rodzice

rodzice

(33 wyniki)
  • Jesli rodzic spisuje notarialnie umowe darowizny mieszkania na rzecz jednego z dzieci, czy drogie dziecko ma prawo do podwazenia tego aktu notarialnego i domagania podzialu?
  • Witam, mam 2 problemy: 1. Teściowie mają 3dzieci, ale chcą przepisać dom, tylko na siostrę mojego męża. W domu tym mieszkają oni, siostra z rodziną oraz brat męża. I tu pytania, czy mogą to tak zrobić?, czy mój mąż ma prawo do jakiejś części? Czy musi się zgodzić bez żadnego ale do ich decyzji? 2. Drugim problemem jest postawione na ziemi należącej do tego domu (stoi to już ze 20lat,ale wcześniej nic tam nie było),coś takiego jak szopa, składzik trudno to nazwać, bo znajduje się ta...
  • Witam nie wiem czy odpowiednie formum ale trudno mam takie pytanie Czy rodzice moga odpisać ziemię rolną dzieciom? Czy będziemy ponosić od tego jakieś koszty oprócz kosztów u notariusza? I czy lepiej przekazać ziemię tylko dzieciom czy tez współmałżonkom i czy oni będą płacić od tego podatek? jest nas troje dwie córki mają wykształcenie wyższe techniczne ale nie rolnicze a syn jeszcze studiuje na SGGW czyli będzie miała rolnicze zaznaczam że chodzi o podział majątku: siedlisko budyn...
  • Witam, Ku memu zaskoczeniu, z ksiąg wieczystych dowiedziałem się, że dwa lata temu moi rodzice (nie informując mnie) przepisali swój dom na mojego brata. Chciałem dotrzeć do aktu notarialnego, gdyż mam zastrzeżenia co do prawidłowości tej darowizny, ponieważ moja mama (która już nie żyje) była już w tym czasie poważnie chora (niedotlenieniu mózgu) i chciałem upewnić się, że w akcie notarialnym widnieje jej własnoręczny podpis. Pani notariusz odmówiła mi wgladu w ten akt, mimo ...
  • Witam, Mam problem..nie mam skończonych 18 lat,a chciałabym sama,wraz z koleżanką wziąść udział w wycieczce zagranicznej..dzwoniąc do biura podróży dowiedziałam sie,ze by bylo to możliwe muszą spisać zezwolenie notarialne-chciałabym sie dowiedzieć jak taki dokument wygląda,na czym polega i ile kosztuje.
  • W 2002 r. w trakcie budowy domu, która nas przerastała, zdecydowaliśmy się przekazać w formie darowizny, aktem notarialnym, 1/5 nieruchomości naszym rodzicom, licząc na to, iż jako współwłaściciele domu pomogą nam w dokończeniu budowy. Niestety, minęły lata, a budowę całości domu nadal kontynuowaliśmy sami (i niestety, dom wciąż nie jest gotowy). Wobec braku zaangażowania z ich strony zdecydowaliśmy się wycofać z darowizny (oni są współwłaścicielami piątej części domu, ale to my...
  • Witam! Kupiłam działkę budowlaną i wpis w akcie notarialnym mówi że jest ona niezabudowana a więc wolna od roszczeń- służebności itp. Następnie dostałam wypis z ksiąg o służebności dla osoby -rodzica Pani która sprzedała mi grunt. Notariusz mówi że jeśli ta osoba zrzeknie się dożywocia to on to przedstawi w Dziale KW a ja tylko zapłacę za zmianę wpisu. Wydaje mi się że to nieuczciwe gdyż doskonale wiedział o tym dożywociu i to on nie dopełnił formalności zniesienia roszczenia przy spr...
  • witam Moja mama zaciagnela duzy dlug,ktorego nie jest w stanie splacic.Jest to kilka kredytow w roznych bankach.POniewaz nie dopelnila obowiazku splaty,automatycznie spadlo to na mojego tate ,jako malzonka.Poniewaz dla taty to rowniez wielkie obciazenie,obawiam sie ze nie zdola splacic wszystkiego.Moje pytanie jest nastepujace.poniewaz jako studentka jestem zupelnie niewyplacalna i nie jestem w stanie przewidziec swojej sytuacji materialnej za kilka lat Czy jest mozliwosc "odci...
  • Jest nas 4 braci i jeden z nich dostał mieszkanie spódzielcze natomiast drugi z braci dostał dom z placem i działka,a ja i mój brat nie dostaliśmy nic,czy ja z bratem mamy prawo do spadku lub do domagania się spłaty i od kogo mamy się domagać spłaty od braci czy od rodziców.Gdzie można sprawdzić zapis domu i czy mi udzielą takiej informacji.Jeżeli mi i mojemu bratu nic nie zapiszą ,czy możemy się starać o spłatę lub zapewnienie mieszkania czyli (KUPNO MIESZKANIA).Gdzie się z t...
  • Witam serdecznie, Rodzice kupili dla mnie kilka lat temu mieszkanie. Mama jest członkiem SM i widnieje w umowie o ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego. W mieszkaniu tym zameldowana jestem ja,mąż i dziecko.Teraz ma być ustanowiona odrębna własność na w/w lokal i podpisanie aktu notarilanego. stąd moje pytanie: czy u notariusza konieczna jest obecność tylko mojej mamy? i czy tylko ona podpisze akt własnośći. To dla mnie ważne bo tata obecnie prz...
  • Zmarła moja mama. Teraz dowiedziałem się, że rodzice mający wspólność majątkową (2 lata przed jej odejściem) podarowali dom mojemu bratu. Obecnie ani brat, ani ojciec nie chcą ze mną nawet rozmawiać nt moich praw, więc będę dochodził ich na drodze sądowej. Wiem, że mama miała oszczędności na lokatach bankowych w PKO BP, ale na pewien czas przed śmiercią zlikwidowała rachunek i środki przeniosła na rachunek ojca. Niestety nie mam informacji ani o kwotach ani jaki bank wchodzi w ...
  • Kilkanaście lat temu moi rodzice przepisali (bez mojej wiedzy dla trójki spośród mego czworga rodzeństwa) nasz majątek. Największą część w tym dom, gospodarstwo, przypadło mojemu bratu. wobec czego stał się prawnym właścicielem wszytkich nieruchomości, a rodzice stracili wpływ na ewentualną modyfikację zapisu. (Zaznaczę że, nie zostałam wydziedziczona przez rodziców). Mam dwójkę dzieci, czy ja lub one mają prawo w przyszłości do zachowku? rozumiem, że prawo do niego będę miałą d...
  • Witam. Mam teraz dziwną sytuację rodzinną i dlatego zwracam się do państwa z prośbą o pomoc. Mieszkanie w który obecnie mieszkam jest własnością mojej mamy i ojca, jednak niedawno mój ojciec zmarł. No i tu jest problem ponieważ posiadał on także nieślubnego syna. Mój ojciec nie mieszkał z nami już od ok 15 lat i było to zaznaczone w spółdzielni. Moje pytanie brzmi, czy w tej sytuacji mieszkanie pozostaje własnością mojej mamy czy powinien nastąpić jakiś podział mieszkania w sądzie (z u...
  • Jesteśmy z mężem właścicielami działki budowlanej, na której rozpoczęliśmy budowę domu jednorodzinnego. Czy możemy teraz tą działkę przepisać na naszą 5-letnią córkę, tak aby ona była jej jedyną właścicielką i jednocześnie abyśmy nadal mogli prowadzić budowę domu ? Jakie koszty są z tym związane i jakie wymagane są dokumenty. Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję z góry.
  • zstępni

