Forum Turystyka Polska Góry
ZMIEŃ
      szlaki

szlaki

(386 wyników)
    • www.karpacz.net/news/glowna/artykul/czerwony-zielony-czarny-kolory-na-szlaku-co-tak-naprawde-oznaczaja
    • Witajcie Po raz pierwszy wybieram się w góry latem. Problem stanowią buty. Nie mam kasy na to, by kupować specjalne buty na lato. Wiem, że są tacy co chodzą latem w zimowym obuwiu trekingowym. mam dobre trekingi zimowe. Ale czy nie odpadną mi stopy z przegrzania? Moje zimówki mają Gore-Tex.
    • Witam. Mam pytanie dotyczace tatr. Wybieramy sie w Tatry na poczatku maja. Które (ciekawe) szlaki wybrać gdy nie jestesmy doświadczeni?
    • Interesują mnie szlaki znajdujące się przy granicy z naszym krajem w Tatrach. Interesuje mnie też, czy można chodzić po Tatrach, nie zważajac na granicę to znaczy przejść sobie szlakiem na teren Słowacji? Być może naiwne pytanie, ale niestety nie posiadam wiedzy na ten temat.
    • Chcemy na 1 dzień pojechać w Gorce. Nie byliśmy tam jeszcze. Będziemy jechać od strony Myślenic. Który szlak polecicie jako ładny i ciekawy, żeby było trochę widoków, trochę wysiłku i żeby zdążyć wrócić przed zmrokiem?
    • Jest w internecie pod adresem:
    • Mały Szlak Beskidzki - szedł ktoś zimą? Ile czasu zajmuje przejście? Czy pod koniec lutego szlaki ktoś tam łazi? Trzeba przecierać szlak cały czas? Kornel
    • Gdy Rumcajs gromadził swoje nowoczesne mapy, ja – wykorzystując długi weekend – wyruszyłem Głównym Szlakiem Sudeckim. Z piątku na sobotę dotarłem autobusem do Jeleniej Góry, potem autostop do Świeradowa Zdroju. Wystartowałem o 6 rano. Trasa szlaku sudeckiego jest tu wszystkim znana, przypomnę tylko, że wytyczono go przez Góry Izerskie, Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kamienne, Wałbrzyskie, a dalej Góry Sowie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika i Góry Złote. Tra...
    • Nawiązując po części do wątku "", chciałbym powiedzieć kilka słów o moim, właśnie zakończonym, spacerze Małym Szlakiem Beskidzkim. Wyruszyłem w sobotę z Bielska-Białej i rychło zorientowałem się, iż globalne ocieplenie dotknęło i Polskę - temperatura około 0 oC, zbyt wiele ciepłych rzeczy na grzbiecie! W pierwszy dzień mgliście i deszczowo, później marznąca mżawka. Szlak do Porąbki niby przetarty, cóż z tego, jeśli odwilż sprawiła, że twarda skorupa na powierzchni śniegu było nietrwała: tup...
    • Witam! Na początku września wybieram się z mężem i 10 letnim siostrzeńcem na Babią Górę.Nie jesteśmy alpinistami,do tego mąż 3 miesiące temu miał kontuzję kolana,ale bardzo kochamy góry.Bardzo proszę o podanie najprostszej trasy na Babią Górę załóżmy z Zawoi.Pociąg dowiezie nas do Suchej Beskidzkiej.I co dalej?roszę o pomoc.Pozdrawiam serdecznie
    • Witam! Chcemy z mężem wyjść na Śnieżkę i nie jesteśmy super łazikami po górach. Jak na razie to chodziliśmy trochę po Tatrach: wyjście na Kasprowy, Giewont, ceprostrada i przejście przez Szpiglasową Przełęcz i parę mniejszych szczytów. I tu moje pytanie czy damy radę? Wymyśliłam trasę [i]z Białego Jaru podejście czarnym szlakiem na przełęcz i potem niebieskim na szczyt Śnieżki a zejście niebieskim do Karpacza Górnego.[/i]Co o tym myślicie? Ewentualnie podpowiedzcie inne rozwiązania. Z gór...
