Forum eDziecko eRodzice Oszczędzamy
ZMIEŃ
      rozrywka

rozrywka

(8 wyników)
    • Po niektórych, szokujących jak dla mnie tematach oszczędnościowych zastanawiam się ile przeznaczacie miesięcznie na rozrywkę? Szczególnie te panie ,które wyżywią rodzinę za 100 zł tygodniowo. Chodzi mi o kino,teatr,wyjścia np. na kebaba czy do knajpki,wyjście z dzieckiem itd. Dodam ,że pytam panie które oszczędne są z wyboru nie z konieczności,bo rozumiem ,że gdy trzeba przycisnąć pasa, to nie rozrywki w głowie.
    • Z jakich rozrywek korzystacie? Czy staracie się korzystać z nich oszczędnie, czy czasem pozwalacie sobie na szaleństwo? Na jakie wycieczki jeździcie? Czy dajecie sobie jakiś limit wydatków? Np. jaka jest górna granica wydatków podczas wyjścia do restauracji, wycieczki itd...
    • Witajcie Sytuacja w moich finansach zmusza mnie do lekkiego zaciśnięcia pasa i świadomych wydatków. To, na co wydawałam pieniądze najmniej rozsądnie to szeroko rozumiana rozrywka. Pytanie do Was, którzy oszczędzacie z powodzeniem - jak zaoszczędzić na rozrywce, jednocześnie nie zamykając się w czterech ścianach domu czy na domówkach ze znajomymi przy najtańszym piwie? Oczywiście przerysowuję, ale... Pierwsze pomysły, które przychodzą mi do głowy: 1. Książki z biblioteki (choć na pew...
    • Dużo wydajecie na płyty, książki , teatr, gazety, kino.Ja staram się to wszystko zamknąć w stopniu umiarkowanym.Gazety ograniczyłam do minimum na miesiąc wychodzi mi około 7 zetów .Płyty w zalezności od nowości jednego miesiąca więcej a drugiego mniej -jednak nie kupuje płyt eco style -okropnie mnie wkurzają, książki tego miesiąca 1 zakup ale nie najdroższy bo oprawka mięka , do kina jeszcza nie poszłam , a do teatru wybiaram się niedługo bilet 20 zetów.Jak to jest u Was? Pozdra...
    • Statystyki sa nieublagane :) www.dziennik.pl/kobieta/emocje/article475030/Seks_to_najtansza_rozrywka.html#reqRss
    • Witam.Jak w temacie, jaką proponujecie rozrywkę, która by nie siała spustoszenia w domowym budżecie? Ja odkąd straciłam pracę, na nowo odkryłam biblioteki. Wcześniej kupowałam książki (dużo czytałam), teraz mam sporo czasu i czytam jeszcze więcej, zbankrutowałabym na zakupach. Biblioteka jest dla mnie wybawieniem :) Jeśli chodzi o kino, to zastanawiam się nad "środy z Orange". Wprawdzie nie mam telefonu w tej sieci, ale rodzinka ma, zawsze można poprosić by przy okazji, będąc w pobliżu Cine...
    • Co robicie - jeśli macie- wolne sobotnie wzgl. niedzielne popołudnie? Próbuję urozmaicić czas rodzinie, ale nic mi ciekawego nie przychodzi oprócz kina czy kręgli. Ale takie przyjemności od czasu do czasu. A może wy macie jakieś pomysły na ciekawe i niedrogie spędzenie czasu poza domem?
    • Forum znalazłam niedawno, dzięki niemu zaczynam oszczędzać, zastanawiać się nad gospodarowaniem gotowką, by robić to bardziej racjonalnie. Korzystając z porad zamieszczonym na forum zaczęłam zapisywać wydatki od września, poniżej zamieszczam miesiąc pazdziernik, z racji tego, że w listopadzie trochę odpuściłam ze skrupulatnym zapisaniem wydatków. W grudniu oczywiście zamierzam się poprawić. Pominęłam rachunki, bowiem są to kwoty stałe, niezmienne, mieszkamy w domu, rozbudowan...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się