skutki uboczne

skutki uboczne

(20 wyników)
  • moja mama otrzymuje przeciwbólowo plastry Transtec (naklejane co 4 doby) oraz do tego co 4-6 godzin Sevredol. i teraz pytanie, w ostatnich dniach mama ma straszne omamy, ciagle jej sie cos wydaje,rozmawia z kims, po chwili jednak wraca do rzeczywistosci i sama przyznaje ze "gada głupoty". niestety oprocz tego mama ma duzy problem z pamiecia krotkotrwała, nie pamieta co mowila lub robila 3 minuty temu. stad pytanie- czy takie zachowania to "tylko" skutki uboczne leków czy moga to...
  • Witam. Proszę wszystkich, którzy mieli do czynienia z tym lekiem w terapii raka nerki z przerzutami o opinię nt. leku, działania, ew. skutków ubocznych itp. Oraz o informację jak zdobyć ten lek (a gdyby nie daj Boże się nie udało zapewnić refundacji leku przez NFZ ile kosztuje leczenie miesięczne sutentem? ?Bardzo Wam dziekuje za wszelką pomoc i rady! Ania
  • Witam, Siostra dzisiaj miała badanie kontrolne głowy. Przed badaniem podano siostrze kontrast. Po około 3 godzinach przyszły jakieś dziwne dolegliwości typu: ból głowy, wymioty, osłabienie organizmu. Nigdy wczesniej siostra nie miała tego typu objawów bo badaniu. Czy podanie innego/niewłaściwego kontrastu przed badaniem może powodować jakieś skutki uboczne, podobne do tych wymienionych wyżej? Daniel
  • Moja Mama od dwóch tygodni przyjmuje Selol. Jedyny ale bardzo uciążliwy skutek uboczny to biegunka. Czy zaobserwowaliście inne skutki uboczne - jak sobie z nimi radzicie??? Mama przez biegunkę jest bardzo osłabiona (jeszcze te upały!!!). Bierze smectę i jeszcze coś na zahamowanie ale nic nie pomaga. Myślałam, że to od zsiadłego mleka/jogurtu (mama zaczeła przyjmować Selol zaraz po radioterapii) więc odstawiliśmy nabiał i zaczęła przyjmować Selol z oliwą z oliwek ale nic się nie zm...
  • Witam, mój mąż miał raka złośliwego płaskonabłonkowego na języku. Został usunięty (rak i fragment języka) operacyjnie wraz z węzłami chłonnymi. Po zagojeniu się ran mąż rozpoczął radioterapię, która w sumie ma potrwać 6 tygodni. Minął właśnie drugi tydzień naświetlania, mąż nie odczuwa żadnych smaków, dziąsła i wnętrze jamy ustnej stały się nadwrażliwe, nawet przy myciu zębów. Oprócz tego jest trochę osłabiony, czasem miewa mdłości i traci apetyt. Co będzie dalej, aż boimy się...
  • Witam! Moja siostra zaczeła zazywać lek Tarceva. Zaczyna wyskakiwać jej wysypka. Lekarka nas uprzedzała. Mam jednak pytanie czy ta wysypka "kiedyś" zniknie czy dopiero po odstawieniu leku? i czy bedzie ona na całym ciele? Jak łagodzić objawy czym myć buzię? Może Ktoś z Was coś wie na ten temat będę ogromnie wdzięczna.
  • Witam, Moja Mama choruje od ponad trzech lat (diagnoza luty 2005) na raka trzustki, w tej chwili już nie ma sznas na dalsze leczenie... z dnia na dzień jest coraz gorzej. Na razie Mama jest w domu ale rokowania w naszym przypadku nie są dobre:( Oczywiście Mama nie wie jak cięzki jest jej stan i kiedy tylko poczuje się troszkę lepiej (jeszcze zdarzają się takie dni) odmawia jakiejkolwiek pomocy, w dodatku zrobiła mi karczemną awanturę kiedy dowiedziała się, że nie jadę na urlop ...
  • znalazłam pare informacji na jego temat, mam ulotke dla pacjenta, ale są to ogólne informacje. Interesuje mnie odczucie ludzi którzy brali lub biorą ten lek: jak sie czują, jakie są skutki uboczne, czy jest możliwość ich minimalizacji itp. mój tata właśnie został zakwalifikowany do badań klinicznych z udziałem nexawaru (Sorafenib). Dziękuje za każdą odpowiedz. Pozdrawiam
  • guz trzustki z naciekami do naczyn krezkowych leczony od maja ub. roku chemią gemzar + tarceva , czy było warto?Po 10 m-cach guz powiększył się z 28mm do 36mm i naciek przytkał obecnie przewód żółciowy wczoraj był stentowany zabieg sie powiódł CZy ma sens dalsze kontynuowaie tej chemi?.mija wlaśnie rok jak rak się ujawnił bólem ale przez przez 2 m-ce chory był leczony na wrzód żoładka Czy moglby sie ktoś pokusić o prognozę na najbliższe miesiace .Z gory dziękuje i pozdrawiam
  • Kochani, moja mama (66 lat) od roku choruje na raka płuc, w październiku zakończyła chemię, potem od końca listopada do lutego miała radioterapię (płuca i profilaktycznie głowa). I choć już tyle czasu minęło, za nic nie może dojść do siebie. Ciągle łapie jakieś przeziębienia (ostatnio leżała blisko 2 tyg. w szpitalu, żeby wyleczyć się z uporczywego kaszlu), zdarzyło się tak, że straciła przytomność - podobno z wyczerpania organizmu. Mimo tego, dzielna kobitka, nie daje się, stara...
  • Mam jeszcze kilka pytań: Mama dziś bedzie miała drugie naświetlanie mózgu,w sumie ma ich 5, wczoraj zaczęła i w piątek ma wyjść do domu, po tym pierwszym czuje sie dobrze,ona wogóle jest w dosyć dobrej formie,czy wasi bliscy mieli jakies skutki uboczne po naswietlaniu mózgu???jak to znosili?moja mama boi sie że moga uszkodzic jej głowę. Bierze od dłuższego czasu dexametazon i ma strasznie opuchniętą twarz,jak długo bierze sie ten lek?czy po radioterapii bedzie mozna go odstawić??W dodatku...
  • Witam Czytam sobie to wspaniale forum ;) od roku dzieki "przygodzie" z melanoma ;) Jednak teraz pisze aby zasiegnac jezyka w sprawie mojej babci. Jakis miesiac temu okazalo sie ze babcia miala raka szyjki macicy. Zrobiono operacje, wszelkie badania. Jest lepiej niz gorzej, jednak jako ze jest tak cos niejasnego dla lekarzy zadecydowali ze trzeba skierowac babcie na radioterapie. Ja kompletnie nie orientuje sie w tym temacie, a babcia jest zalamana. Nie moze pogodzic sie z choroba, m...
  • Uwazam, ze prof.Religa podjął bardzo słuszną decyzję nie poddawania się chemoterapii. Piszę tak, ponieważ siostra moja zmarła nie z powodu posiadania raka płuc ale z powodu nie tolerowania przez Jej organizm chemoterapii i innych leków farmakologicznych najnowszej generacji. Do końca swojego zycia nie miała przerzutów i jak nie faszerowano Jej lekami to czuła się nieżle a po każdym zabiegu na nowo opadała z sił i traciła apetyt.Zyczę Panu Profesorowi jeszcze wielu lat życia.
  • Mam pytanie .Moja mama jest chora na raka niedrobnokomórkowego płuc. Będzie przyjmować lek o nazwie Tarceva. Proszę powiedzcie mi czy ktoś ten lek już przyjmował , jakie skutki tego leku są? Czytałam na google i sporo się rzeczy dowiedziałam, ale interesuje mnie czy już ktoś ten lek zażywał. Będę bardzo wdzięczna za informację.
  • Witajcie! Czy moglby mi ktos napisac jak to jest przy podawaniu chemii? moge byc przy tym? Mama bedzie miala chemie przez trzy dni, nie chce, zeby byla sama, ale nie wiem czy nie ma jakichs przeciwwskazan... Wiem, ze kazdy reaguje na chemie inaczej, ale: czy skutki uboczne pojawiaja sie od pierwszej sesji czy to tez zalezy od organizmu? Czytalam, ze przy nudnosciach, podraznieniu sluzowek wazna jest dieta lekkostrawna, ale, ze powinno sie unikac owocow, sokow i bialek (jogurty?)...
  • Pisałam wcześniej, że u mojej Mamy wykryto guz trzustki. Rozpoczęła chemioterapię (Gemzar), po każdych dwóch cyklach robiony był marker Ca 19-9. Po dwóch cyklach wzrósł, następnie zaczął spadać. Miałam nadzieję, że to jest dobry znak. Dziś Mama miała robioną tomografię i okazało się, że guz się zwiększył, w prawym płacie wątroby są cztery ogniska meta o średnicy 11-22 mm, do 15 mm powiększone są zaotrzewnowe węzły aortalne nad- i śródbrzusza i objawy naciekania dwunastnicy. Jest...
  • Taxol

