szczeniak

szczeniak

(149 wyników)
  • Witam. Od tygodnia mam w domu wspaniałego pieska rasy Amstaff. Obecnie ma skończone 8 tygodni. Ogólnie jest bardzo grzeczny,aczkolwiek dużo śpi... Waży 6,20 kg, dziś dostał drugą szczepionkę przeciwko chorobom zakaźnym i tu mam pierwsze pytanie... kiedy można z nim zacząć wychodzić na spacer? Nie mogę się tego doczekać, na razie wychodziliśmy z nim tylko na chwilkę pod blok, żeby nie był ''dziki'' i nie wiedział,co to dwór.. Ale już bym chciała zacząć z nim spacerować.. Drugie pytanie mam ...
  • wzięłam szczeniaka chyba 3-4 miesięcznego, ktoś go podrzucił na klatkę schodową w bloku, jutro idę do weta.czy ktoś ma jakieś pomysły w związku z uczeniem czystości. wyprowadzam psa co godzinę, nachodzimy się, wracamy rozbieramy a sunia dopiero wtedy w domu robi co potrzeba i to w różnych miejscach, chociaż siku kilka razy zrobiła w jednym, postawiłam tam kuwetę z gazetą namoczoną w jej moczu ale posłużyła jej wyłącznie do zabawy, kawałek takowej wyniosłam na dwór z nadzieją że tam zrob...
  • Witam mam takie pytanie. Od 4 miesięcy mam wyżła niemieckiego- szczeniaka (6miesięcy), jest bardzo żywy i prawdopodobnie ma adhd ;) ale nie to mnie martwi.. od jakiegos czasu na jego ciele pojawiają sie "łyse plamy" i jest ich coraz wiecej i sa coraz wieksze. nie wiem co to jest ani czym moze byc spowodowane, ani tym bardziej czy jest powod do niepokoju. Czy mogłabym liczyc na jakies wskazówki? pozdrawiam
  • zczeniak połknął nakretke od cienkopisu,nie mam pewnosci na 100 procent ale przeczesalam caly pokoj mysle ze spadla mi z biurka i polknal.Dzwonilam do weta nic nie kazal z tym robic -nakretka byla plastikowa i miala centymetr moze poltora.Wczoraj niestety rowniez zjadl kluche ziemniaczana ktora spadla mi z widelca.Dzis w nocy raz zwymiotowal,kupka byla rano normalna i teraz jest pogodny.Czy zdarzylo sie komus z tutejszych wlascicieli takie przypadkowe polkniecie przez psa jakieg...
  • Problem jak w temacie. Psiak ma 10 tygodni i w ciągu dnia załatwia się na dworze i nawet nie spojrzy na to co zrobił.Natomiast w nocy zje. Co mam robić?
  • Mam małego szczeniaka, ma troche ponad dwa miesiace - kundelek. w piatek był ponownie odrobaczany bo za tydzień bo za 2 tygodnie kolejne szczepienie i stał się jakiś dziwny. W jeden dzień jest aż za bardzo wesoły ładnie wcina a na drugi ,cały dzień śpi i nie chce jeśc i tak do dziś. Choć nie wymiotuje i nie ma biegunki raz jest zywy raz kompletnie apatyczny. czy ktoś coś rozumie z tego??? Dodam że pies jest na RC suchej i nie chorował nigdy.
  • 6 szczeniąt Hasky malamute.Problem w tym,że pochodzą z tzw."krycia wsobnego".Rodzicami są siostra i brat.Czy można polecać takie psy?Weterynarz zbadał pieski i stwierdził,że są zupełnie zdrowe.A na jakiej podstawie mógł tak stwierdzić?Ile razy lekarz po porodzie stwierdza,że dziecko zdrowe,a po 2 mies.lub wiecej okazuje się,że ma wady wrodzone.Szczenięta mają 2 miesiące.
  • Przygotowuję się na pojawienie nowego domownika. W piatek odbieram mojego piesiurka i zakupuje potrzebne rzeczy dla niego. Pomożecie skompletować apteczkę dla psinki??
  • Witam i proszę o poradę.Oszczeniła nam się sunia jamniczka,ma 4 szczenięta(1,5 miesiąca) z trzema jest wszystko w porządku ale z jednym jest coś nie tak.Mianowicie jest bardzo malutki w porównaniu z pozostałymi( o połowę mniejszy),już 3 tygodnie jak nie ssa cycka i jest dokarmiany przez nas,ale mały słabo rośnie ciągle się trzęsie(nawet jak jest przykryty,i gdy leży przy suni) i popiskuje.Piszczy jak go się bierze na ręce jak pozostałe szczeniaki chcą sie z nim bawić i go zaczepiają.Ma ...
  • Witam, w piątek ktoś podrzucił mi na działce małego szczeniaka w fatalnym stanie. Strasznie śmierdział i chyba żył w chlewie( oblepiony wiadomo czym). Był wychudzony i przemarźnięty. Pies ma na łapkach nosku i troche na grzbiecie łyse plamy i lekko zaczerwienione miejsca. Byłam u weterynarza stwierdził że to nicienie (z brudu i zaniedbania). Dodam, że piesek jest bardzo żwawy ma apetyt i tylko te objawy świadczą o tym, że coś mu jest. Mam pytanie jak wygląda prawidłowe leczeni...
