skutki uboczne

skutki uboczne

(36 wyników)
  • Witam.W czwartek miałem wizytę u lekarza i powiedział,ze skrócimy terapię o 2 miesiące(mam genotyp 1b i zaleconą roczną kurację).Leczę się w Usa,przyjmuje interferon i rybavirin.Po 4 miesiącach miałem już minusa,po 7miesiacach mam dalej minus.Lekarz powiedział,że wszystko jest ok i zaleca skrócenie terapię.Czy spotkaliście sie z takim zaleceniem lekarza w Polsce lub gdziekolwiek indziej a może już ktoś miał taki przypadek.Proszę o opinie bo nie wiem co o tym myśleć.Nadmienię,że ...
  • witam was serdecznie moi kochani niestety musismy sie zrzeszać w takiej separatce.......mam maluszka 7mc, nie wiem kiedy zdecydować się na wizytę w poradni bo musze zacząć się leczyć, nie wiem od kiedy jestem zarażona, wirusa wykryli mi w 2008 ale pierwszą operację miałam w 1983!! potem jeszcze kilka, więc okazji było wiele, od pory wykrycia nie miałam chwili załamania bo przecież moje marzenie się spełniło...urodziłam ślicznego chłopczyka, ale dzisiaj nastąpił jakiś przełom.......
  • Witam.Mam 30 lat,pół roku temu dowiedziałam się o tym że jestem chora.Jedynie moja dociekliwość i samozaparcie pozwoliło na zdjagnozowanie wirusa,ale nie o tym.Zarażono mnie podczas porodu,jestem pewna i nie podlega to dyskusji.Świat mi się zawalił w chwili otrzymania wyników.Minęło pół roku ,będę miała niebawem szanse podjęcia leczenia ale...........tak naprawdę nie wiem czy to zrobię.Mam maleńkie dziecko,które wymaga bardzo wiele siły i zaangażowania.Leki które stosuje się w t...
  • od pewnego czasu często mam zawroty głowy, czuję się jakbym miała się przewrócić. i nie jest to gdy wstaje czy głową gwałtownie ruszę po prostu nawet jak siedzę czy stoję mam okropne zawroty głowy i w tym czasie głowa mnie nie boli wg jakoś dziwnie się czuje, zdarza się że trzęsą mi się ręce i jak stoję to mi się kolana same uginają. Nie wiem czy to rybawiryny czasami czy to normalny skutek uboczny.
  • a ja mam wrażenie, że czas ciągnie się niemiłosiernie; są momenty, że nie mam siły, boli mnie żołądek, na samą myśl o kolejnej dawce prochów naciąga na wymioty:( morfologia w normie, alat-13; dlaczego więc się nie cieszę?
  • czy prawda jest,ze najabrdziej dotkliwie odczuwa sie skutki uboczne na poczatku terapi?
  • Witam wszystkich. Bedę wdzięczny za udzielenie mi odpowiedzi na kilka pytań. Mój poziom wiremii wynosi 2,85*10^6, czyli chyba sporo? choruje od 15 lat, jako dziecko byłem leczony interferonem, niestety nie udało się zwalczyć wirusa. Teraz lekarz zaproponował mi kolejną terapię, jakie mam szanse na wyleczenie? Mój genotyp to 1 czyli nie najlepiej. Na razie się jakoś trzymam wyniki mam w normie, ale mam dużo planów i nie chcę żeby jakiś wirus mi wszystko zepsuł.Czy nawet nieudana t...
  • Witam Tyle czkałam na leczenie,i w środę dostałam pierwszy zastrzyk. Czekałam na straszne objawy(opowiadania z przychodni),lub na troszkę objawów,, przez 6 godzin po zastrzyku kipiałam energia. Pod wieczór dostałam lekkich dreszczy i łamania kości(to mam cały czas od czasów"żółtaczki")Na drugi dzień poszłam do pracy, zupełnie normalnie sie czując. Biorę też 5 tabl copegus.Nie mam mdłości, gorączki, nic,,,Jem normalnie, czuje sie normalnie.Może to głupie, ale zamiast sie cieszyć zaczęł...
  • Terapia rozpoczeta Rozpoczalem leczenie w piatek 30-go maja zeszlego miesiaca. Najwiekszy strach mnie oblecial jak wszedlem do szpitala ale pozniej szybko sie uspokoilem. Wizyta z pielegniarka rozpoczela sie o 9 rano, posprawdzala jeszcze raz wyniki, poinstruowala o wszystkim i o 9:20 zrobilem sobie pierwszy zastrzyk w prawa czesc brzucha. Nastepnie pobrali mi krew i okolo 9:40 opuscilem szpital. Zgodnie z zalecenim pielegniarki kupilem Vitamin C 500mg, Vitamin B Complex, tab...
  • stawy

