tabletki

tabletki

(48 wyników)
  • Po ostatniej kontroli lekarz stwierdził ze po 3 latach brania Thyroxin 50 mogę odstawić i tylko jeść dużo produktów które zawierają jod i raz w tygodniu rybę morska ....czy odstawiajac tabletki mam odstawić odrazu czy lepiej stopniowo dzielić je teraz po połowie.
  • Witam, z tego co wyczytałam na tym forum, to oznaczenie poziomu hormonów powinno sie robić przed wzięciem tabletki.Natomiast moja lekarka twierdzi, że wręcz odwrotnie, najpierw tabletki a potem badanie. Ciekawa jestem jak wy robicie?
  • Odzywamy się po kilku miesiącach Otóż brałyśmy śmieszną dawkę euthyroxu- 2 X 1/2 tabletki na tydzień. Po kontrolnych badaniach wyniki oczywiście się pogorszyły. TSH wzrosło do prawie 4, FT3 dalej poniżej normy, FT4 wciąż na dolnej granicy. Dziś miałyśmy odwiedzić endokrynologa- ale jest na urlopie aż do końca maja. I właśnie nie wiemy co robić; Czy zwiększyć tą dawkę do ilości 4X w tygodniu?? Bardzo prosimy o odpowiedź
  • Od paru lat mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy. Na co dzień jestem jak nie z tego świata - deprechy męczą mnie, myśli samobójcze również mnie nie omijają. Był czas, że jak znaleziono u mnie ten niedobór a lekarz powiedział, że teraz moje problemy psychiczne się skończą a branie jednej tabletki to wszystko załatwi - UCIESZYŁEM SIĘ! Myślałem: jedna mała tableta i moje problemy znikną. Obecnie mam optymalny poziom hormonów - biorę Eutyrox 125, ale żadnej zmiany na lepsze odkąd biorę...
  • Witam, od połowy lutego tego roku do końca września brałam Euthyrox 100 1 tabletkę (tarczyca w zaniku - 5 ml pojemności), z powodu nadal nasilonych objawów, a szczególnie ciągłe zmęczenie, suchość skóry, anemia, rosnąca waga lekarz zmienił lek na Novothyral 100 (pół tabletki dziennie). Niestety nadal czuję się fatalnie i strasznie wkurza mnie ciągła opuchlizna (pod koniec sierpnia zwiększałam obrączkę i już mam problem z jej zdjęciem!!) oraz waga mimo, że jem ok. 1400-1500 kcal i zmieniłam zw...
  • Mam brać Letrox rano!!! na czczo. Problem w tym, że budzę się o różnych porach. Czasami dość późno np. o 10, a czasami już o 8. Czy ma to jakieś znaczenie, że raz tabletkę wezmę o 9, a raz o 10.30? Jeszcze pytanie odnośnie posiłku. Niby trzeba zażywać leki na pół godz. przed posiłkiem, a ja nie zawsze mam ochotę coś jeść po łyknięciu tabletek?
  • Dziewczyny,prosze o rade. ostatni raz mialam wizyte u endokrynologa w listopadzie.mialam wyniki tsh -3,27.Bralam Eutryrox 75.Dla podkrecenia metabolizmu lekarz kazal zmienic tabletki na Eutryox100.Biore je od 1 grudnia.Dzis zrobilam wyniki -TSH- 0,97.Bioje sie , ze wpadne w nadczynnosc i nie wiem co robic.wizyte mam pod koniec kiwetnia. Myslicie , ze mam calkiem odstawic? z tarczyca zaczelam miec problem poltora roku temu po porodzie.Moze to zapalenie minelo i wszystko juz jest w...
  • czy przyjmowanie tych lekow moze opozniac miesiaczke???????Dodam, ze dopiero od m-ca przyjmuje Eutyrox 50mg.
  • Witam! Mam niedoczynność tarczycy i dzisiaj byłem na badaniu krwi. Poszedłem sam dla siebie, z ciekawości. Tą dolegliwość zdiagnozowano u mnie w maju tego roku, zaczynałem od niewielkich dawek a dziś biorę Euthyrox 100. Od jakiegoś czasu dziwnie się czuję i chciałem sprawdzić czy wszystko jest dobrze z poziomem TSH, lecz przypomniało mi się o KALKULATORZE na tym forum, więc poprosiłem też o badanie FT3 i FT4. Oto wyniki: TSH: 1,29 0,27 - 4,20 FT4: 1,96 0,93 - 1,70 FT3: 3,9 2,0 - 4,4 ...
  • Wizytę u endokrynologa mam dopiero w czerwcu (jak uda mi się umówić), więc pytam Was, może któraś o tym rozmawiała ze swoim lekarzem. Kilka dni temu zapomniałam rano o tabletce (biorę Euthyrox 75, wycięta cała tarczyca), przypomniało mi się dopiero sporo po godz. 17. Co powinnam zrobić? Wziąć tak późno tabletkę czy tego dnia już nie łykać? Ja wzięłam, ale teraz wydaje mi się, że nie powinnam.
