silnik

silnik

(760 wyników)
  • Czy ktos wymienial silnik w 156'ostrce? Czy mozna zamiast standartowego u mnie (1.6ccm) wstawic wiekszy czy pociaga to za soba zmiane komputera i skrzyni? Dzieki za odpowiedzi
  • witam posiadam alfe 156 2.0 ts 1999r. i cos mi stuka w silniku a raczej cos jakby raczej "cyka" i nierowno pracuje na wolnych obrotach, ten samochod kupilem raptem miesiac temu bylem u mechanika to tez mi nic ciekawego nie powiedzial a nie mieszkam w polsce wiec mam lekki problem czy moze ktos cos wie na ten temat? z gory dzieki i pozdrawiam
  • W mojej Alfetce szybko grzeje sie silnik. Nawet przy niskich temperaturach na zewnątrz po przejechaniu kilku kilometrów w mieście (około 10 km)temperatura na termometrze dochodzi do 80-90 stop.C, nie przekracza tego pułapu wiec wentylator chłodnicy sie włacza, siłą rzeczy włącznik went. też działa. Auto bylo przegrzane. Wymieniłem termostat bo był padniety i nie przepuszczał częściowo płynu do chłodnicy. Padła mi też chłodnica( puściła na spawie) więc wstawiłem nową aluminiową (za...
  • witam wszystkich. szukam silnika do alfy 156 1.6 ts 1999r.
  • zauważyłem zimą nawet po jeżdzie ok 50km ,że temperatura silnika nie przekracza ok 70 stopni . Czy tak może być i czy nie grozi to awarią silnika
  • Witam tak jak w temacie w mojej AR 146 1.6 TS jak odpale to świeci się kontrolka wtrysku i silnik pracuje tak jakby na trzy gary, a do tegho jak przygazuje to z tłumika leci właściwie biały dym. Co to może być bo czytałem tematy na forum o przepływkach i sondach lambda ale odpinałem oboje i nie ma różnicy. Może świece??????????
  • silnik 156

(12)
    Witam wszystkich.Jestem pierwszy raz na tym forum i od razu mam wielki problem.Padł mi silnik w mojej pięknej Alfie 156,tzn.obróciło panewki i coś tam jeszcze/ nie znam się /.W każym razie nie opłaca się robić.Szukam silnika 1.8 do Alfy 1999r.Jestem z Wrocławia.HELP.
  • mam pytanko. posiadam alfe 146 1.4 BX. czy przy wymianie uszczelki pod głowicą trzeba wyjąć silnik?? pomocy!!!!!!
  • Czy ktoś może poradzić z czego nadaje się silnik krokowy do alfy 145 1,4 boxer
  • Witam Co może być przyczyną buczenia silnika szczególnie na wyższych obrotach (odgłos podobny do dziurawego wydechu )i jeszcze mam wrażenie jakbym czuł wibracje na pedale gazu, czyżby sonda Lambda a może zabrudzona przepustnica Pozdrawiam
  • Witam wszystkich.Mam pytanie do kolegów.Chodzi o spalanie brery 3.2 litra.Mysle o kupnie brery a jezdziłem wczesniej 166 3litry i spalanie było ok.Wyczytałem gdzies ze brera spala 25 litra na 100km.W internecie jest malo na ten temat , a jak cos sie znajdzie to sa to same sprzecznosci.Moze ktos z autopsji bedzie mogl cos napisac.Dzieki i pozdrawiam wszytkich
  • witam! Chciałbym wymienić swój motor w ar 145 (1.4bx) na 1.7 16v. Proszę mi powiedzieć, co muszę wymienić i czy da się to zrobić? Czy oprócz silnika, muszę zmieniać skrzynię biegów? Czy muszę zmieniać komputer? A jeżeli tak, to czy złącze komputera będzie pasowało czy trzeba też modyfikować? Jak jest z "ułożeniem silnika" w komorze? Czy są potrzebne inne uchwyty, poduszki? Bardzo proszę o kompetentne wypowiedzi. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam forumowiczów.
  • Witam Mam takie pytanie czy mogę wsadzić do ojej AR 145 rocznik 97 silnik 1,6 BX w tej chwili mam 1,6 TS? Czy nie będzie problemów z resztą cześci ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
  • Przy uruchamianiu zimnego silnika potrafi zatrząść mocno całym nadwoziem i do momentu rozgrzania drgania silnika mocno przenoszą się na nadwozie. Kilku mechaników oglądało poduszki silnika i twierdzą, że są dobre.I jeszcze jedna sprawa, obrotomierz porusza się skokowo. Jeśli ktoś miał podobne przypadłośći, to proszę o radę.(AR 156 1,9JTD 1999 rok)
  • Witam,posiadam AR156 1,8TS,auto kupiłem jako 4 latka.Po trzech miesiącach skończył się silnik.Po rozebraniu go okazało się że popękały wszystkie tłoki.Podczas użytkowania przez te 3 miesiące auto nie było katowane,wymieniłem wszystkie płyny,świece,rozrząd.Mając już rozłożony cały silnik wymieniłem w nim całe wnętrze,użyte części były w orginele.Po złożeniu silnika auto jedzie ale jest słabe,nie ma przyśpieszenia,dodając gazu silnik się dusi,dławi dopiero po chwili zaczyna lekko pr...
  • Tak sie zastanawiam ile jestem w stanie przechejechac alfą (zakladając poprawną eksploatacje - bez wariactw na zimnym itp.) zanim silnik bedzie sie nadawal do kapitalki. Obecnie moja 8 letnia ma 102 tys i nie bierze ani grama oleju. Jakie macie przebiegi w swoich 156 (benzynowych)?
  • koledzy co moglo pasc? wylaczyłem silnik i nie moge ponownie go uruchomic. rozrusznik kreci normalnie a nie chce sie uruchomic.co moze byc przyczyna?samochodem jezdzilem caly dzien wylaczylam motor i sie nie da odpalic.z gory dzieki
  • Witam serdecznie.od ponad roku jestem posiadaczem alfy 156 1.8TS.Przez ten rok musze szczerze sie przyznac ze kompletnie nic nie działo sie z moja afunia...az do niedawna. I u mam pytanie do szanownych forumowiczów - może mi ktos pomoże... Otóz od samego poczatku w moim autku mam zainstalowana sekwencyjna instalacje gazowa (wiem wiem, profanacja itp. jednak jest juz załozona i nic tego nie odwroci).Na gazie przejezdzilem prawie 20 tys km bez zadnych klopotów, wymienialem na czas filtry...
  • czesc chciałem sie zapytać do jakiej temperatury grzeją sie wasze silniki podczas normalnej jazdy tzw. ile wskazują u was WSKAżNIKI bo u mnie coś lipa max do okolo 70 stopni do tej kreski przed 90 co ma odzwierciedlenie w spalaniu które wzrosło
  • Witam Moje pytanie brzmi nastepujaco: czy w modelu 145 pod koniec produkcji czyli np. rocznik 99 byl juz montowany silnik JTD 1.9? Bo jestem zainteresowany zakupem i chce nabrac potwierdzenia od was bo w jakims artykule wyczytalem iz w 145 byl montowany silnik TD 1.9 a to jest juz inny...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.