(13)
    czy interferon wplywa jakos negtywnie na stawy?od kilku tyg boli mnie kolano.ostatnio coraz mocniej,zaczyna byc dokuczliwe:/nie wiem czy to spowodowane jest brakiem ruchu i ogolnym lenistwem;) czy to jednak leki?
  • Hej,za mna juz polowa a wlasniewie juz 26 tydzien leci,ale wiecie co jak tak dalej pojdzie to wykoncze swojego faceta.Normalnie chyba bede brac te leki do konca zycia, bo nie wiem czy po nich czy nie ale mam straszna ochote na sex codzienie,zawsze mielismy duzy temperament ,ale na poczatku trapi checi byly ale nie bylo sily ,a teraz wrocilo wszystko ze zdwojona sila,chyba chcemy nadrobic stracony czas te 20 tygodnie terapi.Tylko ze biedaczek wstaje tak wczesnie,a dzeciaki spia dopiero o...
  • Witajcie, Jestem rok po skutecznym leczeniu interferonem. Wygralam z chorobą i wszyskim Wam życze tego samego z całego serca! Obecnie stram się o dzidziusia. Czy ktoś mółby mi udzielić odpwiedzi czy kuracja mogła mieć wpływ na obecne problemy hormonalne i wynikające z niej problemy z płodnośćią? Pozdrawiam serdecznie
  • hej, od 2 tygodni mam meczacy suchy kaszel,czy isc z nim do normalnego lekarza czy czekac na wizyte w przyszlym tygodniu w klinice leczenia hcv.(z poczatku myslalam ze to grypa bo lamanie kosci goraczka i katar ale inne objawy minely a kaszel jak jest tak jest.poradzcie co robic
  • pytanie

(6)
    trzy lata temu zakończyłam terapię interferonem.Od tamtej pory co jakiś czas robię badanie HCV RNA. Jak narazie wszystkie były ujemne. Czy to oznacza,że wirus jest uśpiony? Czy może powrócić?
  • Witam wszystkich! Kilka miesiecy temu oddawalem krew, nie wiedzialem wtedy, ze mam wirusa. Dostalem niedawno list polecony od tego centrum krwiodawstwa, ze musze sie wstawic bo mam podejrzenie. Lekarz mi powiedzial, ze wykryli w mojej krwi wirusa zwiazanego z WZW typu C. Mowi ze jestem albo chory albo noscieielem. Pobrali mi krew ponownie, zeby znowu przebadac ale to ma trwac 2-3 miesiace. Mam pytania: jezeli wykryto u mnie tego wirusa we krwi to sa inne opcje niz bycie chorym albo byci...
  • może ktoś mi pomoże. Wykryto u mnie wzw c geneotyp 1b. Biorę rebetol 200 mg 4 razy dzienniei pegasys 135 mikrogramów peginterferon alfa - 2a raz w tygodniu. Własnie zaczynam 3 tydzień leczenia i nic nie czuję zeby te leki działały.Nie czuje się ani lepiej ani gorzej, tylko tak samo. Może ten geneotyp tak ma?
1 2 następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.