rodzina

rodzina

(253 wyniki)
  • Rodzina

(3)
    Weszłam niedawno w nową rodzinę. I chciałam się zapytac o "pokrewieństwa". Nie łączą mnie z nimi żadne więzy krwi, dlatego mam pytanie, czy brat mojego męża, to dla mnie szwagier? I siostra mojego męża to dla też dla mnie szwagierka? Czy po prostu zwyczajni znajomi?
  • Mój mąż mentalnie nie wyprowadził się z domu. Po ślubie 2,5 roku a zmian nie widać. Mieszkamy osobno ale niemożliwym jest nie pojechanie 2 razy na tydzień do teściów i brata z żoną i dziećmi (wszyscy mieszkają razem). Jest to jechanie na cały dzień, np. cała sobota do 12, 1 w nocy albo cała niedziela. Jeśli mówię, że nie chcę jechać to on - ok, to sobie coś innego rób. Mogę z nim jechać, mogę robić coś innego, koniec. Nigdzie nie jeździmy, chciałam iść na mecz z koleżanka i jej mężem, NIE. On...
  • Witam Was Mam taki problem. Jesteśmy młodym małżeństwem, córcia w drodze (to już 7 miesiąc). Nie pracujemy,ponieważ studiujemy dziennie-urodzę w czasie ostatniego roku (studiujemy razem),więc do końca edukacji niedaleko.I tu się zaczyna problem, ponieważ w związku z obecną sytuacją nie możemy pozwolić sobie na mieszkanie osobno,więc mieszkamy u mnie do końca studiów.Otóż nastawienie męża do mojej rodziny zmieniło się diametralnie gdy dowiedział się,że jestem w ciąży.Wcześniej j...
  • mam pewien problem i niewiem juz jak sobie z nim poradzic.moze nie jest to jakies okropne ale meczy mnie niesamowicie mam nadzijeje ze gdy ktos spojrzy na to z boku znajdzie proste rozwiazanie i mi je podsunie. mieszkam za granica i ostatnio przyjechala do tej samej miejscowosci moja siostra z chlopakiem.najpierw bylam bardzo zadowolona a teraz juz nie:( moj maz nie akceptuje mojej siostry nie lubi jej i nie dogaduja sie. nie przeszkadzaloby mi to praktycznie tylko on sobie wymyslil ze ona n...
  • Wiecie co ,to może śmieszne ,że problemy małżeńskie załatwia się w ten sposób-na forum. Nie sądziłam, że mój mąż to przeczyta:) W sumie to i dobrze, że tak się stało...Każdy ma prawo przedstawić sytuacje ze swojego punktu widzenia...A dobrem jest to, że właśnie na forum osoby które czytają wątki realnie patrzą na sytuacje. Tak mój mąż ma rację! Przedstawił sytuację tak jak on to widział. Jestem wredna, bo nie nawidzę bycia tą drugą...nie popadajmy w skrajności matka jest ważna, bo ona ...
  • Jestem zaręczona od ponad 10 miesięcy i w przyszłym roku planujemy ślub. Mój facet często, 2-3 razy w miesiącu ma zjazdy rodzinne. Są one w niedziele i nigdy mnie na nie zaprasza. Nie wiem co o tym myśleć. Wiem, że nie jesteśmy jeszcze rodziną, ale planujemy i wszystko już ustalone. Poza tym smutno mi, że sama spędzam niedziele, u mnie w rodzinie rzadko są takie imprezy, a z rodzicami i tak widzę się codziennie. Jak z nim o tym rozmawiałam, czemu mnie nie bierze, to że u niego w rodzini...
  • Muszę się gdzieś wygadać,bo oszaleje!Mam kompletnie dość rodziny,(chociaż bardzo ich kocham...męża,rodziców,braci,)a najbardziej rodziny męża! W domu jest napięta atmosfera.Mieszkamy w małym mieszkaniu,ja z mężem i dzieckiem zajmujemy najmniejszy pokój,następnie dwaj bracia maja wspólny duży pokój,a rodzice zajmują gościnny.No,cóż jeżeli jest tyle osób na tak małym mieszkaniu w końcu nie trudno o konflikt.Każdy potrzebuje chwili dla siebie, spokoju ale tutaj niestety się nie da.Ja z dzi...