  • Mam małe pytanko, czy lecząc tarczycę(teraz to nie wiem czy jestt to niedoczynność dalej czy zmienia się w nadczynność czy tylko tak sobie hormony skaczą) mogę używać tabletek cerazete, bądź też użyć zastrzyku depo-vera, czy też wkładki(karmię piersią). Czy istnieje jakaś zależność pomiędzy hormonami tarczycy a hormonami wtych preparatach? I czy tarczyca ma jakiś związek z ewentualnym tyciem przy tabletkach?(kiedyś brałam ale inne i tyłam sporo ale po odstawieniu) Będę wdziecz...
  • witam, mam pytanie dostałam wczoraj euthyrox 25 na niedoczynność... i jak dziś rano wzięłam to omal nie kopnęłam w kalendarz - typowe objawy nadczynności, dostałam biegunki, wymiotów i ogólnie miałam wrażenie, że lada chwila zdechnę najwidoczniej za duża dawka jak na początek, a ja bardzo mało ważę (40kg), do tego jeszcze tydz temu miałam nadczynność (mam zdagnozowanego róznocześnie de Quervaina i Hashimoto), więc te hormony we mnie wciąż buszują... obecnie badania wskazują ewidentnie ...
  • Witam, bylabym wdzieczna za pomoc w interpretacji wynikow. Wizyte u endokrynologa mam dopiero w przyszlym tygodniu. TSH 3,06 norma 0,55 - 4,78 FT3 2,97 norma 2,3 - 4,2 FT4 1,11 norma 0,89 - 1,76 Moja przygoda z niedoczynnoscia dopiero sie zaczela i zupelnie nie orientuje sie o co tu chodzi :( Mam 33 lata, to chyba ma znaczenie przy analizowaniu wynikow? Od czerwca biore Letrox 50 mg.
  • Witam, Wynik ferrytyny u mnie to: moj wynik: 35,60 norma: 5 - 148.oo ng/ml Brałam żelazo 30 tabletek bo 105 mg jonow żelaza. czy sądzicie, czy ferrytyna jest w normie? czy nie.
  • syn dostaje euthyrox jednego dnia 25 mg (jedna tabletka), drugiego 37,5 (1,5 tabl). czy jest możliwość podawania dwa dni jedna tabletka, dwa dni 2 tabletki? i jakoś zamknąć odpowiednią ilość w cyklu tygodniowym a moze w ogóle można to jakoś inaczej zrobić? żeby obejść sie bez krojenia, przez 10 dni... Młody jedzie na obóz (leki będzie podawał wychowawca), boje się, ze może być problem z krojeniem tych tabletek...
  • W lutym zrobiłam badanie TSH i wyszło 2,70. Badanie zrobiłam po połknięciu tabletki. Biorę E 50.Czy przyjęcie tabletki mogło podwyższyć TSH? Wizytę mam we wtorek i chce jeszcze raz przed wizyta zrobic badanie TSH, wziąć tabletkę czy nie?
  • czy tarczyca wydziela hormony tylko raz dziennie rano tak jak osoby z niedoczynnoscia tylko raz dziennie rano polykaja tabletke? czy sniadanie pol h po tabletce jest optymalne? czytalam ze musza to byc 2 h zeby sie wchlonely calkowicie i niektorzy ludzie biora tabletke noca?
  • Poradźcie proszę co zdobić, gdy 3-latka połknęła ok 10 tabletek Euthyrox`u 125. Jakie to może mieć konsekwencje i co z nią robić. To duża dawka dla takiego małego dziecka i to jednorazowa. Bardzo się martwię. Płukanie żołądka nie wchodzi w rachubę, bo zrobiła to kilka godzin temu, a ja dopiero to odkryłam. Byłabym wdzięczna gdybyście oszczędzili mi uwag o trzymaniu leku w zasięgu rąk dziecka, bo wydawało i się że tam nie sięgnie...
  • dziś zrobiłam szczegółowe badania, i tak: tsh - 38, 5 (norma od 0,25 do 4) ft3 - 3,84 (norma od 2,76 do 8) ft 4 - 8,97 (norma od 10, 3 do 24,4) przeciwciała anty TG - 1309 (norma do 40) przeciwciała anty TPO - 1831 (norma do 35) usg: tarczyca niepowiększona. prawy płat wielości 4,1 x 1,5 x 1,9 cm obj. ok. 6.3 cm3, lewy 4x 1.5 x 1.9 cm obj. ok. 6.3 cm3. oba płaty i niższej strukturze echa mogącej odpowiadać zmianom zapalnym z obecnością drobnych zwłóknień bez ewidentnych zmian o...
  • WItam, ja już pisałam wcześniej, ale przypomnę ogólną sytuację, zanim podam nowe wyniki. Mam niedoczynność tarczycy zdiagnozowaną przed wakacjami letnimi zeszłego roku. Leczę się Euthyroxem 25 od listopada. W grudniu czułam się świetnie, praktycznie wszystkie objawy zaczeły powoli znikać, nawet wyładniałam na twarzy. Teraz już od połowy lutego znowu wróciło zmęczenie, senność, podupadłam psychicznie i nic a nic nie chudnę, mimo zdrowych i ograniczonych posiłków. Oto moje wyniki: TSH...
« poprzednie 1 2 3

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.