Forum Zwierzęta Forum weterynaryjne
ZMIEŃ
      szczekanie

szczekanie

(22 wyniki)
    • Witajcie, wiem ze na tym forum poruszany był podobny problem,ale w moim przypadku pies nie miał traumatycznych przeżyć... Napiszę od początku... mój pies ma 6 miesięcy, rozwija się prawidłowo tzn. zdrowie mu dopisuje,rośnie ładnie je...tu nie mamy problemu...dodam,że jest kundelkiem,średniej wielkości. Tak jak na wstępie pisałam pies strasznie szczeka na obcych ludzi,na rowery przejężdżające samochody oraz inne zwierzęta. Problem jest ogromny,bo wyjście z nim na spacer jest gehenną......
    • Mam ogromny problem, moze ktos doradzi co zrobić,8 mcy temu przygarnęłam ze schroniska roczną wtedy suczkę,mieszaniec jamnika.Sunia jest cudowna ale ma jeden wielki kłopot z którym nie umiem sobie poradzić, chodzi o to że jak zostaje sama w domu,cały czas szczeka!!! Mieszkam w bloku więc wyobrażam sobie że sąsiadą ta sytuacja sie nie podoba.Dodam że nie często bywa sama ale jak już to szczeka! Za pare dni mam komunie i nie mam pojęcia co zrobić,nie chce oddawac jej do hotelu dla...
    • Mam problem z moja sunia. Jest to sznaucer miniaturowy , ma 2 lat. Problem lezy w szczekaniu. Szczeka na ludzi na ulicy, szczeka na psy ale najgorzej szczeka na jesli ktos przychodzi do domu.Od przekroczenia progu szczeka przez jakis 5 min.Potem sie uspokaja , przynosi zabawki itp ale jak sie tylko ta osoba ruszy z miejsca ,zacznie chodzic po domu , to zaczyna sie szczekanie od nowa. Ale to jest nic w poronaniu z tym jak szczeka na dzieci. Wyczowa je z daleka, male dzieci, starsz...
    • wprawdzie specjalnie mi to nie przeszkadza, bo jest mniej hałasu :) mam 4-ro miesięczną sunię, nie jest głucha, czasem popiskuje jak chce coś wyłudzić, czasem warknie na zabawkę ale wogóle nie szczeka ale czy to normalne? :) zdarzają się nie szczekające psiaki?
    • Pies jest znaleziony,był w oplakanym stanie. Ma około dwóch lat. Jest bardzo energiczny i spragniony kontaktu. Jest taki problem, ze szczeka często gdy nie ma nas w domu. Jeżeli ktoś chodzi po klatce, jak coś usłyszy przez okno itp. Sąsiadka się wścieka, dziś nasłała straż miejską, która gdy przyjechała, powiedziała, że trochę przesadza i żebym się nie przejmowała i żebym na nią coś wymyśliła i to zgłosiła. Jednak wiem, ze sytuacja będzie się powtarzać. To starsza babka, siedzi w domu,...
    • Mamy kondla, dokładnie sukę Azę krzyżówka z jakimś wilkowatym bo jet to duży pies, jest mądrym i ślicznym psiakiem ale ni eumie szczekac, brak jej pewności siebie. Wzieliśmy ja od ludzi który razej na pewno jej nie bili, była tam z innymi chyba trzema psami. Miała jakieś 4 misiace jak ją wzielismy minęło jakies 6 miesiecy, a ona nie szczeka, jak przycodzi ktoś obcy na podwórko ona ucieka, albo się łasi, żadnego szczeku, boi się kota. Nikt jej nie męczy, nie bije a ona, a ona zachowuje s...
    • Mam problem z psem ktory niepotrafi zostac sam,szczeka skowyczy niedajac sasiadom spokoju.Gdy gdzies jedziemy zostawiamy go na wybiegu na dworzu,gdyz w domu wszystko niszczy,pies ma tam sporo miejsca i bude w razie deszczu. Pies jest u nas od niedawna 3 tyg i pojawily sie juz skargi na halas. Moze ktos wie czy jest jakis sposob na przywykniecie psa do paru godzin samotnosci i oczekiwania w spokoju? Wczoraj bedac w psiej szkole treserka polecila kupienie boksu i w tym trzymanie psa...
    • No właśnie moja sunia (5 mieś) ciągle szczeka. Na obcych ludzi, na domowników, na naszych gości, nawet na telewizor, albo odłosy lejącej się z prysznica wody. Czasem szczeka bez powodu (albo ona coś słyszy), szczeka na swój cień, na krzaki... no cóż najgorzej gdy zacznie szczekać w domu późnym wieczorem lub w nocy, a my nie wiemy czemu, albo jak szczeka na dworzu zamiast się załatwić. Nie daje się uciszyć, próbujemy ją uspokoić, próbowaliśmy na nią krzyczeć że NIE WOLNO, dostała klapsa ...
