storczyki

storczyki

(132 wyniki)
  • to bedzie raczej pytanie do storczykomanów, moglibyscie podac nazwy bądz nazwy i fotki storczyków ktore ładnie pachną, bo z chcecia bym sobie takiego sprawila. juz mam "az" dwa i wpadło mi do glowy ze nastepny procz ladnych kwiatkow moglby tez ladnie pachniec:)
  • Nigdy nie miałam roślin w domu (moi rodzice jakoś nie przepadają). Parę dni temu dostałam w prezencie piękną fioletową/ciemno różową orchideę. I oszalałam - jest piękna. Poczytałam trochę na forum o storczykach, znalzałam stronę www.storczyki.org.pl, ale ciągle jestem żądna nowej wiedzy o orchideach. Pomyślałam, że założę o tych pięknych kwiatach wątkek, by inne osoby mogły wpisać jakies swoje doświadczenia z tymi kwiatami. Jakieś rady, ostrzeżenia? Są tu jacyś fani storczyków? Ter...
  • (Boże, co za nazwa). Dostałam malutką i chyba życie jej uratowałam, bo siedziała w tej cudacznej mieszaninie trocin i gąbki (moje pierwsze bliskie spotkanie z osławioną gąbką. Ludzie, a raczej producenci, to mają pomysły), ale nie o to chodzi. Pytanie brzmi: Część liści jest pogięta, taka pokarbowana, jakby je kto złożył w harmonijkę i puścił. Tak ma być czy to efekt siedzenia w gąbce czy mam się czegoś bać?
  • Doszlam do takiego wniosku po tym, jak ususzylam nawet kaktusa ;-) A strorczyki po pierwsze mi rosna, a po drugie kwitna jak oszalale ;-)
  • Niestety kolejne pytanie dotyczące storczyków, które nie są moją mocną stroną! Nie umiem ich "wyczuć", a w ich przypadku błąd popełnia się z dużą łatwością. O ile z phalaenopsisem poradziłam sobie całkiem nieźle (zdrowe sprężyste liście) i doprowadziłam go do kwitnięcia, o tyle cambria jest dla mnie zagadką. Pierwsze moje pytanie jest ogólne - czy mam ją traktować podobnie jak phalaenopsisa - czyli okno płn-wsch, gdzie słońce jest tylko w letnie poranki; namaczanie co 10-14 dni z rozcień...
  • Początkowo myślałam, że za mocno przygrzało je słońce (parapet południowo-wschodni), ale raczej nie zapominam zasłonić żaluzji. A choruje mi już od wiosny. W czym rzecz: żółkną i brązowieją liście, kwiaty jeśli jeszcze jakiś wyjdzie, to od razu suchy. Da się go jeszcze uratować? Bardzo lubię Anthurium. Ten kupiłam sobie jeszcze zimą albo wczesną wiosną. Nie pamiętam. A może przyniosłam go chorego do domu? Obok stała cytrynka (też nowa) i padła (liście opadły). Później storczyk, ale ...
  • Pomóżcie! Mam dwa storczyki obydwa chorują: - gubią liście w zastraszającym tempie - karłowacieją - kwiaty sa blade schna i odpadają - liście żólkną i pojawiają się na nich plamy- wgłębienia o nieregularnym kształcie nie wiem czy to wirus, grzyb, czy zła pielęgnacja, z opisu może to być Fuzarioza albo wirus cymbidium, co robić????
  • Mam chorego storczyka :( img98.imageshack.us/img98/7366/1001366.jpg tak wygląda cały środek jest czarny i juj odpadły mi z niego 3 liście...które na samym dole są czarne oczywiście. Zauażyłam takie jakby maleńkie białe pajęczynki...mysle że to te wełnowce o których piszecie dośc często no ale jeszcze nie spotkałam sie z takim czarnym czymś :( Nie jest to nalot. Prosze o pomoc.
  • wanilia