  • jestesmy 3 miesiące po ślubie. I już skończyła się nasza sielanka. Własnie wyprowadziłam się od męża (mieszkaliśmy w jego rodzinnym domu). Nie jestem w stanie mieszkać z tymi nienormalnymi ludźmi:ojcem alkoholkiem,matką bez własnego zdania i nienormalna, rozkapryszoną siostra. Dziś od mojej szwagierki usłyszałam że jak spróbuje zajść w ciąże to wystawi moje walizki za drzwi.I zebym zapomniała o dziecku, bo ona nie bedzie znosiła płaczu dziecka w nocy i wogóle absolutnie nie ma mowy. Nikt nie ...
  • Witam, jestem studentą socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Pracuję nad pracą magisterskiej o podziale ról we współczesnych młodych rodzinach i przeprowadzam badanie o tej tematyce. Do badania potrzebuję pary posiadające wspólne gospodarstwo domowe oraz dziecko (jedno z dzieci) nie starsze niż 10 lat.Bardzo byłoby pomocnym gdybyście Państwo wzięli udział w moim badaniu. Gdybyście się Państwo zdecydowali proszę wysłać pusty mail na socjologii_studentka@gazeta.pl a ja w odpowiedz...
  • Jestem mezatka i mam 2 letnie dziecko. Pobralismy sie z milosci, przed slubem bardzo krotko mieszkalismy razem.Malzonek pracuje, ja wychowuje dziecko, gotuje codziennie obiady, piore. W moim malzenstwie zakupy wygladaja tak: jedziemy do sklepu samochodem, wchodzimy do sklepu i w momencie wejscia moj maz zaczyna wybierac jedzenie sam, a ja zazwyczaj pcham koszyk w ktorym na dodatek siedzi dziecko. Czasem na cos mam ochote, ale nie wiem czy mi wolno cos wlozyc do koszyka, wiec za...
  • Mam pewien problem z rodzina meza. Wbrew pozorom z matka meza, czyli moja tesciowa dogaduje sie wspaniale, choc jest to kobieta starsza i z charakteru zasadnicza. Ale mozna sie z nia dogadac. Problemem moim jest natomiast siostra meza, jedyna jego siostra, bo on nie ma wiecej rodzenstwa. Jest to kobieta od niego kilkanascie lat starsza i ma ona juz 2 dorastajacych/doroslych dzieci: syna 17-letniego (ktory juz wyprowadzil sie od rodziny, zreszta ja nwet dobrze sie z nim dogaduje) i corke...
  • bardziej? Mnie moi szwagrowie. Najbardziej mnie wkurza, jak próbują mi wydawać rozkazy, szybko ich sprowadzam na ziemię, ale i tak mnie w.......ą. Podzielicie się swoimi odczuciami? ;)
  • Wczoraj przez rodzine maminsynka (mojego chlopaka) prawie wpadlam w depresje, ale dzis po przespaniu problemu postanowilam walczyc. Moze dacie mi jakies rady, napiszecie o swoich problemach? Uklad wyglada tak: ja - 30 lat, po rozwodzie. On - kawaler, 40 lat, ma mnostwo dobrych cech (brak agresji, zainteresowanie kultura i sztuka jak ja, dobrze sie nam rozmawia, w lozku tez jest super) ale niestety maminsynek :-( Poniewaz go kocham i poniewaz ma wiele dobrych cech postanowilam o niego wa...