    • Moja mama wzięła psa ze schroniska (po śmierci poprzedniego). Mama żle słyszy i jednym z kryteriów wyboru było to, żeby pies głośno szczekał. Ten, którego wybrała był jednym z najglośniejszych w schronisku. Niestety, po przyjeździe do domu pies nie zaszczekał jeszcze ani razu. Jutro mija tydzień. Próbowałam szczekać na dźwięk dzwonka do drzwi, żeby mu pokazac, jak to się robi, ale patrzył na mnie jak na głupią ;-) . Pomóżcie, co robić? Może tam, gdzie był przedtem nie wolno m,u by...
    • Mój sczeniak ma 4 miesiące na początku sczekał mając 3 tylko w domu cicho w czasie zabawy ale teraz cokolwiek usłyszy na korytarzu zaczyna sczekać staje się to uporczywe..na dworze tylko na niektótych ludzi szczeknie ogólnie jest spokojny. Co robić?
    • Wzielismy psa ze schroniska, mamy go już ponad rok, ale podejrzewamy, że pies jest nienormalny, może raczej nadmiernie pobudliwy. Problem stanowi szczekanie z byle powodu. Pytałam weterynarza, cz mozliwa jest operacja - ktos mi mówił że w Niemczech robią - przecina sie coś psu w krtani. Weterynarz na to, że niczego takiego nie ma. A jakie jest Pana zdanie ?
    • czesc, kolejny raz siegam porady u was. moj kot tak zachwycil sie podworkiem u rodzicow ze nie chce wracac na noc. kilka dni temu spał na zewnatrz a teraz mu szczeka chodzi. klapie, opada w dól i wraca. co to moze byc? czy tabletki przeciwgoraczkowe moga mu pomoc? czy od razu isc z nim do weterynarza? prosze o rade pozdrawiam
    • witam. czy ktoś spotkał się z takim wynalazkiem? nie wiem czy mogę podać linka, ale można znaleźć na allegro. chodzi mi o urządzenie, które emituje ultradźwięki niesłyszalne dla ludzi, a dość nieprzyjemne dla psa. byłabym wdzięczna za wszelkie informacje, zwłaszcza czy jest to w ogóle skuteczne. dziękuje i pozdrawiam.
    • Moj pies jest strasznym szczekaczem (sznaucer mini).Pomijam szczekanie na spacerach ale potwornie szczeka jak slyszy dzwoniacy dzwonek do drzwi albo domofon.I strasznie szczeka jak do domu przyjdzie ktos obcy.Co robic? Probowalam juz odwracania uwagi ulubiona zabawka, smakolykami i nic:(
    • Sąsiad ma dwie suczki, 2 lata i rok, obie nie lubią zostawać same, i zaraz zaczynaja koncert wycia i szczekania, jak tylko wszyscy wychodzą z domu (dość często). Niestety zdarza sie to również późnymi wieczorami i nocami, przy czym sąsiedzi jeszce dodatkowo otwierają drzwi tarasowe, zeby psy mogły się załatwiać na zewnątrz, a nie w domu!!! I psy również ujadają na zewnątrz! Tej nocy miałam nieustajacy koncert od 21.00 do 24.00, a byłam bardzo zmeczona po całym dniu pracy (upał!!!) ...
    • Jak oduczyć psa (1,5 roczny yorek) od reagowania na dzwonek do drzwi lub telefonu uporczywym szczekaniem! Pędzi do drzwi i skomli i szczeka! dodam jeszcze ze jak dzwoni telefon to wchodzi na ławe i zwala słuchawke i do niej szczeka! wszystko by było dobrze gdyby ją potem odłozyl ale niestety nie potrafi!
    • Na początku powiem, że zdaje sobie sprawę, że nie wolno na własną rękę podawac psu ludzkich leków. Stąd ten wątek. Dziś rano przyjechaliśmy na nadmorskie wczasy. Dość duży ośrodek, pełno dzieci. Mieszkamy w jednym z wielu domków. Moja Daisy niemiłosiernie na wszystkich szczeka i warczy, niby merda ogonem i próbuje zaczepiać ale stwarza sporo hałasu. Dzieci się jej boją. Zamknięcie w domku nie jest rowziązaniem. Dostałam od kierownika ultimatum: albo uspokajam psa albo go stąd eksmituj...
    • Czasmi naszej suczce drży szczeka tak kołacze nie z zimna tylko tak po prostu suczka ma 7 miesięcy.Czy może to być objaw jakiejś choroby?dziekuje i pozdrawiam
    • Witam wszystkich, kochani jak nauczyc psiaka, żeby nie brał jedzenia od obcych ludzi. Pies biega luźno po podwórku. Oczywiście to pies domowy, spi, je w domku, ale i tak większość dnia, poza spacerami po łąkach spędza koło domu :-). Niestety mam podejrzenia, że ktoś chciał otruć mojego psiaka. Pies bardzo, bardzo głośno szczeka i przeszkadza młodym pić piwko/winko koło przystanku ;-(. Cóż przejechanie policji i moje komentarze nic nie daja. I właśnie ostanio mój psiak zachorował, lekarz przep...
    • a jeśli tak to jakie i ile?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się