rany

(11 wyników)
  • 30 mamy cum, na 8 rano. Maly jest na piersi, mam go o 3 nakarmic, potem nic, a badanie ma potrwac do 10 , tak mi powiedzieli. jak on wytrzyma ?chyba sie bedzie darł, bo tyle czasu bez jedzenia...jak to było u Was?
  • Witam.Przeczytałam w Twojej odpowiedzi do szeniaa[i] ,że jest link kobieta-venus i dziewczyna wie dużo o refluksie i moczeniu.ja walczę z córcią z tymi problemami już ponad 5 lat i chętnie bym wymieniła doświadczenia z innymi. Założyłam forum pt. moczenie pierwotne ale jakoś nikt nie pisze.Wchodziłam na www.moczenienocne.pl iinne tego typu w epacjent ale tam są przeważnie problemy nastolatków i dorosłych a moja zuzia ma 7 lat
  • Witajcie, Jestem tu nowa, zazwyczaj bywam na forum "wcześniaki" i "rehabilitacja" dzieciaczków. W kwestii problemów z układem moczowym jestem totalnym laikiem.. Moja Klaudia ma 2 latka..jak do tej pory nie miałyśmy problemów z moczem - zawsze wyniki były ok. Klaudia niestety siusia jeszcze do pampersów.. Trzy dni temu zauważyłam , że co chwile drapie sie po pampersie..jakby ją coś swędziało i co chwilę mówi "siiii" czyli że chce się jej siusiu. Żadnych innych objawów..chyba ją nic...
  • Witam Mam wielki proble chciałam złapać mocz mojemu 16 miesięcznemu synkowi do pojemniczka (na posiew - bakteria coli) niestety łapanie trwa już 5 dni i nic . Synek jak mu sie zdejmie pieluchę to potrafi wstrzymacz mocz całe wieki aż piszczy ale nie zrobi siusiu. Jak tylko poczuje pieluche to siurki lecą. W związku z tym mam pytanko : zwylke łąpałam mocz ranny ale nie mogę codzirennnie spóźniać się do pracy czy mogę złapać mocz np. w południe i wstawić go do lodówki aby rano zani...
  • Witajcie! Muszę wykonać mojemu 15-miesięcznemu synkowi badanie moczu i nie mogę sobie poradzić ze zlapaniem materiału. Jestem poinformowana, że należy umyć, zdezynfekować siusiaka i łapać środkowy do pojemniczka... tylko, że próbuję już codziennie rano od 2 tygodni i nic. Pierwszym i głównym problemem jest to, że mój synek nie usiedzi ani minuty. Zazwyczaj ranek wygląda tak: budzimy się, lecimy w te pędy na przewijak - myję, i się przygotowuję do łapania zajmuje dziecko żeby na...
  • No wlasnie jak w temacie. Co zrobic i jak pobrac mocz u takiego malucha 3 miesiecznego ktory nie siedzi , nie stoi tylko lezy i bynajmniej nie spokojnie. Wierzga nogami w te i we wte, zaslania siusiaka non stop sika po nogach a nie po nadstawionej plytce UROMEDIUM. O pobraniu moczu tu wszyscy pisza wiec to jakby jest kwestia znana, ale brak mi pare detali do calosci. 1. Dziecko myje wieczorem i przemywam ryvanolem. Pobieram mocz na plytke jesli mi sie uda. Czy plytka moze stac do ...
  • Posadziłam rano dziecko na nocniku, zrobiła siusiu i posiedziała jeszcze z 10 minut. Kiedy chciałam wylać zawartość nocnika zauważyłam jakiś osad (coś jakby drobny piaseczek) pokrywający całe dno. Kilka dni temu zauważyłam już że mocz jest dość mętny. Co to może oznaczać? Martwię się a próbkę do analizy mogę dać dopiero jutro rano :-(
  • Witam, jestem mamą 15-latka po amputacji nerki (w 10 mies. zycia) i rocznej córeczki u której w czerwcu stwierdzono w posiewie dużą ilość bakterii proteus mirabilis. W związku z tym mam pytanko: Czy w posiewie moczu zebranym np. po południu w przypadku zakażenia dróg moczowych uda się wykryć chorobotwórcze bakterie, czy w grę wchodzi tylko posiew z porannego moczu?? Dodam, że moja dzidzia często budzi się z mokra już pieluszką, więc nie zawsze mocz pobrany przeze mnie jest pierw...
  • Będzie długo, bo muszę wszystko dokładnie opisać: w zeszły czwartek Mati często siusiał po przyjściu z przedszkola.W piątek Mati nie poszedł do przedszkola, bo nie miał go kto odebrać (ja miałam przykaz leżenia od mojej ginekolog - ciąża, a Mateusza codziennie od dwóch tygodni odbierała koleżanka). Nie poszedł do przedszkola i problem z sikaniem zniknął. W sobotę było w miarę spokojnie ale pod wieczór sikał znowu więcej, siadał na nocnik i mówił, że pisiaczek chce siusiu a nie może zrob...
  • Nie wiem, czy styntygrafia, czy styntografia. Napiszcie, pliz, na czym polega. Ninka miała w czerwcu robione USG na Szaserów i dowiedzieliśmy się, że nerki OK. Ostatnio byliśmy na konsultacjach u urologa w Centrum ZD i lekarz powiedziała, że jedna nerka jest powiększona i szybko ustaliła (normalnie czeka się ponoć 1/2 roku??) termin scyntografii oraz jeszcze raz cystografii - 2 dni po kolei z przyjęciem do szpitala. Myślicie, że wypuszczą nas do domu na noc? Może któraś ma doświad...
  • Strasznie moim zdaniem dużo jest w nim proszku w porównaniu do połówki furaginy którą podawaliśmy do tej pory. Niepokoi mnie, że może źle przeliczyli w Aptece ilość lekarstwa, kurde....... Podałam dzisiaj pierwszy raz, a opakowanie z opisem wyrzucili Dziadkowie przez przypadek. Jak jest u Was?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się