samoloty

samoloty

(114 wyniki)
  • Czesc dziewczyny, Lece do Polski, a wiec na szczescie krotka trasa, ale sama i tanimi liniami z dwojka dzieci (6m i 3latka). Nie wiem, jak do tej podrozy sie przygotowac, bo nigdy wczesniej sama nie lecialam. Prosze o wszelkie mozliwe rady. Czy lepiej wziac wozek, czy nosidelko? Jak z torbami, etc. Bo linie sa tanie i nie ma przejscia rekawem do samolotu, tylko trzeba po schodach na dol, potem do autobusu, a potem po schodach do samolotu. Dzieki, Monika
  • Mamy leciec do Belfastu na poczatku marca (sam lot do Dublina, zeby odbyl sie bez przesiadki) z naszym syneczkiem, ktory bedzie mial wtedy ok. 4-5 tyg. Czy to moze byc za wczesnie? Nasz pediatra twierdzi, ze nie, tylko przy starcie i ladowaniu malego trzeba bedzie karmic, ze wzgledu na skoki cisnienia. Coo tym sadzicie? Kiedy wasze maluchy zaliczyly pierwsze loty samolotem? Jak to wspominacie?
  • Mamy, zwaracam sie do Was z tym pytaniem, bo przypuszczam, ze mieszkając daleko od kraju, sporo podróżujecie i może odpowiecie teraz na moje pytanie, bo byc może doświadczyłyście podróży z wózkiem. Chciałabym przy przesiadce otrzymac swój wózek, ale bez bagażu. Martwię się też, że jak oddam do luku to mi go zniszczą. Mój maluszek waży już ponad 9 kg i trudno mi będzie go dzwigać w nosidełku przy przesiadce, mam niewygodne połączenie. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
  • Pytanie jak wyzej. Chodzi glownie o to, zeby sie nie pogniotla, wiec wpakowanie do walizki odpada :) Czy sa jakies , ze tak powiem, wieszaki czy inne miejcce w samolocie, zeby te suknie tam zostawic? Pewnie mozna polozyc sobie na kolanach, zwlaszcza, ze lot do Polski z UK nie trwa dlugo. Jak jednak bedzie traktowana taka suknia zapakowana w pokrowiec na lotnisku - jako bagaz podreczny...? Czy mial ktos podobne doswiadczenia z przewozeniem sukni czy tez garnituru samolotem?
  • Witam wszystkie mamy. mam pytanie: jak wasze dzieci przezywaly podroz samolotem? jestem mama 10 mies. Victori.za miesiac wybieramy sie do Polski.nie wiemy na co sie zdecydowac na samolot(2godz)czy samochod(ok.14godzin). samochodem juz jechalismy ,ale wtedy Victoria miala 3 miesiace ,byla na piersi,przespala prawie cala droge.teraz wydaje nam sie ze lepszy bedzie samolot.ale boje sie jak moja corka to zniesie, czy powinna byc najedzona ,czy raczej nie dawac jej jesc przed podro...
  • hej, mozecie poradzić jakimi liniami lecieć, czy trzeba płacić za 5 miesięczne dziecko, czy moze lepiej autem, ale to tyle godzin:( co radzicie? mieszkam we wrocławiu a w lipcu przeprowadzamy sie w okolice Brukseli:)
  • Witajcie! Prawdopodobnie wkrotce bede leciala sama z 9-cio miesiecznym synkiem. Lot nie bedzie dlugi- 2 godziny.mam pytanie dotyczace bagazu i wozka. Jesli dziecku nie przysluguje miejsce w samolocie (bede go miala na kolanach) czy to samo dotyczy bagazu? Sam wozek wazy 17 kg.czy bede mogla miec wozek ze soba czekajac na samolot? pozdrawiam Kasia
  • Dziewczyny prosze podzielcie sie doswiadczeniem,planujemy podroz z 3 miesiecznym maluchem samolotem,wprawdzie lot nie jest dlugi ok 2 godzin jednym samolotem i tyle samo drugim,godzina przesiadki ale niewiem czy to w ogole jest bezpieczne dla dziecka?? wozka chyba nie zabierzemy bo to duzy wozek typowa gondola,bede podrozowac z malym na "reku" na jeden bilet,czy zamowic kolyske w samolocie? myslalam zeby wziac malego w nosidelku na brzuchu bo jednak trzymac go caly czas na reku po...
  • Prośba do mam, które latają. Zastanawiam się, co zrobić z wózkiem, wziac na pokład, czy oddać do bagazu? Mam spacerówkę skaładana w parasolkę. Nie jest bardzo mała, taka jak Pliko P3 np. Ani tez bardzo duża. Moja córka juz chodzi, więc nie jest on tak bardzo potrzebny A z drugiej strony słyszałam, że z bagazem wózki bardzo niszczą, często uszkadzają. Czy to prawda? A jesli z bagażem, jak go zapakować? Pozdrawiam
  • czy któraś z pań leciała samolotem w tak bardzo zaawansowanej ciąży??? jak wygląda kontrola dokumentów medycznych??? szczególnie interesują mnie linie Centralwings!!! (wiem, że oni mają ograniczenie do 34tc!, czy da się to jakoś przeskoczyć?) jeżeli macie jakieś doświadczenia proszę napiszcie, ważne!!!