    • Fajny, czyli umiarkowanie trudny/łatwy z ciekawymi widokami. Czy ktoś może polecić?
    • Witam Szukam osób w wieku 20-30lat, które chcą aktywnie wypoczywać. Chciałbym w tym roku zdobyć Orlą Perć czerwiec-lipiec. Oczywiście nie jestem, żadnym profesjonalistą, byłby to PIERWSZY wypad na ten szlak. Mam ok. 30 lat, jestem z okolicy Olkusza kocham góry, a także cenie sobie wytrawne towarzystwo. Szukam osób, które mają czas i możliwości spędzenia go na łonie natury. Preferowałbym osoby z Okolic Krakowa czy Katowic, chętnych Zapraszam na meila zainteresowanych. Jeśli ktoś może m...
    • Witam. Niedługo wybieram się w góry. W planach miałam dojście do Morskiego Oka. Jednak gdzieś wyczytałam, że do MO można pójść inną. Czyli: zacząć od Doliny Roztoki, przez Dolinę Pięciu Stawów i Dojść do Morskiego Oka i wrócić asfaltówką do Zakopanego. Po drodze mija się chyba jeszcze Wodospad Siklawa. Czy jest taka trasa? I czy idąc Doliną Roztoki muszą gdzieś dojechać aby nią pójść czy znajduje się ona gdzieś w Zakopanym? Byłabym wdzięczna za pomoc:)
    • Wybieram się w tym roku do Karpacza, czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, w której części Karpacza najlepiej wynająć kwaterę żeby było jak najbliżej na szlaki ?
    • Witam, czy na szlakach turystycznych w Tatrach szczególnie okolice Morskiego Oka, lub przy schroniskach jest możliwość rozbicia namiotu, czy są jakieś campingi??? pytanie może dla niektórych głupie i/lub dziwne,bo przecież są schroniska, ale na górach nie znam się kompletnie, a znajomi Irlandczycy prosili mnie o załatwienie dla nich kilku spraw. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
    • Hej, Sprawdzałem w necie na stronie TPN i TOPR no i generalnie powyżej górnej granicy lasu warunki ciężkie, trudne, ślisko, mokro i śnieg. Wierzę że piszą prawdę, ale mam pytanie do tych którzy byli? Jak jest na Czerwonych Wierchach? Jak sprawa wygląda na Giewoncie, Rysach? Jak np. w Dolinie Pięciu Stawów? Wybieram się do Zakopanego na tydzień od 20.09 i tak się zastanawiam jakiej pogody i warunków się spodziewać... Zamiar - wejście na Rysy, a poza tym to chcialem trochę fotek po...
    • Sory za mały spam, ale obiecuję, że jest niekomercyjny i w dobrej wierze. Za parę dni ruszam na Główny Szlak Beskidzki (z zachodu na wschód). Przy okazji będę na szlaku promował wiedzę o autyzmie, ponieważ to schorzenie dotknęło moją rodzinę. Zapraszam wszystkich na moją stronkę -- będę z niej blipował na żywo, więc będzie mogli śledzić moje postępy. [b]Jeśli możecie mi coś doradzić przed startem, to dajcie znać.[/b] Pozdrawiam! GM
    • Bez szumnych zapowiedzi, bez multimedialnego show i bez fanfar na zakończenie odbyłem wiosenny spacer z Wołosatego do Ustronia - Głównym Szlakiem Beskidzkim im. K. Sosnowskiego. Pod koniec kwietnia spakowałem plecak, namiot i cały majdan. Po kilku dniach zaprawy w postaci wiosennych porządków i robót działkowych u babci - pojechałem do Ustrzyk Górnych i następnego dnia o świcie ruszyłem z Wołosatego (późnej, w Rymanowie Zdroju, zostawiłem namiot, butlę i menażki - zbyt ciężki plecak). ...
    • Którędy wejść normalnie na Wysoki Wierch i Kiczorę Kamieniecką oraz Mostownice bądź pol. Ustępne ? Ścieżki na mapie są, tylko czy dostępne ? Kto tam był niech się pochwali.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com