Forum Turystyka Polska ROZTOCZE
ZMIEŃ
      szlaki

szlaki

(23 wyniki)
    • Witam ! W tym roku zaplanowaliśmy wakacje na Roztoczu. To będzie mój pierwszy pobyt w tym regionie , mąż bywał bardzo często ale już trochę czasu temu. Z przyczyn losowych nasz urlop został przyśpieszony i jedziemy za niecałe dwa tygodnie. Czy możecie mi polecić szlaki lub ścieżki dydaktyczne odpowiednie dla dziecka ? Nie mogą być zbyt długie czy też strome. Jeśli coś będziecie polecać proszę o podanie czy jest możliwosć przejscia dziecka na nogach ( szerokie i proste ) , przejazdu wózki...
    • Podzielcie się,jak wygląda stan oznakowania szlaków w tym roku,spokojnie przebiegały trasy,czy trzeba było się nie raz wracać?
    • Trzy tygodnie czerwca spędziłem w Horyńcu penetrując okolice bliższe i dalsze Miła niespodzianką był dla mnie opracowany szlak architektury drewnianej. W samym Horyńcu znajduje się tablica zawierająca wykaz drewnianych cerkwi,kościołów krótki ich opis oraz mapa.Również przy drogach znajdują się drogowskazy do zabytkowych drewnianych cerkwi. Przy samym obiekcie możemy znaleźć krótką historię,charakterystykę architektoniczna itp.Nie wiem tylko dlaczego pominięto cerkwie w Wólce Żmijow...
    • Jakiś czas temu w jedym z wątków toczyła sie sentymentalna rozmowa, gdzie te czasy, gdy na szlaku wszyscy wszystkich pozdrawiali mówiąc "Dzień Dobry" Wnioski płynące z tej dyskusji, dzisiaj po powrocie z Roztocza muszę zdementować. W dalszym ciągu ten dobry zwyczaj trwa, zapewniam i mam na to świadka. Przemierzając Roztocze zarówno na rowerze jak i pieszo na każdym kroku słyszałem pozdrowienie: cześć, dzień dobry, to miłe. Powiem więcej, przy byle sposobności, przy okazji "popasu...
    • Ostatnio byłem w okolicach Przemyśla i penetrowałem kilka bunkrów Twierdzy Przemyśl. Prowadzi nimi czarny szlak o długośc bodajże 45 km ( wersja krótka 19 km ). Czy na roztoczańskich bunkrach też istnieje coś takiego? Słyszałem, że są plany, ale jeszcze brak oznakowań ?
    • Sowa-m napisał(a) "Już wiem, że w RPN nie ma problemów z psem na smyczy" a z tego co ja wiem do RPN wcale nie można wchodzić, nawet na parę metrów, więc co mówić o psach?.Miałam taką sytuację, że weszłam na ścieżkę w obrębię parku i strażnik pouczył mnie , że jest absolutny zakaz wchodzenia. Na szczęście obyło sie bez mandatu.Jak ktoś wie niech wyjaśni jak to naprawdę wygląda. -Nie mówię tu oczywiście o szlakach i o szosie,którą przejeżdża się przez park. 1)serdeczne pozdrowienia prze...
    • Styczeń to zwykle czas moich wycieczek na roztoczańskie dróżki , jednak powinien byc spełniony jeden podstawowy warunek, ośnieżone wzgórza , przysypane białym puchem drzewa . Czy jest jeszcze ktoś komu brakuje śnieżnej zimy na Roztoczu? Pozdrawiam roztocznie J
    • Jakie trasy polecalibyście przeciętnym niewytrenowanym osobom, tak około 20- 30-50km dziennie?
    • na chwilę wleciałem w forum o zamachach w ziemi ojców Rebe Michnika - koszmar Na roztocze zawsze warto, rower wyśmienity, pieszo dla wytrwałych, albo nawet konno
    • Kochani, Mój skromny zimowy urlop (4 dni) chce spędzic na Roztoczu Poludniowym. Podpowiedzcie proszę czy zima szlaki sa mozliwe do odczytania i czy przypadkiem nie ugrzęzne w snieznej zaspie ;-)? Nigdy nie byłam w tym rejonie, a nie chce żeby sie okazało iż jestem zmuszona siedziec w jednym tylko miejscu. Z góry dziekuje i pozdrawiam miłośników Roztocza. K
