Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

rozwód

rozwód

(18 wyników)
  • rozwód

(4)
    Pytanie do ojców, którym udało się "wywalczyć" opiekę nad dzieckiem w sądzie po rozwodzie - dużo Was jest? Zastanawiam się jakie są moje szanse ...
  • Jestem w trudnej sytuacji. Wiem, tak jak wielu tatusiów. I tak jak wielu (to chyba jakaś plaga) jestem po rozwodzie. I oczywiście jak zawsze w takim przypadku cierpi dziecko. Ale na tym stereotypy się kończą. Bo moja była żona odeszła, ale do swoich nadopiekuńczych rodziców. Wręcz wydaje się teraz, że tego zawsze chciała - mieć dziecko i odejść! To straszne. Oczywiście zawalczyłem w sądzie, nawet wyrok sądowy dość mocno dawał i daje mi możliwość kontaktów z synem. Ale co z tego, przecież wiad...
  • zapytanie

(4)
    WITAM mam wielką prośbę chciałbym aby ktoś mi wyjaśnił zaistniałą sytuację jestem wraz z moją żoną 6 lat po ślubie poderwała wirtualnego gacha i już nie myśli o rodzinie tylko rozwodzie mam czworo wspaniałych dzieciaczków i poświęciła dzieci dla niego mam pytanie czy po tym okresie 6 lat żona moja po rozwodzie zostawi mnie gołego i wesołego czy co kolwiek należy się mi pragnę podkreślić że ja mieszkam u niej darek
  • Zaskoczyła mnie trochę sytuacja u znajomych. Zgodne małżeństwo z 10 letnim stażem, dwoje dzieci. Niedawno sprzedali swoje mieszkanie i zaczęli budować dom. Działka na której budują jest lub była na rodziców męża. Ostatnio dowiedziałem się że pieniądze z mieszkania zostały podzielone i dom budowany jest tylko z połowy męża. Połowa żony leży sobie u niej na koncie. Zdziwiło mnie to strasznie bo nie mają aż tyle pieniędzy by ta polowa z mieszkania wystarczyła. I tak się zastanawiam o co ch...
  • Usłyszałem ostatnio w radiu że każdy kto był na 10 ślubach kilka lat temu to przynajmniej 3 małżeństw już nie ma. Więc zacząłem liczyć i faktycznie tak mi wyszło. Z tych moich wyliczeń wyszło mi że ponad połowa rozwodów była spowodowana kiepskim dobraniem się partnerów, małżeństwem na siłę, którym już w dniu ślubu nie dawałem zbyt wiele szans. Smutne w tym jest to że ludzie tak lekko podchodzą do sprawy małżeństwa, choć w większości przypadków ludzie żenili się przez presje otoczenia ...
  • ej, może wy wiecie, jak to jest z tym podziałem majątku przy rozwodzie? to znaczy chodzi mi o kwestię nieruchomości, żeby nie dzielić naturalnie, że tak powiem, tylko żeby jedna ze stron dostała całość i spłaciła część drugiej.
  • Panowie, ponad dwa miesiące temu zacząłem pisać blog ojca bezbronnego wobec systemu. Ale dosyć szybko okazało się, że wcale nie jestem samotny. Dołączyli się do mnie kolejni autorzy. Aktualnie pisze 4 facetów i 3 panie, ale nadal się rozwijamy i kolejne osoby się przygotowują do pisania. I zmieniliśmy przewodnie hasło - teraz chcemy "być ojcem mimo wszystko". Uważamy, że ojcowie są w Polsce dyskryminowani. Ale też, że często sami się do tego przyczyniają. Że nie zawsze chcą stanąć na wysoko...
  • Jak w temacie...Facet chce odejść-rozwieść się.Powód:agresywna żona, wszczynająca awantury bez powodu, złośliwa i co najważniejsze:angazujaca w całe to piekło dziecko(syn-7 lat).Wulgarna(przy dziecku), używajaca szantażu, różnych innych paskudnych metod(być może jest chora psychicznie, a na pewno ma poważne zaburzenia emocjonalne).Po prostu skóra cierpnie jak się patrzy co przezywa ten chłopczyk.Facet nie chce tak żyć-kocha syna bardzo, chce skończyć to piekło.Oczywiscie chciałby utrzym...
  • czy jest ktoś kto zna odpowiedź na pytanie- czemu matka po rozwodzie+jej rodzice swoje złe odczucia przelewają na dziecko. Odsuwają dziecko?, unikają kontaktów?, przecież dziecku potrzeba kontaktu, po co wbijać dziecku do głowy głupoty? że ojciec jest wredny/delikatne słowo/, zły i niedobry, choć wcale tak nie jest? Proszę o odpowiedź byle mądrą.pozdrawiam wszystkie mądre mamy
