szlaki

(59 wyników)
  • Chodzi o szlaki piesze i rowerowe (bo kajakowy jest dobrze opisany)? pl.wikipedia.org/wiki/Park_Krajobrazowy_Dolnej_Pilicy
  • Witam. W przyszłym roku wybieram się w gronie 7 chłopa na pieszą wędrówkę (od Częstochowy do Krakowa) lub gdzieś coś pomiędzy. Pytanie: Czy zaznaczone szlaki np Orlich gniazd prowadzą głównymi drogami (asfalt) czy raczej zwykła bita droga? Czy macie może jakieś propozycje wędrówki na ok 5 dni? Dodam, że spanie planujemy pod chmurą więc nie ma ciśnienia stacjonowania we wsiach (może w ruinach)... Pozdrawiam Jarek
  • Witam! Zostałam przez moja firmę (z Podkarpacia) oddelegowana do przygotowania wycieczki integracyjnej właśnie na w/w Szlak Piastowski. - ile dni planować (wiadomo, każdego kościółka i zameczku zwiedzać nie zamierzamy). Jak by to w ogóle ułożyć? - wstępy, przewodnicy - czy są jakieś atrakcje których unikać, albo takie, które zdecydowanie polecacie? Wszelkie inne rady mile widziane :) Pozdrawiam - Małgorzata Korzuszyńska, Kolbuszowa
  • Witam! Wybieram się z moja klasą wiosną 2010 do Poznania i na Szlak Piastowski. czy ktoś mógłby pomóc mi znaleźć linki i inne informacje o tych miejscach? Z góry dziękuję-Krystyna
  • To wina ? To żury a nie wina. Dobre wina to są 500 km na południe albo na zachód. Co najmniej 500.
  • Witam! Wiem, że z lekkim poślizgiem, ale chciałbym zamieścić kilka swoich wrażeń z wyprawy (może ciut za szumne słowo) rowerowej po Wielkopolsce, a dokładnie jej centralnej i północnej części. Przyjazd do Poznania : z mojej rodzinnej Legnicy szynobusem do Leszna, dalej juz zwykłym elektrycznym do Poznania. Szybko, sprawnie, bez tłoku, a dzięki wakacyjnej promocji mój bicykl jechał za złotówkę! Najpierw spędziłem sobie 2 dni w Poznaniu, a jako, że miałem rower, skoncentrowałem się...
  • Witam! Jako, że na wczesną jesień (wrzesień) planuję wraz z klasą (jestem wychowawczynią) wybrać się na wycieczkę po Szlaku PIastowskim - chciałabym zapytać czy jest to drogie miejsce - w sensie cen wstępów? Moja gromadka to dzieci (V klasa) z małego miasteczka, zatem każda złotówka jest ważna... dziękuje niezmiernie z góry za pomoc - Basia
  • Artykuł pisano zdaje się przed 4.12.2009. Od tego dnia, bowiem można w Guido zjechać na 320m.
  • Istotnym walorem podejscia na Rysy od strony słowackiej jest bardzo wysoko położone schronisko, w którym, rzecz jasna, nie słyszeli o czyms takim jak tłok, czy kolejka po piwo.
  • Jak poradzić sobie bez samochodu? Czym najlepiej się przemieszczać na trasie Poznań-Pobiedziska-Ostrów Lednicki-Gniezno-Biskupin-Wenecja-Poznań? Chyba że ktoś regularnie organizuje takie wycieczki, conajmniej jedną na tydzień. Będę wdzięczna za informacje.
  • Planuje wycieczke szlakiem piastowskim, samochodem, w weekend, z noclegiem w jakims urokliwym cichym miejscu nad jeziorem. Ze potecjal jest to juz wiem, po pobieznym przejrzeniu netu, ale potrzeba mi praktycznych porad: - czy w weekend komfortowo mozna zobaczyc wszystkie atrakcje (od razu zaznaczam ze pomijamy poznan, bo to osobny weekend), - czy sa jakies ladne miejsca poza samym szlakiem, ktorych szkoda ominac, - gdzie najprzyjemniej zanocowac. Uczestnicy to niespieszacy sie sybar...
  • Jesli lubisz histore, chcesz zobaczyc jak wygladalo jedno z najprezniej rozwijajacych sie miast w XVI wieku to namawiam do przejscia szlakiem renesansowym w Tarnowie: www.tarnow.pl/historia/spacerkiem_po_tarnowie/spacer_3.php Na szlaku mozna zobaczyc ruiny zamku na Gorze Marcina, katedre tarnowska z najwiekszym w Polsce nagrobkiem pietrowym oraz "forencki" rynek z Ratuszem z ktorego codziennie w samo poludnie slychac hejnal tarnowski ...
  • To była dla mnie podwójnie ekstremalna droga, bo po pierwsze - nigdy nie przeszedłem w Tatrach tak długiego szlaku, a po drugie... nigdy nie zjadłem tylu szarlotek jednego dnia... Postanowiłem bowiem podczas jednej wycieczki odwiedzić wszystkie nasze schroniska tatrzańskie i w każdym zjeść szarlotkę. Efekty tego kulinarnego rekonesansu znajdują się pod adresem: republika.pl/terakowski/szarlotki/index.htm Zapraszam do... konsumpcji! Pozdrawiam serdecznie! Kuba Terakowski :)
  • Urokliwe te cerkiewki.
  • Gdy trafi do takiego obiektu przeciwnik "czarnych", to podpali w ramach misji cywilizacyjnej. Niestety!
  • A o świętokrzyskim nic nie piszecie?
  • ładny drewniany kościół jest też w Kaliszu, w dzielnicy Zawodzie (Stare Miasto)
  • BARDZO DOBRY ARTYKUŁ ! Brdzo ciekawy szlak- unikat, szkdo ża tak mało zdjeć . Piszcie wiecej o tego typu zabytkach.
  • Proszę o pomoc - gdzie warto zatrzymać się i jakie zamki zobaczyć? I oczywiście gdzie można się zatrzymać na nocleg? Wszytkim dziękuję za pomoc!
  • mam wrażenie, iż Autor tego tekstu nigdy w życiu nie był latem w opisywanych przez siebie miejscach. Ta "baśń z tysiąca i jednej nocy" (bo inaczej powyższego tekstu nie da się nazwać) niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Chciałbym zobaczyć te puste Gorce, Pieniny, brak ludzi w Szczawnicy i Krościenku - i bezproblemowe kwatery. A wszystko to w środku sezonu, gdzie, aby przejść główną ulicą Szczawnicy czy Krościenka trzeba się łokciami przepychać (tak pusto...), żeby przejść n...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com