(5)
    Witam, co znaczy zstępny? nie mam tego zapisu w daroeiźnie połowy nieruchomości jaką darowali mi rodzice, z czym muszę się liczyć? mam dwoje rodzeństwa, dziękuję za pomoc
  • W miesiacu lipcu 2009 r zmarł mój mąż.Mam akt notarialny przeniesienia odrebnej własności lokalu, czyli jestem jego współwłaścicielką. Bylismy małżeństwem bezdzietnym i nie zdążylismy spisać testamentów (ja na męża a mąż na mnie).Zgodnie z ustawą do połowy mieszkania spadkobiercami jestem ja i 4 Jego rodzeństwa (rodzice juz nie żyją). Mam pytanie czy jeśli ja nie będę regulować sprawy spadkowej przez okres trzech lat, a rodzeństwo w ciągu tego okresu nie wystąpi o zachowek to po...
  • Rodzice męża przepisują mu dom.Chciałabym się dowiedzieć czy w przypadku śmierci jednego z rodziców reszta rodzeństwa ma prawo do zachówka(ma brata,siostrę i jedna siostra zmarła to czy w takim razie jej mąż i dzieci będą miały prawo do zachówku).Byłabym wdzięczna za odpowiedzi
  • Witam mam pytanie czy rodzice moga podzielić nieruchomość zabudowaną domem piętrowym na mnie i brata,kiedy pod nią jest zaciągnięta pożyczka hipoteczna? czy jest mozliwy podział? pożyczkę zaciągneliśmy z mężem i rodzicami podpisującymi zgodę na jej zaciągniecie. Chcemy przy tym podziale jeszcze splacić naszą siostrę( 1/3 udziału ) ponieważ wyprowadza się i zagdza się na spłatę. Jak tego dokonać? Dziękuję
  • Rodzice mojej babci byli przed II wojną światową właścicielami nieruchomości. Babcia po wojnie zamieszkała w innym miejscu pozostawiając tą nieruchomość po rodzicach. Znam tylko nazwę miejscowości i nazwisko rodziców babci. Czy jest szansa odzyskać tą nieruchomość, gdzie szukać jakiś aktów własności bo z tego co wiem to wszystkie dokumenty zostały zniszczone. Od czego zacząć?
  • Witam! Sytuacja jest następująca: mąż mój ma dziecko z pierwszego małżeństwa, my dzieci nie posiadamy. Czy w razie naszej śmierci dziedziczy wszystko dziecko męża? czy może coś należy się mojej rodzinie (np. rodzicom)? Dodam jeszcze,że posiadamy samochód, działkę zakupione to w trakcie naszego małżeństwa oraz inne wartościowe przedmioty również ze wspólności ustawowej. Z góry dziękuję za odpowiedź
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.