(4)
    Chcialabym zapytac o stosowanie w leczeniu nowotworow srodka o nazwie taxol lub paclitaxel . Jakie ma skutki uboczne i jakie sa resultaty zastosowania taxolu . Serdecznie dziekuje.
  • witam wszystkich walczących (o siebie i bliskich), mój tata ma przeżuty do płuc i guza bez naciekania w wątrobie, będzie brał 6 cykli chemii (1 cykl 4 dniowy w miesiącu), jestem przerażona, bo wydaje mi się, ze ty strasznie dużo i długo, na czym polega chemia jakich skutków ubocznych możemy się spodziewać? Czy od razu wypadną mu włosy?czy będzie okropnie wymiotował i miał biegunkę? odpowiedzcie laikowi, pozdrawiam
  • Witam ponownie, Czy ktoś z Was wie jak wygląda terapia taksanami zamiast standardowej chemioterapii?
  • Ok 5 tygdoni temu moaja mam zakonczyla 10 dniowy cykl radioterapii. Naswitlania miala w okolicach kregow szyjnych, gdyz tam wykryto jej guzek... Tydzien temu byla na tomografii komputerowej i teraz czekamy na wynik tego badania i na dalsze decyzje zwiazane z jej leczeniem.... Moje pytanie dotyczy skutkow ubocznych radioterapi - jednym znich byly obrzeki, wypryski w jamie ustne, dostala jakies leki i przeszlo, teraz z kolei boli ja noga i kuleje, czy to jest normalne?? Lekarz powie...
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.