rodzice

rodzice

(129 wyników)
 • Brawo.Każde rozwiązanie wprowadzające bezpieczeństwo,usprawniające funkcjonowanie obiektu jest mile widziane.
 • Po prostu żenada. Biedni rodzice "zostawieni sami sobie" i "nie wiedzą co robić". A wpoić dziecku zasady higieny to kto ma? A przypilnować w domu, żeby dziecko myło ręce to zadanie szkoły? Jak nie wiedzą co robić to niech w internecie sprawdzą. Moja mama kilkadzieścia lat temu wiedziała bez internetu, jak sobie z owsikami u dzieci radzić. Kilka dni nas przypilnowała i owsiki zniknęły, a teraz rodzice spodziewają się nie wiadomo jakiej pomocy ze strony szkoły. Powiedziano im przecież, że dziec...
 • "Rodzic zawsze może przyjść i porozmawiać z nauczycielami i pedagogiem. Na pewno uzyska informację, jak pracować w domu ze swoim dzieckiem" Według mnie rodzic takie informacje powinien otrzymać w poradni, która zaświadczenie o dysfunkcji wydała. Z reguły na odwrocie wiadomego zaświadczenia są zalecenia, wystarczy przeczytać i wziąć się do pracy z dzieckiem. W domowej atmosferze dziecku na pewno będzie łatwiej pokonać wstyd czy strach. No chyba, że rodzicom nie chce się poświęcić 30 minut ...
 • Rodzice lekceważą..... a przychodnie są święte. W czerwcu chciałam zaszczepić dziecko (szczepienia obowiązkowe), powiedziano mi w przychodni, że najbliższy możliwy termin we wrześniu. Najlepiej jednak zwalić wszystko na rodziców.
 • Byłabym wdzięczna gdyby kuratorium zamiast zrzucać na nas, nauczycieli, winę, zastanowiło się jednak, jaka jest przyczyna. Tak się składa, że przez ostatnie lata byłam wychowawcą - pierwszego września rodzice dostawali wydruki o możliwej pomocy (do przekazania rodzicom), na pierwszej wywiadówce - omawiałam kwestię z rodzicami, i ... zgłoszeń nie było, bo wszyscy przekraczali ustalany próg pieniężny, czasami o ok. 20 zł. Moje dzieci były biedne, ale najwyraźniej za mało biedne.
 • Za niby komuny na każdym osiedlu była szkoła i się opłacało, a teraz znaleźli się ku... menadżerowie, którym nic się nie opłaca. A czy opłaca się wypłacanie im uposażenia? To są ..., którzy mają w dupie człowieka, dla nich liczy się tylko kasa, która wpłynie na ich konta za wymyslanie "chorych" pomysłów. Czy my ni możemy sobie poradzić z garstką palantów, utrzymywanych z naszych podatków, którzy działą na naszą szkodę? Mają pieniądze na głupoty i "chore" zachcianki Lubawskiego, a nie mają na ...
 • Ale durnota i wszyscy łżą. Jaka ta Polska jest zakłamana. Dzieci i młodzież nie chcą chodzić na etykę, bo ich do tego się zmusza. I to w sposób bezczelny: religia jest w ramach zajęć, a etyka np. popołudniu lub w sobotę. Czyli trzeba specjalnie czekać lub przyjść popołudniu do szkoły. To już lepiej udawać i chodzić na religie - takie zakłamane społeczeństwo. Inna sprawa: zgodnie z tym rozporządzeniem - żeby wybrać religię trzeba złożyć oświadczenie, a w rzeczywistości to ten co nie chce...
 • Zabudowanie ostatniego kawałka zieleni na osiedlu Ślichowice byłoby skandalem. Nowoczesna szkoła, a taką jest 25, pozostałaby bez trawiastego boiska, za to z zapewne zamkniętym po godzinach pracy miasteczkiem ruchu drogowego. Ktoś, kto podjął taka decyzję jest człowiekiem bez wyobraźni. Gdzie nasze dzieci mają spędzać czas? Na klatkach schodowych? Mieszkańcy Ślichowic nie mogą dopuścić, aby widzimisię jakiegoś urzędniczyny z bożej łaski spowodowało utratę przygotowanego pod boisko terenu.
 • > Prezydent miasta tłumaczy, że musi oszczędzać. W czym więc problem ? Wystarczy przestać ładować kasę w Koronę i Obice.
 • Piękna decyzja. Myśle że własnie młodzi ludzie mają wieksza świadomość o przeszczepach i w tym jest siła. Ludziom starszym nie mieści sie to w głowie.... i tu ma negatywny wpływ kosciół...
 • W końcu był Halloween, trzeba więc trochę postraszyć:). A serio: uważam, że ciągłe zmiany w sektorze edukacyjnym wprowadzają chaos i uczą wszystkich (uczniów, rodziców, nauczycieli) jednego: zasady "jakoś to będzie", mimo działalności polityków, Ministerstwa itd. Dzieci powinny mieć do dyspozycji uporządkowany świat i uporządkowaną szkołę. Z określonymi zasadami i regułami. Uważam,że nie ma gorszej rzeczy niż chaos. Zwłaszcza w czasie kształtowania się charakteru i światopoglą...
 • a na stronie śniadka oceny semestralne są ogólnodostępne od trzech lat :)
 • 13latek bez opieki na skale "bawili się" i gdzie rodzice?
 • chciałam się dowiedzieć czy suma 100 zł na Radę Rodziców to nie jest stanowczo za dużo. Może się mylę i w innych przedszkolach suma ta jest podobna. podzielcie się informacjami. dzięki.
 • Drodzy Państwo, objawiła się następna "miszczyni pióra", minimalistka. Zaiste wyczerpujący i szczegółowy artykuł. Tylko o czym? I po co?
 • Rodzice zle wychowuja swoje dzieci, na wszystko im pozawalaja, bezstresowo probuja wychowychac, a pozniej sa skutki, ze dziecko popelnia glupoty nalogowe, albo samobojstwo. Wychowac rodzicow, a pozniej dzieci! Karac tych rodzicow, ktorych dzieci walęsaja sie po 22-ej wokol blokow i je malują! Postulat do prezydenta!
 • gdzie w kielcach jest przedszkole, w którym opłaty roczne na dziecko wynoszą ok. 500 zł? to 50 zł/miesiąc, w takim razie dlaczego mnie cały czas wychodzi 150 zł/miesiąc i 1500 zł rocznie? wydaje mi się że autor artykułu oparł się na danych sprzed 15 lat.
 • Piecioraczek?Chyba piecioraczkow.
 • W Luksemburgu obowiązek szkolny zaczyna się od 4 lat. Mówi to coś?
 • Bardzo dobrze. Komuś się wydaje, że płaci za szkołę to może wymagać pełnej dyspozycyjności od usługodawcy. Jak słusznie zauważono - w szkole też pracują ludzie i tez mają swój czas dla siebie. Solidny rodzic zadba o to, żeby się nie spóźnić. Są tacy, dla których to normalne, żeby być po czasie, bo co tam taki nauczyciel - najwyżej poczeka. Na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy.
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.