szczepienie

szczepienie

(29 wyników)
  • Moja córeczka ma zdiagnozowana asymetrię oraz wnm, neurolog dał nam zaświadczenie na szczepionke zabitą -acekularną (miała do tej pory wzw b 2 dawki) zapytałam neurologa o 5 w 1 i stwierdziła ze odradza ale nie dopytałam dlaczego, bo był koniec wizyty i została poproszona na konsultacje do rehabilitanta. następnego dnia zadzwoniłam z pytaniem czy moge szczepic przeciwko polio, powiedziała ze tak ale szczepionki muszą byc zabite, rozłaczyło połaczenie i nie zapytałąm znowu o te 5 w 1. Neurolg ...
  • Witam wszystkich serdecznie; chciałabym zasięgnąc porady w sprawie szczepienia. Moja koleżanka ma dziecko z ONM, które choruje na epilepsję. Padaczka ujawniła się po szczepieniu DTP. Niedawno zasięgnęła opinii w poradni konsultacyjnej do spraw szczepień. Jej synek nie będzie już szczepiony przeciw krztuścowi. Ma to by szczepionka DT. W naszej przychodni nie chcą go zaszczepic. Wszechwiedząca pani do spraw szczepień twierdzi, że nie ma takiej szczepionki....o zgrozo....Koleżanka j...
  • mam straszny dylemat szczepic czy nie mojego 7,5 mies synka który ma obniżone napiecie mięśniowe. Proszę was dziewczyny o radę ?
  • Dziś zadzwoniłam do drugiej terapeutki bo chciałam się do niej umówić a ta zapytała się czy dziwecko czasami nie ędzie po szczepieniu ja powiedziałam że tak bo właśnie dziś ją zaszczepiłam a ona na to że trzeba poczekać 4 dni z ćwiczeniami że nie ćwiczy się Vojtą do 4 dni po szczepieniu. zdziwiłam się bardzo bo nikt mi tego wczesniej nie powiedział a ćwiczę małą już prawie 4 miesiące . Słyszał ktoś o tym?
  • moze komus sie przyda:] Fundacja przy szpitalu na ul. Nieklanskiej dr Mazurowska (przeprowadza dzieci przez szczepienie) bez zapisow: pon, czw od 15 do 18 zapisy: wt od 13 do 14 przykladowa cena: konsultacja: 35 zl szczepionka (odpowiednik MMR2): 47 zl
  • Jaką szczepionką i w którym m-cu były szczepione wasze dzieci z obniżonym napięciem mięśniowym.Mi pani doktor neurolok przepisała szczepionke ZOKN czy ona jest dobra czy nie zaszkodzi mojemu dziecku.
  • Przed nami od 2 miesięcy odraczana szczepionka (polio, krztusiec, WZW - 3 dawka). Neurolog, jak i rehabilitant zgodnie stwierdzili, że mały powinien być zaszczepiony krztuścem acelularnym - reszta szczepionek "zwykła". Boję się, że po zwykłych szczepionkach znowu zaczną się problemy u dziecka (tak bylo po poprzednich szczepieniach - asymetria i zwiększone napięcie). Poradźcie, proszę, czy lepiej zaszczepić małego jak mówią lekarze, czy może kupić wszystkie te szczepionki w jednej ...
  • Czy szczepicie swoje dzieciaczki ze wzmozonym napieciem lub innymi neurologicznymi problemami. Nam lekarz kazal szczepic szczepionka skojarzona, ale ja i tak sie boje? A jak jest u was?
  • Właśnie młody dostał potrójną szczepionkę (Imovax+Infanrix+Hiberix), usnął jeszcze w samochodzie i dalej śpi. Czy mogę z nim ćwiczyć (Vojtą)? Ostatnio znalazłam, na stronie pani Zajączkowskiej info, żeby nie ćwiczyć po szczepieniach, przy wystąpieniu ostrych objawów poszczepiennych. Z tej stronki dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy o metodach rehabilitacji: "Tylko w terapii Vojty wpływamy bezpośrednio (przez łuk odruchowy) na mózg dziecka (główny sterownik naszego ciała) i zm...
  • Byłam z córką w poniedziałek na szczepieniu miała dwie szczepionki przeciw WZW typu B i na Błonice,tężec,krztusiec(INFANRIX).Po tej szczepionce prawdopodobnie nie może mieć gorączki.Pani doktor kazała mi zrobić badania na mocz i krew podejrzewała w moczu bakrerie,wyniki wyszły dobrze.Dzisiaj rano jak się obudziła ma pod oczkiem wysypke na nosku pare pinkielek ma na czole i koło ust.Czy ona ma wirus trzy dniowy,jak tak czy może mieć jakieś powikłania.Czy wasze dzieci też to przecho...