(6)
    Czy hodował ktoś w domu wanilię? kupiłam ją na wiosnę w OBI i nawet mi rośnie, ale zastanawiam się, gdzie jej byłoby najlepiej. Szukałam jakiś informacji w Googlach, ale jedyne, co znalazłam to to,że jest to rodzaj storczyka i jako taki powinna rosnąć w korze. A ja swoją kupiłam zasadzoną w ziemi i w ziemi mi rośnie od kwietnia. Może ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? No i witam wszystkich na tym forum-zajrzałam tu po raz pierwszy :)
  • jestem w posiadaniu w/w storczyka,dostałam go jakies dwa miesiące temu w tej chwili opadły mu całkiem kwiatki,nie obcinałam pedu po kwiatkach wcale i widze ze wyrasta mu gdzies tak w połowie oddzielny pęd z tzw'SERDUSZKA",MA PIEKNE ZIELONE LIŚCIE WYGLĄDAJA NAPRAWDE OKAZALE,i również teraz nadrastają mu już nowe liscie ze srodka rosliny(tak troszke niefachowo to nazywam),moje pytanie jest nastepujące jak czesto teraz nawadniac takiego strczyka????zawazyłam równiez teraz po wyjeci...
  • Wzięłam od znajomych storczyka wyrzuconego już z obietnicą że się nim zajmę jak potrafię i może coś z niego jeszcze będzie. Chciałabym wiedzieć co to za rodzaj,żeby poznać jego wymagania. Może trzeba go rozsadzić? Nie wiem jak to zrobić i w jakie podłoże. Pytań mam więcej, ale myślę,że jak już poznam co to za rodzaj, to doszperam się powolutku wszystkiego na jego temat. A oto on(ona): fotoforum.gazeta.pl/3,0,1899293,2,1.html fotoforum.gazeta.pl/3,0,1899294,2,2.html fotoforum...
  • Witam, mam problem z moim storczykiem. Kupiłam pięknego, kwitnącego. Przekwitł, po jakimś czasie puścił nowy pęd. Widać było, że rozwinie się 5-6 kwiatów, do końca rozwinęły się tylko 2, reszta pąków urosła do średnicy ok. 0,5 cm i uschła. Kolejny pęd się pokazał i znów rozwinęły się dwa duże, piękne kwiaty, a reszta stanęła (wg moich obliczeń ok. 9 kwiatków). O co chodzi? Coś mogę zrobić? Dodam jeszcze, że jeden liść (z 6) jest zupełnie żółty, ale nie suchy, reszta piękna, jędrna. Nie mam p...
  • Storczyk, bo to o nim mowa-pierwszy z lewej strony na zdjeciu,cos sie z nim dzieje...Liscie ma zwiedniete, ale kwiaty jeszcze sie trzymia, jak mu pomoc??Oto link: fotoforum.gazeta.pl/3,0,1840062,5,3,34474.html
  • Droga Wando , ten piekny kwiatek jest dla Ciebie . W jakims watku o storczykach napisalam, ze moj maz kupil 2 storczyki za grosze bo mialy polamane pedy kwiatowe. Napisalas wtedy , ze z pewnoscia mi zakwitna i ....... [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=050c7b414e13e1d8][IMG]http://images49.fotosik.pl/40/050c7b414e13e1d8m.jpg[/IMG][/URL] Jest przepiekny . Ten drugi tez wypuscil ped kwiatowy . Niestety , w tych storczykach siedza welnowce (przyniesione ze sklepu) i walc...
  • duzo czytalam o sposobie postepowania z przekwitnietymi storczykami, jedni radza skracac pedy phaleonopsisow inni nie. Sama mam 5 okazow i wlasnie niedawno wszytkie zgodnie przekwitly, czesc przycielam, ale pedy innych natychmiast uschly i zamienily sie w suche zdrewniale patyczki. Liscie trzymaja sie pieknie i nawet wyrastaja nowe - co z nimi bedzie ? wypuszcza calkiem nowe pedy czy juz nie zakwitna ? czy te pedy wyrosna u nasady, gdzies z lisci ? Nie wiem dlaczego jedne przekwi...
  • Witam serdecznie :) Po 2 nieudanych próbach (oba kwiatki zginely niestety śmiercią tragiczna, z przelania) wydaje mi sie, że znalazlam w koncu wlasciwy sposob pielegnacji tych pieknych kwiatow :) Jednak poniewaz nigdy nie udalo mi sie "dohodowac" kwiatka do okresu pokwitnieniowego nie wiem jak sie teraz nim opiekowac :( Wyglada zdrowo, ma ladnie wygladajace korzenie (doniczkowe i naziemne) namaczam go raz na 14 dni wg zalecen Pani Wandy woda z nawozem do storczykow i wydaje mi ...
  • no właśnie i co teraz przesadzać czekać co ile podlewać?? jakieś rady na długie kwitnięcie :)
  • witam.nie mam zielonego pojecia o pielegnacji tego kwiatka.widzialam w biedronce.mam zamiar kupic.ale boje sie ze mi "zdechnie".jak powinnam o niego dbac.i od czego zaczac.dziekuje z gory za odpowiedz.
  • Cóż to jest? Wyrosło obok kikuta po starym pędzie kwiatowym. Kolejny pęd na starej pseudobulwie (czytałam, że rzadko ale jednak się zdarza)? Keiki? fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1960277,2,1,dendrobium1 fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1960278,2,2,dendrobium2 fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/1960279,2,3,dendrobium3
  • Witajcie, szukam ... :) taki pojemniczek plastikowy, waski, wiecie :) wielksoci palca, z gumka na zamknieciu aby woda sie nie wylewala i kwiatek byl w pionie, taki maluśki Wiecie może jak takie coś sie nazywa profesjonalnie? gdzie to można kupić przez internet ? nawet nie wiem pod jakim halsem tego szukać ... :( pomożecie ? :) bede dźwięczna :)

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.