Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

samotny

samotny

(15 wyników)
  • Wiem, że takie wątki już były, ale większość z nich jest dosyć starych. Moje pytanie brzmi: Czy mam szansę adoptować dziecko jeśli jestem sama? Jakie są realne szanse na adopcję, przez osoby samotne, jaki procent singli zostaje zakwalifikowanych na rodzica adopcyjnego. Czy mój wiek nie będzie przeszkodą, mam 28 lat. Boję się, że powiedzą, że jestem za młoda. Mam stałą pracę, mieszkanie. Jakie jeszcze powinnam spełniać warunki, poza tym, że ogromnie pragnę dać swoja miłość jakiem...
  • witam, jestem mamą 3,5 letniej córeczki. Pracuję, zarabiam i mam kochającą rodzinę. zawsze oprócz posiadania własnego chciałam jeszcze daoptować dziecko. Mąż nie chciał o tym słyszeć. Niestey po kilku latach rozeszliśmy się i w tej chwili jesteśmy w trakcie rozwodu. Mimo to ja nadal chciałabym w przyszłości (po zakończeniu procedury rozwodowej) adoptować dziecko. czy będę miała jakiekolwiek szanse?
  • mam pytanie:czy jest na tym forum osoba,która adoptowała dziecko jako osoba samotna?
  • Dzień dobry, Być może taki problem pojawił się już kiedyś na tym forum. Mam 31 lat i jestem dwa lata po rozwodzie. Od dawna myślałam o wzięciu do siebie dziecka, teraz wreszcie przyszedł czas na realizację. Niestety, większość ośrodków adopcyjnych z którymi się kontaktowałam w ogóle nie bierze pod uwagę adopcji przez osoby samotne. Co najwyżej możliwa jest założenie rodziny zastępczej, a i to z wielkimi problemami. Dla mnie to nie robi różnicy- po prostu chcę mieć dziecko i móc je koch...
  • Wiem, że teoretycznie większość ośrodków adopcyjnych rozpatruje też wnioski samotnych kobiet... ale praktycznie wiele z nich podchodzi do sprawy bardzo niechętnie. Moja siostra (piszę w jej imieniu, bo nie ma dostępu do internetu) trafiła na psychologa z ośrodka katolickiego, który powiedzial wręcz, że ona zrobi dziecku krzywdę adoptując je i nie mając męża. Szukamy ośrodka, gdzie potraktują ją życzliwie. Siostra ma 35 lat, bardzo dobre warunki materialne, babcię i dziadka (mają p...
  • Chcę zapytać doświadczonych ludzi prowadzących rodz. d. dziecka i wychowujących dzieci w rodzinach zastępczych, jak zapatrują się na mój ambitny plan:)bycia rodziną zastępczą w pojedynkę? Jest tak ogromna liczba dzieciaków, które nie mogą być adoptowane, a którym potrzebny jest dom, że chciałabym stać się "ciotką" choćby dla jednego lub dwójki z nich. Zastanawiam się tylko, czy nie jest to zbyt obciążające psychicznie dla "starej panny".(Oczywiście, musi być też możliwe pogodzenie...
  • Witam, mam 28 lat.Jestem nauczycielką języka angielskiego, mam umowę na czas nieokreślony. Zarabiam ok 1500 złotych miesięcznie, jestem zameldowana na stale wynajmowanej z urzędu gminy kawalerce. Chciałabym adoptować dziecko jako osoba samotna.Czy moje zarobki i to ze mam tylko 1 pokój [całkiem spory,ale nie da się go podzielić], może być przeszkodą w adopcji? Boje się ze zarabiam za mało, a także że nie zaakceptują moich warunków mieszkaniowych. Nadmieniam, że oprócz tego ze moje miesz...
  • Szukam kontaktu z samotnymi kobietami, które adoptowaly dzieci. Skrzynka67
  • czy kobieta samotna lub zyjaca w nieformalnym, ale jak najbardziej stalym zwiazku, ma szanse na adopcje? bede wdzieczna za odpowiedzi
  • Witam. Chciałabym sie dowiedzieć, czy jest ktoś na forum, komu udało się adoptować dziecko, dla którego był ustanowiony rodziną zastępczą? Słyszałam, że jest to możliwe, ale chciałabym wiedzieć, jak to naprawdę jest. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
  • Witam. Poszukuję takiej informacji dla koleżanki, która wykłada w szkole policealnej dla opuie kunów społecznych. Jeżeli ktoś tutaj posiada takie informacje - będę bardzo wdzięczna
  • jestem tutaj całkiem nowa. z decyzją o adopcji nosiłam się kilka lat, ale dopiero teraz stało się to rzeczywistością - mogłabym zacząć się starać o adopcję (ustabilizowała mi się sytuacja materialna i mieszkaniowa). emocjonalnie dojrzałam już do tego kilka lat temu :) no i jak już mogę, to nie wiem jak mam się zacząć starać? :) jestem z okolic Gliwic, sama (nie w małżeństwie), nie oczekuję niemowlaka. co mam robić? poradźcie mamy i tatusie adoptusiów :)
  • czy kobieta może się starać o adopcję dziecka nie będąc mężatką? czy jest od razu skreślona?
  • Od zawsze chcę mieć dzieci i od zawsze mam z nimi świetny kontakt. Nawet z tymi, z którymi inni sobie nie radzą. Nawet biologiczni rodzice - przepraszam za zuchwalstwo. Rok temu okazało się, że mam raka II stopnia złośliwości. Wszystko mi wycięto. Jestem po radioterapii i doskonale się czuję. O macierzyństwie nie może być mowy. Zastanawiam się, czy mam jakiekolwiek szanse na adopcję? Mam 32 lata, wyższe wykształcenie, duże mieszkanie, estetyczny wygląd, łatwość nawiązywania kontak...
  • Czy jest w Polsce mozliwość adoptowania dziecka przez osobę samotną? Jakie trzeba spełnić warunki?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.