  • Witam Wiem że troche juz bylo na ten temat ale bardzo prosze,podzielcie sie ze mna swymi doswiadczeniami.Lece niedlugo z coreczka do Australii,wiec zapowiada sie dluga podroz.Interesuja mnie typowo "techniczne"sprawy np.jak wyglada miejsce dla matki z dzieckiem,pomoc stewardes,czy moge przewiezc mala w foteliku,jak mam karmic piersia w samolocie przy innych pasazerach itp. Bede wdzieczna szczegolnie za głosy od matek,ktore leciały z tak małym dzieckiem jak moje.Z góry dzieki
  • Podróżujące Mamy, Czeka mnie kilkunasto godzinny lot i mam pytanie, gdzie przewijać niemowle (8 miesięcy będzie miało), czy w koszyku czy iść do toalet, ale pewnie z 10 razy będę przewijała, więc czekać ciągle w kolejce do toalety za każdym razem to bedzie uciążliwe, a przewijając na miejscu będę obawiała się, że innym podróżnym może być niesmacznie. Jakie są Wasze doświadczenia, np w AirFrance i w Alitalia???
  • Drogie mamy Juz w nastepny piatek bedziemy lecieli z Virgin do mojej ukochanej tesciowej ;-) I tu mam pytanie. Jako, ze lot bedzie trwal ponad 12h (a tak daleko z malym jeszcze nie lecialam) to nie wiem czy w takich samolotach w ekonomicznej klasie maja jakies miejsca z wiekszym 'leg room' czy cos takiego, na ktorych wygodniej by mi sie siedzialo z dzieckiem. Czy sa moze jakies mamy, ktore wybieraly sie w tak daleka droge z maluszkiem. Jakie sa realia takiego lotu??? Pozdrawi...
  • 10 grudnia lecę do Londynu z 2,5 letnią córeczką liniami Raynair. Mam pytanie czy mogę zabrać (bagaż podręczny) jakieś soczki czy słodycze dla córki? czy jest to raczej źle widziane? bo pewnie raynair by wolał bym kupiła u nich na pokładzie :-) pozdrawiam Ania
  • dziewczyny, wiem, ze byly juz watki na ten temat, ale nie moglam znalezc. Mam pytanie - czy macie jakies rady na przelot samolotem z dzieckiem 8-o miesiecznym? slyszalam, ze dzieci mocno placza (roznica cisnien, bolace uszka) - czy mozna temu jakos zaradzic? No i ogolnie - jakies inne porady? chcialabym byc przygotowana na "wszelki wypadek" dziekuje serdecznie i pozdrawiam
  • Witam, nie chodzi mi o teorie, ale praktykę. Wiem, ze teoretycznie można wziąc parasolkę. Ale wiem też, że często pozwalają wziąc inny wózek. Ja mam trójkołowca niemieckiego, składa sie niezle, aż na trzy razy i po zdjęciu bocznych kólek jest juz wogole niewielki. No ale zasadniczo nie sklada sie jak parasolka, wiec nie wiem czy sie ktos nie przyczepi? I wazy 10kg. Lecimy prawie 24h, z jedna przesiadka i jednym miedzylądowaniem. Nie chce wiec oddawac wozka od razu jako bagaż, b...
  • Cześć, Jestem mamą chłopca (16 miesięcy). Niedługo wyjeżdżamy z Polski. Pierwszy raz będziemy lecieć samolotem. W związku z tym mam prośbę do mam, które mają już takie doświadczenia za sobą, aby udzieliły mi wskazówek, co jest mi niezbędne w samolocie przy małym dziecku. Może powinnam się wcześniej zaopatrzeć w jakieś specjalne lekarstwa. Marcin uwielbia jeździć samochodem i dobrze się w nim czuje - ale lot samolotem to nie to samo. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. Pozd...
  • Dziewczyny, czy którejś z was sprawdzali to słynne zaświadczenie od ginekologa, że możecie latać samolotem w zaawansowanej ciąży? Wiadomo, że teoretycznie trzeba, ale jakoś nie znam nikogo, komu by to zaświadczenie rzeczywiście sprawdzali. A wy słyszałyście o takiej sytuacji? Albo byłyście świadkiem na lotnisku? Bo ja się zastanawiam, jak oni są w stanie to ewentualnie przeprowadzić. Odprawa: Pani jest w 36 tc, proszę o zaświadczenie. Pasażerka: Wcale nie, jestem w 32 tc, zaświad...
  • jutro lece do Londynu z 8 miesiecznym synkiem.Doradzcie prosze,jakie miejsce wybrac.Czytalam,ze za przepierzeniem najlepiej-czyli gdzie?
  • czy ktoras z was leciala z dzieckiem bedac w zaawansowanej ciazy? jak to rozwiazalyscie?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.