  • Za tydzień mamy wyznaczone szczepienia. Dziś rehabilitantka pytała mnie czy nie zostały wstrzymane przez neurolog. Na wizycie u neurologa nic mi takiego lekarka nie mówiła, wogóle nie było rozmowy na ten temat. I takie pytanie: po co wstrzymuje sie szczepienia? Czy ma o tym zdecydować pediatra?
  • Dziewczyny. Mój synek ma napięcie mięśniowe i asymetrię, był rehabilitowany i wszystko było na dobrej drodze. Rehabilitantka stwierdziła, że już jest bardzo dobrze i neurolog też-zezwolili na szczepienie. Bartek został zaszczepiony acelularną i 2 dni po szczepieniu pojawił się przykurcz palców u nóg, czego wcześniej nie bbyło i odgięcia (przeważnie przy karmieniu i na spaniu. Poszliśmy do neurologa i wykluczyła szczepionkę jako przyczynę. Stwierdziła, że dzecko dużo urosło i mięśn...
  • Dziewczyny poradzcie,moj synek ma 3 mce i w piatek mamy planowane drugie szczepienie..za pierwszym razem pediatra skierowal nas do neurologa bo maly nie ciagnal glowki za soba,neurolog stwierdzila obnizone napiecie miesniowe ale powiedziala ze nie widzi przeciwskazan do szczepienia ale na wszelki wypadek acelularna..teraz chce go zaszczepic tez na hibb i dlatego pediatra polecil nam infarix czyli 5 w jednym oczywiscie jest tez acelularna..w piatek bylismy u neurologa i powiedziala...
  • Ciekawa jestem, jak to u was wygląda. Mój synek miał odroczone szczepienia z wiadomych względów, ale ostatnio neurolog stwierdziła, że skoro stan jest że się tak wyrażę stabilny, a nawet idzie ku lepszemu bo komory powiększone się zmniejszają, to czas zaszczepić. Zaszczepili nas infanrixem, broniliśmy się bo chcieli tą 5-czy 6 w jednym, a ja jakoś nie jestem przekonana bo się nasłuchałam, że to jednak nie dobry pomysł. W każdym razie pediatra się zdziwiła, która prowadzi synka, że...
  • Czy dzieci ze wzmożonym napięciem szczepicie normalnie? Czy są jakieś przeciwskazania? Mój synek (4m) dostaje normalne szczepionki + pneumokoki i bardzo żle się po nich czuje? Lekarz twierdzi, że to normalne. Wiecie coś na ten temat?? Pozdrawiam
  • Czytam, że po szczepionkach mieliście cofanie się efektów rehabilitacji. Co nato Wasi rehabilitanci i neurolodzy? Czy nie dawali zalecenia,buy szczepionki odroczyć? Dlaczego szczepionki miałyby opóźniać efekty rehabilitacji?
  • Moj 4 -miesieczny synek z obnizonym napieciem miesniowym i asymetria jest rehabilitowany Bobathem od 1,5 miesiaca. Zauwazylam cos dziwnego po szczepieniu nastepuje regres. Co o tym sadzicie?
  • hej. dostaliśmy wskazania do szczepienia szczepionką acelularną. już nie pamiętam gdzie, szukałam ponownie ale nie znalazłam, podobno jesli ma sie taka karteczkę od neurologa że jest "wskazanie" to można tę szczeponkę dostać za darmo albo jakiś tylko procent ceny siię płaci? jesli ktoś z was wie coś o tym napiszcie. wybieramy się na to szczepienie i nie wiemy jakie mamy prawa co do platnosci za te szczepionkę przy zaleceniu.
  • Witam. Jestem mamą Agi, która urodziła się z objawami ostrego niedotlenienia. W USG przez ciemiączko miała pogrubione sploty naczyniowe. Teraz jest już wszystko w porządku, ale pozostało wzmożone napięcie mięśni w odcinku kręgosłupa. Czy metoda Vojty jest odpowiednia aby to skorygować? Ćwiczymy nią od 7 tygodnia życia. Moja fizjiterapeutka dodatkowo wprowadziła ćwiczenia NDT bobath. Czy szczepienie dzieci z objawami niedotlenienia zwykłą szczepionką ma jakieś poważne konsekwencje?...
  • Mam ochotę wykrzyczeć a nawet udusić tych którzy tworzą idiotyczne ustawy na temat szczepień!!! Po jaką cholerę katują nas a my nasze dzieci ??? Po to by więcej wydawać na lekarzy, by dłużej rehabilitować albo wylądować w psychiatryku po stacie dziecka ? Płakać mi się chce, nie mam już sił by być silną. Codziennie wieczorem gdy kładę sie z moim synkiem spać, zastanawiam sie czy po kolejnych szczepionkach bedzie normalny, bedzie sie tulił jak zwykle i całował śliniąc mi twarz ? Czy wstaj...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.