  • Witam. Mam pytanie odnośnie odrobaczenia szczeniaka. Gdzie można kupić preparat na odrobaczenie pieska? czy trzeba z nim jechać do weterynarza? Acha i mam jeszcze jedno pytanie... Mój piesek od kilku dni ma biegunke, czy to może być spowodowane tym, że nie był jeszcze odrobaczany?proszę o odp..
  • mam od tygodnia szczeniaka, ma 9 m-cy, wychodzi na trawe co 2 godz. (rzadziej jeżeli akurat spi) zalatwia sie na trawe, bo "kuca", ale w domu tez jej sie zdarzy zsiusuać, czy nie za czesto się załatwia??? wieczorem wychodzi o 23 a rano o 6 i były trzy noce, ze przespała i było czysto
  • Witam! Chcialabym się Was poradzić w tej oto kwestii. Mam około 3 miesięcznego kundelka. Bestyjka bardzo pojętna;)) od niedawna wychodzimy na krótkie spacerki,aby maluch się nie przeziębił. Piesek bardzo się słucha, nie oddala, wszystko dookoła go ciekawi, a kiedy zagwizdam w ekspresowym tempie jest przy mnie. Problem pojawia się wtedy, kiedy na polanie jest troche wiecęj ludzi. Maluch z każdym chciałby się przywitać, skacze, cieszy się. Ludzie reagują zwykle entuzjastycznie na ...
  • witam, wkrótce w moim domu zamieszka nowy członek rodziny (owczarek niemiecki) ,a że czym więcej czytam tym mniej wiem :) wolę zapytać tutaj fachowców: 1. hodowca mówi żeby odebrać psa jak skończy 5 tyg,że wszystkie są od niego odbierane w tym wieku ale czy to nie za wcześnie? wg informacji jakie znalazłam 7 tyg to idealnie 2. mieszkam w bloku więc wychodzenie na dwór wiąże się z kontaktem z innymi psami ,co w takim wypadku z kwarantanna ? jak długo musi trwać? zupełnie nie wychodzić wtedy...
  • Mam ośmiomiesięcznego sznaucera miniaturkę. Od paru miesięcy, co 2 - 3 tygodnie (czasem trochę dłużej), nagle tracił apetyt, zaczynał wymiotować, czasem dochodziła do tego biegunka. Objawy ustępowały zawsze prawie błyskawicznie - nigdy nie trwało to dłużej niż jeden dzień, niezależnie od tego, czy zdążyłam akurat do weta, czy nie. Psiak wracał do normy, jadł, bawił się itd. Ta „cykliczność” objawów nie dawał mi spokoju i uparłam się na jakąś szerszą diagnostykę. I tu ...
  • Chcialabym zapytac dlaczego przy 4 odrobaczaniu w kale mojego szczeniaka byly dlugie robale wygladajace jak spaghetti?? Wg ksiazeczki piesek byl juz odrobaczany 3 razy w hodowli. Mam wieksze doswiadczenie z kotami ale po zadnym odrobaczaniu nie widzialam nigdy w kupie zadnych robali.
  • Witam, 11 dni temu (18.06) wzięłam ze schroniska 4 miesięcznego szczeniaka - sunię mieszańca. Okazało się, że przez problemy zdrowotne (jako szczenior była zakopana żywcem i była leczona antybiotykami) nie była na nic szczepiona. Poszłam z nią od razu do wet, dostałam tabletkę na odrobaczenie (podałam ją 20.06). Pani wet kazała przyjść na 1 szczepienie 26.06. Sunia została zaszczepiona na nosówkę i parwowirozę. Następne szczepienie będzie na wściekliznę (10.07), kolejne znów na nosów...
  • Witam, mam problem z moją niespełna 2 letnią sunią nowofundlanda. Miała prawdopodobnie około 9 szczeniaków. Piszę prawdopodobnie bo niestey zamęczyła psiaki i częściowo pozjadała w noc po porodzie. Jestem w szoku. Taka spokojna i niby łagodna rasa, a takie paskudne zachowanie. Zastanawiam się tylko czy suka nie będzie agresywna. Mam małe dziecko, a nie wyobrażam sobie jak by to było jak by zaatakowała mi synka. A nowofundlandy do małych psiaków nie należą. Zaczynam coraz bardzie...
  • Wczoraj weterynarz odciagnal dwie duze strzykawki krwi z krwiaka naszej suni. Guz byl duzy i twardy, psu w ogole nie przeszkadzal, tak jakby nie istnial. wczesniejsze wizyty konczyly sie na tym, ze moze sam zniknie ale mozna lekko masowac w kolo i nie powinno sie powiekszac. no ale sie powiekszyl wiec wczoraj Pani wet odciagnela ta krew. i tu moje pytanie co dalej robic? bo guz maly zostal calej krwi nie sciagnieto, pies w ogole nie zmienil swojego zachowania jak byl malym di...
  • Witam, mam pytanie. Nabyłam u hodowcy szczeniaka rasy owczarek niemiecki. Był on już raz szczepiony. Zadzwoniłam do weterynarza, który teraz jest "moim" weterynarzem i polecił kolejne szczepienie po trzech tygodniach od pierwszego. Tak więc już piesek był dwukrotnie szczepiony i ostatnie szczepienie powinien mieć 1 września - znowu po trzech tygodniach. Hodowca, który też jest weterynarzem uważa, że zaszczepiłam go za wcześnie i te ostatnie szczepienie powinno odbyć się po trzech miesi...
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.