    • Jest pytanie czy Zamojszczyzna (i co ) zyska na ME 2012 ? Jest też - na forum Zamość - moja odpowiedź. Re: euro2012 szansą dla Zamościa?? Autor: czuk1 Data: 18.04.07, 13:40 Teoretycznie tak. Praktycznie ....może trochę gorzej. Kibice polecą sobie samolotami , swieżo zbudowaną autostradą Kraków-Lwów i drogą szybkiego ruchu (może autostradą?) Warszawa- Brześć -.... ? Nie znaczy to, że u nas nie należy czynić tu starań (teraz - na etapie programu przygotowań)o inwestycje drogowe...
    • Byłam i widziałam te wszystkie cudowności, o których pisaliście na forum. Najpierw dokładnie zapozanałam się z waszymi uwagi i informacjami+ wszystkie strony dotyczące Roztocza, a potem ruszyłam w drogę. W ciągu 4 dni zasmakowałam tego wszystkiego, o czym piszecie. Zasmakowałam, gdyż zamierzam przyjechać tu raz jeszcze i wtedy delektować się tym wszyskim, czego przedsmak odczułam. To co widziałam, jest rzeczywiście warte wyprawy w te okolice. Byłam w Zwierzyńcu, Górecku Kościelnym...
    • PROSZĘ!!! Nie reklamujcie Roztocza. NIech to zostanie cudowną, uroczą krainą. Bo zobaczycie, zadepczą, tak jak zadeptali Tatry, Bieszczady, Mazury i inne przecudne miejsca.
    • rowerowy po Roztoczu. Odwiedziłem już strony gospodarstw agroturystycznych, poczynie jeszcze parę innych przygotowań, ale równolegle i Was proszę o wskazanie tego, czego nie wolno mi przeoczyć będąc u Was w wakacje. Nie starczy mi już czasu na wertowanie przewodników i forów. Na razie organizuję tylko pobyt i trasy rowerowe, tak na ok. 5 dni. pozdrawiam olo
    • Czy znacie jakieś fajne trasy rowerowe południa Roztocza?? Może znacie jakieś mało znane atrakcje i ciekawe miejsca ??
    • Gdzie na niej jest rozlewisko i najwiekszy wodospad ? Jakos kiedys staralem sie go znalesc i albo nie udalo mi sie albo widzac go nie wiedzialem, ze to on.
    • Był to piękny, zimowy dzień, początek marca 2004 roku, zbliżało się południe, pociąg relacji Warszawa - Rawa Ruska zatrzymał się na stacji w Suścu i ledwie zdarzyłem opuścić wagon - odjechał, chwile później mknąłem w kierunku poczty gdyż w jej pobliżu znajdowało się gospodarstwo agroturystyczne, w którym miałem zamiar spędzić najbliższa noc, na miejscu w pensjonacie miła Pani zaprosiła mnie do ładnego, przytulnego pokoju , wypiwszy gorącą herbatę z cytryną i nie zwlekając dłu...
    • Czy byliście na nich? Jak tam trafić? Podobno dojazd jest od strony Monastyru. Może coś wiecie? Dzięki.
    • Trochę się późno zrobiło na tą relację ...ale Kilka tygodni temu wybrałem się bardzo małą grupką w kierunku Monastyru , trasa rozpoczęła się koło tartaku w Monasterzu (tak wynika z mapy) i ruszyliśmy na jeszcze zimową wyprawę, było mroźno ale przepięknie ... Jakiś miły czowiek powiedział ,że należy iść cały czas prosto i szybko znajedziemy się na miejscu . Po kilkudziesięciu minutach ostrego marszu w śniegu, miejscami po kolana- z żadnej strony nie dało się dostrzec ruin klasztoru...
    • Byłem w Lipowcu w ostatnią niedzielę....pieszo ze Zwierzyńca żółtym szlakiem , wśród lasów,pół i łąk prowadziła nas droga do tej typowej roztoczańskiej wsi. Zastanowiło mnie ,że wioska jakby wyludniona , prawie nikogo przed domem !, oczywiście nie długo musiałem zastanawiać się nad pytaniem dlaczego? - wspaniała wyprawa. Nikogo nie mijaliśmy w trasie ,mimo długiego weekendu, , i na koniec mam pytanie , czy dziś juz się nie wędruję? J

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com