  • Przyszła teściowa zupełnie mnie nie akceptuje.Wytyka same według niej błędy,wady i cały czas coś zarzuca co mija się z prawdą.Ma już wyrobioną koncepcje życia małżeństwa i każde nasze odstępstwo od tego obrazu równa się jedno - "get out".Najbardziej widać to było w momencie omawiania wesela,mieliśmy inne wyobrażenia na ten temat a zaborcza mamusia chciała wszystko urządzić po swojemu,wszystkie nasze pomysły były dla niej złe.W sumie to oboje teściowie + babcia traktują nas jak powietrze...
  • Dostaję furii przez mojego męża. Łatwego charakteru to on nie ma, ale to co wymyślił ostatnio, to już przegięcie pały. Nie da sie tego inaczej opisać. Posłuchajcie.... Zostałam wychowana w domu, w którym rodzina jest najważniejsza, czyli rodzice i rodzeństwo, a reszta to reszta. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego mój mąz uważa, że moja rodzona siostra to osoba obca dla niego. Z kolei jego rodzona siostra, to juz rodzina! Dla mnie małżeństwo mialo być jednością, nie ma moja czy tw...
  • zaznaczam,ze to nie jest troll. Jestem z moim facetem ponad 2 lata i ogólnie jeszcze do świąt myślałam,że układa nam się dobrze. Dał popis na święta u mojej rodziny taki,ze ogólnie miałam wrażenie że jest tam na siłę. Nie podejmował kompletnie żadnej dyskusji z moją rodziną a tematów naprawdę było sporo i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bawił sie portfelem a w sumie wyszło na to, ze rodzina mu nadskakiwała. Tata był wkur... jak nic, mama to tez udawała że jest dobrze. Ogólnie szykowałam co...
  • Witam.. Jesteśmy z mężem 4 msc po ślubie. W planach od kilku lat było mieszkanie w domku u dziadków (który miał być mojego ojca), ale ze jest on strasznie apodyktyczny, to doszło do wielu starć i niestety z jego winy tam mieszkać nie będziemy, Aktualnie mieszkamy w moim rodzinnym mieszkaniu, ale musimy sie stad wyniesc , ponieważ mam rodzeństwo i każdy chciałby tu zostać, poza tym mówią nam wszem i wobec byśmy z męzem się wynieśli.. Więc idziemy do teściów.. Jedyny plus, własna kuchnia, malu...
  • Niestety, miałam nadzieję że stosunki pomiędzy moim mężem a moją rodziną będą co najmniej poprawne. Tak nie jest i wątpię, żeby się cokolwiek kiedyś poprawiło. Mój mąż unika całej mojej rodziny, rodzina męża, włąciwie zapraszają go chyba tylko ze względu na mnie, żeby mi nie było głupio. Ze strachem myślę o jakichkolwiek świętach, czy imprezach rodzinnych - jak to będzie. Mój mąż ma nieliczna rodzinę, w większości za granicą, więc i tak zawsze skazani jesteśmy na moją. Ja w tej ca...
  • Moj maz smiem podejrzewac jest maminsynkiem. Jestesmy 2 lata po slubie, mamy malego brzdaca. Jakoas nam sie nie uklada ale najbardziej denerwuje mnie jego stosunke do swej matki. Dzwonia do siebie co dziennie.Jak tylko ma okazje to ja odwiedza.Jak ona nas odwiedZa tj jego to ja odwozi do odmku specjalnie.Nie da na nia zlego slowa powiedziec,uwagi o nic jej nie zwroci.Jak byly chrzciny dziecka to nie pomogla nic, wogole nie pomaga jak babcia.widzi tylko jego i swoja córeczke.Maz czuje si...
  • jestem tu po raz pierwszy i wszytkich serdecznie pozdrawiam:) proszę napiszcie czy któraś z Was zdecydowała sie zerwać kontakty z rodziną męża? z jakiego powodu? jakie byly konsekwencje i czy żałuje swojej decyzji? dziekuje:) ja zastanawiam się nad tym dla tzw. świetego spokoju bo jestem zmęczona szarpaniną, wiem że nic to nie rozwiąże, ale może pozwoli mi skoncentrować się nad czymś innym.
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.