam lekko suchą-viagle nawilzam, stosuje drogie i dobre kosmetyki. Jedyne leki jakie biore to Yasmin. Jak z tym walczyc??
  • Mam ranę po oparzeniu, która nie chce się zagoić. Stosuję maść Bionect już od kilku dni i nie pomaga. Na rance pojawia się coś żółtego, nie chce się zrobić strup. Proszę o poradę.
  • Długość cięcia będzie wynosiła do 3 cm. Prawdopodobnie około 2 cm. Będzie szew. O co chodzi z szarym mydłem? Jak to stosować? Od razu następnego dnia na ranę położyć roztwór rozpuszczonego szarego mydła? Czy też poczekać kilka dni. Co potem (jak już rana się zagoi całkowicie) na nią nakładać żeby nie było blizn? Za odpowiedzi dziękuję.
  • Wczoraj upadlam i niefortunnie zdarlam sobie skore z calego kolana i czesci dloni. Caly czas wietrze rane, by podesla i sie podgoila. Na noc musialam zawinac w opatrunek - chcialam uniknac ocierania sie rany o koldre itd. Ale niestety odklejanie opatrunku z tak duzej powierzchni dzisiaj rano to byla masakra. Znacie jakies specyfiki, rodzaje opatrunkow, ktore mi pozwola funkcjonowac normalnie z tym rozbitym kolanem ale majac spodnie na sobie? Cos co sie nie klei? Rana nie krwawi...
  • może coś polecicie , jestem piąty tydzień po CC rana jest jeszcze czerwona , można ją jakoś "zatuszować ? pozdrawiam
  • Witam Panie, Co mogą oznaczać mdłości i wymioty od kilku dni co rano? Nie jest to raczej zatrucie bo pojawia się to rano jeszcze zanim zjem śniadanie. W ciąży tez nie jestem - sprawdzałam. Innych dolegliwości brak.... Czy może to być kwestia tego, że mam problem z zatokami i katar spływa mi do gardła i to mnie aż tak mdli? Te mdłości są nie do zniesienia..
  • Witajcie kobietki, jestem już 6 tygodni po cc i nadal mam niezagojona ranę po zabiegu. Jak długo goi się ta rana?? pomóżcie! Ewentualnie, co robić, by rana goila się szybciej?? pozdrawiam
  • Witam. Mam problem j/w. Codziennie budzę się spuchnięta, najpierw zauważyłam, że pierścionek, który jest luźny rano strasznie ciśnie. Kilka dni temu kupiłam nowe buty na 'wyjście' i postanowiłam rozchodzić je w domu, są bardzo komfortowe, ale rano nie mogę nawet włożyć w nie stopy. Od czego to może być? Jakie badania wykonać? Dodam, ze od 2 lat karmię piersią, nie używam antykoncepcji hormonalnej, no i do chudych nie należę. Dziękuję.
  • Czy badanie krwi na wykrycie ciazy trzeba robic rano, czy o obojetnie jakiej porze? Dziekuje z gory za odpowiedzi.
  • witam mam takie pytanie. czemu zalecane jest branie tabletek anty rano? dzis dostałam okres tylko że w godzinach południowych troszkę niespodziewanie. zalezy mi na tym aby brac tabletki albo rano albo wieczorem. czy moge zaczac od jutra? wtedy wiem ze jest ta 7 dniowa dodatkowa 'zabezpieczanka'... czy tez moze wzięcie tabletki wieczorem nie robi róznicy?
  • Jest dla mnie bardzo wazne, żeby zrobic test ciążowy właśnie dziś. Czy będzie równie wiarygodny, jak ten przeprowadzany rankiem? Minely 2 tygodnie od TEGO stosunku, miesiaczka spoznia sie.
  • Od piątku na wargach sromowych mam male rany ktore strasznie szczypia przy oddawaniu moczu, sa tez opuchniete. Co to może być?? bylam u lekarza i okazalo sie za mam zapalenie. Przepisał mi tabletki i masc do smarowania ale do tej pory nie pomoglo :(
  • wiem, że stęzenie tego hormonu wieksze jest rano, ale jak 5 dni spóżnia mi sie @ to czy mogę wieczorem??Biore luteine na wywolanie, ale tak sie denerwuję, że chyba test zrobie. Robić teraz czy czekac do rana??
  • Mam od dluższego czasu mała ranę, która mnie bardzo swędzi. Staram sie nie drpać, ale niestety czasem swędzi za bardzo, czasem drapię ją przez sen. Chyba to sprawia, że sie nie goi, chociaż był taki czas, że nie drapałam a rana wciąż była. Czy mogę dostać w aptece coś co mi pomoże? Do dermatologa nie pojdę po rana jest blisko odbytu (w miejscu, gdzie kończy sie "przedziałek"). Nie mam owsików, nie jestem trollem. Bardzo potrzebuje pomocy i proszę o poważne odpowiedzi.
  • Od lat sypiałam na brzuchu, więc nawet mimowolnie przekręcam się w nocy, przyzwyczajona do tej pozycji. Ale mniej więcej od roku budzę się z ogromnym bólem odcinka lędźwiowego (najpierw myślałam, że to od nerek, ale USG wykluczyło zmiany). Gdzieś przeczytałam, że dotyczy to wielu kobiet od pewnego wieku (35+). Czy zauważyłyście coś podobnego? Ból przechodzi po ok. 2 godzinach. Podzielcie się swoją wiedzą, doświadczeniem i radami.
  • Witam, ni z tego, ni z owego złapało mie chyba zapalenie pęcherza. Nic mnie nie boli, ewentualnie lekkie kłucie u dołu i takie jakby łaskotanie. Ale nie jestem w stanie wyjść z lazieni, sikam i zaraz muszę wrócić bo znowu mi się chce... katastrofa... Jak dotrwać do rana i do jakiego lekarza się zgłosić? do specjalisty raczej się nie dostanę jutro, moze za dwa tygodnie. Pomóżcie proszę bo płakać mi się chce...
  • no właśnie, jak uważacie? jaka pora jest najlepsza i dlaczego
  • Jak najlepiej ustawic sobie godzine przyjmowania tabletek anty? Rano czy wieczorem? Ja biore kolo 22, ale dowiedzialam sie wlasnie od ginekologa ze lepiej rano, bo sie lepiej przyjmuja. A wieczorem, ze wzgledu na to co jemy, nie zawsze cala zawartosc tabletki sie wchlania. Jak to w koncu jest?
  • nie wiem co sie ze mna dzieje, rano wstaje cała spocona , mimo że w pokoju jest ok 20 stopni.cienka, bawełniana koszula jest cała mokra.czasem jak wciągam powietrze albo ziewam to czuje jak coś mi charczy w srodku.często boli mnie gardło, zwłaszcza po nocy, jest troche zaczerwienione.co może mi dolegać?
  • Nie dostałam miesiączki w spodziewanym terminie. Chciałabym wykonać test ciążowy, ale czy pora jego wykonania może być dowolna czy potrzebny jest moc ranny po nocy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.