  • Interesuje mnie, w jakim momencie stwierdziliście, że czas na rozwód? a może zostaliście postawieni w takiej sytuacji? Kiedy nadchodzi taki moment, ze powiedzieliście sobie, że nie ma co dłużej mimo ze macie dziecko? Bo ja się zastanawiam czasem mocno, czy to już, czy jeszcze jest jakaś szansa. Mimo że dzidziuś dwuletni już. Pozdrowienia.
  • Ostatnio spotkałem się z kumplem który jest po rozwodzie- ma dwóch synów z tego małżeństwa, spotyka się z nimi przynajmniej raz w tygodniu i ostatnio jego młodszy prawie 4 letni syn zapytał go: "Ty masz jakieś dzieci??" Kumpel odpowiedział mu pytaniem: "A wy czyimi jesteście dziećmi?!" . "Mamusi !!!"- usłyszał odpowiedź. No i potem musiał mu tłumaczyć że on tez jest ich rodzicem- nie chciałbym tak tłumaczyć mojemu synowi(synom).
  • Jestem kobietą, ale chcę pogadać z facetami - ojcami. Tytułowe zdanie tematu to słowa które pojawiają sie raz po raz kiedy tylko mówię o tym, że chciałabym odejść, że to wszystko nie ma sensu (bo nie ma - jest skrajnie absurdalne). Nie kocham meża od dawna, on nie kochał mnie chyba nigdy. Nawet nie zaprzecza kiedy to mówię. Sam twierdzi, ze gdyby nie dzieci nie byłby ze mną. Kiedyś nawet uprzejmie mi oswiadczył, że "nie miałby nic przeciwko temu, zebym zgineła w wypadku samochod...
  • Rok temu rozwiodłem się z żoną. Mamy dwoje dzieci. Sąd przyznał opiekę Marcie, ja formalnie mogę zabierać je na weekendy, ale w praktyce żona do tej pory bardzo utrudniała nasze spotkania. Chciałbym zaznaczyć, że rozprawę prowadziła sędzina, która od samego początku subiektywnie podchodzila do problemu. Jak widać płeć ma ogromny wpływ na przebieg sprawy. Alimenty wynoszą w sumie 2800,- . Uważam że to jest bardzo dużo, ale nawet nie przyszło mi do głowy żeby wnosić jakikolwiek sprzeciw...
  • Witam wszytskich! Umieścilam juz ten watek na samodzielnej mamie, ale mamy mi nie odpoewiadaja, a mi daly te watki duzodo myslenia i jestem ciekawa jakie zdanie maja na to meżczyźni. Jeśli są tu jacyś ex, albo po prostu macie zdanie na ten temat to piszcie. Chodzi mi o to, jak się dogadywać z ex w sprawie alimentów- wakacje. Moj ex ma to gleboko w ... dlatego nie wiem jak bym podeszla do tematu, ale na smyku przeczytalam dwa takie watki o wakacjach i jak tu sie dogadac w sprawie al...
  • Corka 20 lat nie dostala sie na studia dzienne, zatem postanowila pojsc na zaoczne (4500 zł/rok). Jestem w trakcie rozwodu. Do tej pory regularnie placilem jej alimenty dobrowolnie 650 zl/miesiac. Nagle zazadala ode mnie alimenty 800 zł/miesiac i oplacenie studiow. Corka powiedziala,ze chce studiowac zaocznie ale nie pojdzie do pracy bo nie bedzie miala czasu na nauke. Ja nie jestem w satnie sfinansowac jej calosci studiow, mam mnostwo wydatkow zwiazanych z choroba, mam wstawiony ...
  • Mam problem z moim mężem. Jesteśmy małżeństwem już ponad 3 lata i mamy dwuletnią córeczkę Laure,mój mąż z przedniego małżeństwa ma jeszcze 18-letnią córkę,jednak od czasu rozwodu z poprzednią żoną,czyli od 10 lat nie kontaktował się ze swoją starszą córką. Tuż po rozwodzie wyjechał za granicę,a jej matka odebrała mu prawa rodzicielskie o które specjalnie nie zabiegał. Wszystko zmieniło się we wrześniu,kiedy Marta(tak nazywa się jego starsza córka) skończyła 18 lat. Mąż najpierw zaczą...
  • Witam! Chcialbym odebrac bylej zonie moje nazwisko. Przy rozwodzie zgodzilem sie, aby je sobie pozostawila, ale teraz slysze z roznych stron, ze ona to wykorzystuje. Mam wysoko postawionego ojca i dowiedzialem sie, ze moja ex zalatwia sobie rozne sprawy, powolujac sie na tescia ale ani slowkiem nie wspominajac o naszym rozwodzie. Nie chcialbym, zeby taka sytuacja sie powtorzyla, ani, zeby moj ojciec dowiedzial sie, ze ona tak sie zachowuje, bo chyba dostalby zawalu. Jedynym wyj...
  • Czy w przypadku rozwodu kobieta zawsze zabiera dziecko ? Czy dyskryminacja mężczyzny jest bezwarunkowa ? Czy możecie wypowiedzieć się w tej kwestii ? Pozdrawiam. Piotr
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.