szkoly

szkoly

(35 wyników)
  • Jestem mloda TEFL i myslalam zeby zaczac zdobywac doswiadczenie zawodowe od jakiejs polskiej szkoly, bo tak chyba jest latwiej(?)ale zadnej niestety nie znam. Ciagle dobijam sie do Nauczyciele w Anglii, ale nie dostalam od nich odp.wiec jakbyscie znaly jakies adresy,albo nazwy szkol to bylabym bardzo wdzieczna. Pozdrowionka:)
  • Jak juz wczesniej wspominalam, moja coreczka idzie we wrzesniu do szkoly, wiec teraz jest szal cial z podaniami itp.Jedna angielska mama powiedziala mi, ze dobrze bylooby dolaczyc do podania list do dyrektora. Czy wy sie z takim czyms spotkalyscie? Jesli tak, to co powinno sie w takim liscie znalezc?
  • Mam dwoje dzieci -- 14 letniego syna i 11 letnia corke. Przeprowadzamy sie do Anglii w sierpniu. Zalezy nam by dzieci trafily do upatrzonej przez nas szkoly. Sytuacja dzieci jest troszke inna niz wiekszosci starszych polskich dzieci przeprowadzajacych sie do Anglii -- nie martwimy sie specjalnie o ich jezyk (w Polsce chodzili do amerykanskiej szkoly), tylko zalezy nam (i) zeby szkola miala dobry poziom (ii) byla dosc blisko nowego domu i nie trzeba bylo ich wozic do niej samocho...
  • Dziewczyny, zastanawiam sie nad zmiana szkoly moich corek. Czy moglybyscie sie podzielic Waszymi doswiadczeniami ze szkol Waszych dzieci? Zastanawiam sie czy wiele rzeczy, ktore dzieja sie u moich corek w szkole to standard w Anglii czy nie. np: dziwi mnie to ze idac po schodach cala klasa musi milczec i polozyc palec na ustach zeby sie nie odezwac. Ich school asemblies tez kazda klasa wchodzi do sali milczaco i ma siedzie i nie ruszac sie, tylko sluchac; pani w klasie czesto k...
  • witajcie Bylam zapisac dziecko do szkoly katolickiej .Pani zrobila ksero dokumentow i wyznaczyla mi na jutro termin rozmowy z p.Dyrektor. Czy moze wiecie - po co? Czy w recepcji nie orientuja sie czy sa miejsca czy nie albo czy interview decyduje o tym czy dziecko zostanie przyjete?? podpowiedzcie bo nie wiem czy sie denerwowac.Ewa
  • Co myslicie o posylaniu dzieci do polskich, sobotnich szkol. Czy jest to raczej zapewnienie dziecku rozrywki i kontaktu z rowiesnikami, czy odbywa sie tam prawdziwa nauka. Szczegolnie interesuje mnie to, czy dziecko uczac sie na codzien w angielskiej szkole i szlifujac swoj polski w soboty (pisanie, czytanie itp.) dalby sobie spokojnie rade w polskiej szkole po powrocie do kraju. Moze ktos z was ma podobne przemyslenia, a jeszcze lepiej doswiadczenia...?
  • Rozmawialam z Pania Dyrektor i wie,ze syna nie bedzie w szkole, ale mam napisac informacje na kartce do szkoly. Po pierwsze nie wiem jak to powinno wygladac, a po drugie moj angielski tez nie jest wysmienity. Bardzo Was prosze dziewczyny o pomoc w skleceniu czegokolwiek w stylu angielskim. Jeden dzien syn bedzie nieobecny tylko kilka godzin w zwiazku ze spotkaniem u dentysty, a drugi caly w zwiazku z zalatwianiem sprwaw urzedowych. Z gory serdeczne dzieki.
  • dziewczyny, napiszcie mi jak to jest ze swietlica pozalekcyjna w anglii, w PL jest taka opieka od konca zajec np. w zerowce do 18 pm, jak jest w UK?Czy cos za to place, jak to wyglada?Corka ma 6 lat, poszlaby do szkoly w UK
  • czytam wszystko co sie da o szkolnictwie w Anglii i jakos nie napawa mnie to optymistycznie.Mowia krotko to jest jedyny powod, ktory mam aby nie dolaczyc z dziecmi do meza.Jakos nie wyobrazam sobie aby moje dzieci tam do szkoly chodzily. Troche bylam i widzialam te nastolatki i mlodsze dzieci, jakies takie zaniedbane, robiace co chca, chodzace jak chca, zadnego respektu wobec rodzicow.Nie chce aby moje dzieci tam chodzily do szkoly. Czy wy tez macie z tym problem? Czy jestescie z...
  • Czesc Kobietki, poradzcie jak mozecie. (moze byl gdzies podobny temat, ale nie mam sily szukac, sorki) Jestesmy w Londynie ponad 1,5 roku. Syn uczeszcza do drugi rok do katolickiej szkoly. W pazdzierniku 2006, jak nalezalo, wyslalam aplikacje do secondary school, wytypowalismy 3 szkoly, na pierwszym miejscu byla katolicka, z duzym odsetkiem przyjec z aktualnej szkoly syna. Cierpliwie oczekiwalismy na opdowiedz, ktora nadeszla 3 marca. No i ? ... totalne zalamanie. Syn nie otrzymal m...
  • ja postanowilam isc na badmintona i Tap dancing na golfa na 8 czy 9 rano w sobote nie wyrobie :-) a wy?
  • Dziewczyny i nie tylko mam córke która w tym roku idzie do 2 gim.i syna 3 latka, wiem wiem byl juz wątek o polskich dziciach w angielskich szkołach ale nie znalazłam jednak odpowiedzi na moje pytania. A więc czy to prawda, że moja córka musiałaby jeszcze raz zaliczać I-sza klase gim. idąc do angielskiej szkoły ? córka boi się, ze nie znajdzie koleżanek, nie bedzie miala z kim w lawce siedziec i że zostanie odżucona przez koleżanki. Mam jeszcze jeden dylemat czy to dobry pomysł ab...
  • Ostatnio byłam świadkiem tyrady jednego z nauczycieli na temat prac domowych. Wywiązała się z tego dyskusja, w wyniku której okazało się, że 85% nauczycieli w mojej szkole uważa, że praca domowa w podstawówce to: - kompletny absurd, - dodatkowe zadanie dla nauczycieli (przygotowywanie i sprawdzanie) - obciążenie dla rodziców - rzecz niesprawiedliwa i nieskuteczna, bo "ci co jej potrzebują i tak jej nie robią, a ci dobrzy, którym właściwie nie jest potrzebna robią" - zmuszanie dziec...
  • Wlasnie przeczytalam, chyba w Goncu, artykul o pomysle stworzenia, oczywiscie w Londynie, calodziennej, calotygodniowej czyli po prostu 'normalnej' polskiej szkole dla dzieci polskich emigrantow pomajowych. Sa za i przeciw, pomysl jest szczerze mowiac utopijny, ale mozna sobie pogdybac. No wlasnie, gdyby powstala taka szkola, chodzi o szkole typu gimnazjum, dla dzieci od 11 roku zycia, czy poslalybyscie tam swoje dzieci, czy jednak do szkoly angielskiej?
  • Mam powazna zagwozdke. Wlasnie dostalam w szkole raport Ofsted dotyczacy owej i nie ukrywam, ze szkola wypadla bardzo kiepsko. Moj syn jest co prawda w nursery, ale co tu ukrywac jest to jednak szkola. Co myslicie na temat tych raportow, to znaczy czy odzwierciedlaja stan faktyczny? Chcemy sie przeprowadzic po zakonczeniu roku szkolnego do inne dzielnicy (teraz Wood Green) i prosze napiszcie jak jest ze szkolami w Waszych dzielnicach. Zaczelam sie przekopywac przez wszelkie raporty, ale...
  • nie bede sie dopisywac w watku Iwety, bo to troche nie o wypalenie zawodowe mi chodzi. Chociaz... Nie mam sily chodzic juz do obecnej pracy:(, po prostu nie mam i juz. Wypalilam sie w sensie, ze mam juz dosc. Nie, nie mam odpowiedzialnego stanowiska, moze to wlasnie o ten brak odpowiedzialnosci chodzi. Czasem rece opadaja, jak mam wykonac kolejne glupie polecenie, mimo ze i tak pozniej wyjdzie na moje,ze mialam racje. Teoretycznie mam szanse awansowac, ale tylko w przypadku, gdy...
  • bullying

