Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

tłuszcz

tłuszcz

(15 wyników)
  • Napisała Pani: 11-12 MIESIĄC ZYCIA : 2POSIŁKI MLECZNE + OBIAD DWUDANIOWY + owoce ( przecier lub sok) 6.00 220-250 ml ml mieszanki z kleikiem bezglutenowym lub np. kluseczki na mleku nastepnym 9.30 kanapka z pieczonym miesem lub jajkiem,jajecznica na parze,twarozek naturalny z owocami,jogurt naturalny z owocami przecier owocowy lub sok ( max 150 g) z biszkoptami , kisiel owocowy z biszkoptami 13.00 zupka-przecier jarzynowy z kaszka glutenowa II danie – jarzynka z gotow...
  • Moje dziecko jest alergikiem (chociaż od kilku miesięcy nie ma objawów skórnych), ma prawdopodobnie skazę białkową (pije Nutramigen). Ma kiepski apetyt i niezbyt dobrze przybierało na wadze. W badaniach wyszło, że nie trawi tłuszczu, dostaje więc Kreon (z wagą jest teraz lepiej). Nasz lekarz twierdzi, że słaba praca trzustki to sprawa rozwojowa i że z czasem powinno to minąć. Inny lekarz uważa, że wydzielanie enzymów jest w przypadku mojego dziecka związane z alergią. Robiliśmy ba...
  • mój synek ma skaze białkową i od niedawna robie mu sama zupki i do tej pory dawałam oliwę z oliwek ale chyba po niej mały ma uczulenie więc jaki inny tłuszcz można dodać no bo masło odpada.czy można zwykły olej?tylko jaki jest najlepszy co by Pani poleciła? pozdrawiam
  • Czym mozna smarować kanapki dziecku na diecie bezmlecznej? Z tego, co sie orientuje, tylko RAMA OLIVIO nie zawiera w ogóle mleka krowiego w składzie - ale czy można dla 11-miesiecznego dziecka? Oczywiscie w małych ilosciach. Troche szkoda, jesli dziecko je tylko (przysłowiową) sucha bułkę. Moja córka co prawda nie ma i nie miała skazy białkowej na skórze, ale od laktozy zwiększa jej się refluks żoł-przeł.
  • Pani Doktor, Nasz synek ma teraz 11 miesięcy, od czasu odstawienia od piersi jest na nutramigenie - miał silne kolki, stąd ten preparat. 2 miesiące temu zaczęłam mu stopniowo wprowadzać produkty mleczne, a konkretnie masło. Niestety po jakimś czasie pojawiła się wysypka na buzi. Sama już nie wiem - odstawiłam mu to masełko, sprawdzam skład zupek, od tygodnia podaję zyrtec zgodnie z zaleceniem pediatry, a wysypka nie schodzi... Czy powinnam zacząć szukać innych alergenów w jego diecie...
  • pani doktor i emamy u mojego syna (13miesięcy) dotychczas podejrzewano skazę białkową ale dopiero teraz zrobiono mu badania które tego nie potwierdziły. chciałabym więc zmienić całkowicie jego dietę. do tej pory był tylko na nutramigenie a jedynym tłuszczem była oliwa z oliwek. 1. jakie mleko powinnam mu teraz podawać? 2. chcę mu też smarować kanapki lub natłuszczać ziemniaki masełkiem- czy powinnam wycofać lub dawać mniej tej oliwy?- nie chcę przesadzić z tłuszczem. 3. ile wogóle pod...
  • Mój roczny (ur. 09.05.2004) synek jest alergikiem (stwierdzona alergia pokarmowa, wziewna oraz AZS). Od 8 m-ca karmiony jest Nutramigenem. Obecnie poza Nutramigenem na jego dietę składają się tylko: marchew, dynia, ziemniak, indyk, brokuły, gruszki, morele, kaszka ryżowa z gruszkami, z bananami, kaszka kukurydziana oraz chrupki kukurydziane. Do picia dziecko dostaje sok gruszkowy 1:1 z wodą (Żywiec). Wszelkie pożywienie jest słoiczkowe. Kilka m-cy temu, ze względu na okropnie cu...
  • Mój syn za tydzień skończy 6 m-cy. Mamy ciągle problemy z kupkami. Robi raz na 2 dni (czasem codziennie), kupa jest twardawa, widać, że go to boli. Czasem kupka ma ślady krwi (poraniona śluzówka - słowa pediatry). Lekarz twierdz, że musi się przyzwyczaić, ale ja nie mogę "nic" nie robić i czekać, nie wiem na co. Muszę mu pomóc, może Wy mi coś doradzicie. Przedstawiam jego jadłospis. Jest na Bebilonie2, dostaje zupkę jarzynową, dynie z ziemniakami, skrobane jabłko, jabłko z winogr...
  • O czym swiadczy wysoki ASPAT (81-norma 38) u 7mies dziecka??? ma tez nieco podwyzszony alat (59 -a norma 41) Robilam badania bo maly od miesiaca robi po 8kup dziennie, badanie kalu na lamblie, grzyby i bakterie wyszlo prawidlowo.
  • zrobiłam córce badanie kału -badanie jakościowe ze względu na nieciekawe kupki (niestrawiony pokarm, tłuszcz)- czy są jakieś normy w wynikach badań? czy dowiem się od razu co jest nie tak? czy będziemy musieli robić jakieś inne badania? a jak wynik będzie zły to co dalej? czy ktoś jest w temacie? z góry dziękuję z odpowiedźi
  • ...wykonuje się przy podejrzeniu problemow z trawieniem ("niewydolnosci" trzustki i watroby)? dziekuje i pozdrawiam
  • Witam Panią Doktor!Miło Panią znowu "widzieć" wśród nas.Dawno się do Pani nie odzywałam.Jednak nasunęło mi sie pytanie i postanowiłam znowu skorzystać z Pani rady.Pytanie jest nastepujące: co jest jeszcze zakazane u dzieci po 19 mcu?(produkty,napoje,dania).Chodzi mi na przykład o aktimelki, kapusta kiszona, czosnek, miód, parówki, orzechy, ciasta itd. Czego jeszcze nie można podać dziecku z dorosłego stołu?Na co uważać?W tym wieku łatwiej jest chyba odpowiedzieć na pytanie czego n...
  • Mój synek ma 5 miesiecy i wazy 7kg. Mysle że to troszke za mało i chce go podłuczyc. Mam wiec pytanie co jest bardziej kaloryczne kaszka ryzowa czy kaszka ryzowo-kukurydziana Bifidus z Nestle. Ta drugą kaszke daje mu ze wzgledu na zaparcia. Mam jeszcze jedno pytanie czy zupki tez są tłuczące??? Jezeli ma zapracia to kaszki ryżowej nie moge podawac z łyżeczki?? Prosze o odpowiedz
  • witam, szukałam w wątkach o ryżu i znalazłam dosć lakoniczną informację że ryż ma właściwości zapierające bo stosuje się go przy biegunkach. Czy to prawda?? Mój synek , zauważyłam jak dostanie mleko z kleikiem ryżowym to nie może zasnąć a zupełnie inaczej reaguje przy kukurydzianym. Ograniczyłam ilość mleka na noc-teraz lepiej sypia ale nie wiem czy to może wina kleiku a nie samej ilości. Dość bacznie go obserwuję i widzę tylko taką przyczynę. Proszę dziewczyny czy to możliwe żeb...
  • ??????????????????
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.