(4)
    Wiem, ze temat przewijal sie w takiej czy innej formie na forum ale ja chcialam was spytac o wasze bezposrednie doswiadczenia/opinie w tej sprawie; Otoz jestesmy tu z mezem i coreczka od 1,5 roku; mala poszla do lokalnej szkoly katolickiej, wydawalo sie ze niezlej choc przyjezdzajac tu z polski nie mialam mozliwosci zrobic porzadnego research Wydawalo sie ze sie swietnie zaaklimatyzowala - szybko "zlapala" jezyk, uwielbiala swoja pania, do szkoly raczej chetnie chodzila, czasem miala tylko ...
  • W raporcie ze szkoly angielskiej, dotyczacej wynikow w nauce dziecka przeczytalem cos takiego: Subject: Geography Teacher: A. Bloom Band: 3/3 Effort: 1 Attainment: 2 ---------------- Subject: Design Technology Teacher: W. Costam Band: MA Effort: 1 Attainment: 3 Nie mam pojecia co znaczy Band, Effort i Atteinment. Prosze o wyjasnienie. Dziekuje
  • musze wyjechac tydzien przed koncem roku szkolnego do Polski z synem, chcialam to uzgodnic w szkole wiec wyslalam list z informacja ale dyrektor napisal, ze nam nieautoryzuje nieobecnosci z powodu nagminnego skracania sobie roku szkolnego przez uczniow, Jak myslicie, co nam grozi za niesubordynacje, zalezy nam na tej szkole ale przebukowanie biletu to obecnie fortuna!?
  • Zwracam sie do nauczycielek (a duzo ich tu przecież) i do rodziców posyłających swoje pociechy do szkół w UK - jest dobrze czy nie? Bo przeczytałem raport że UK jest tu "za murzynami" i w ogóle dzieciom w UK źle. co Wy myślicie? www.unicef.org/media/files/ChildPovertyReport.pdf
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.