testy

testy

(2606 wyników)
  • witam, pytam te z miarę regularnymi cyklami?jeśli tak to,to ile dni przed @ pzdr
  • Miałam nie dawno test obciążenia glukozą na czczo cukier 68, godzinę po 50g glukozy 61. czy to możliwe, czy któraś z Was tak miała?
  • przeżyłam dzis wielki stres, mam fatalne wyniki testu obciażenia glukoza jestem w 19 tyg ciąży i dzis robiłam ten test, 50 mg i wynik mnie poraził!!! na czczo mam 85 mg% a po godzinie 188 mg%, noramy sa na czczo do 105 po 1 godz do 140, wychodzi na to ze mam cukrzycę ciazową jestem załamana, wizyta u gina dopiero 8 listopada.... miała któraś takie problemy? bo jestem przerażona tym co się dzieje z dzieckiem przy cukrzycy ciazowej
  • Moje pytanie odnośnie testu PAPP-A i wysokiej wolnej b-hCG. Dwóch lekarzy zasugerowało mi aminopunkcję przy wynikach: Wiek matki 34 lata, wiek plodu 12+1 USG ok. kość nosowa 1mm, inne parametry w normie. Ryzyko wyliczone 1: 6500 Test z krwi wolna b-hCG 222,40 IU/I odpowiada 5,378 MoM PAPP-A 2,460 IU/I odpowiada 0,701 MoM. Nowe ryzyko wyliczone 1: 1865 Czy wpływ na wyniki mogło mieć branie 6 tabletek duphastonu i 4 tabletki luteiny/dziennie?, (powód plamienia od 7 tyg. ciąży). Był również...
  • Kiedy hcg

(5)
    Witam forumowiczki proszę o podpowiedź kiedy najlepiej zrobić test z krwi? Tzn. ile dni od dnia planowanej @. Miałam mieć dwa dni temu a wszystkie objawy z bólami włącznie mam ale @ nie widać. Test wyszedł negatywny ale mam nadzieję ze może za wcześnie był zrobiony. W pierwszej ciąży tez miałam bóle miesiączkowe przy jej braku. wtedy bete zrobiłam późno bo w ogóle sie nie spodziewałam:) Dzięki za odpowiedź
  • miesiączka spóźnia mi się już 7 dni. do tej pory jeszcze nie tłumaczyłam sobie tego ewentualną ciążą, lecz tym, że w ciągu ostatniego miesiąca bardzo schudłam. kiedyś miałam już tak, że po "chudym" miesiącu, miesiączka powróciła za 2 miesiące. postanowiłam jednak zrobić test ciążowy. pojawiła się najpierw jedna kreseczka, która wskazuję, że ciąży nie ma, lecz za chwilę pojawiła się następna, która by wskazywała, że wynik jest odwrotny, jednak jest ona bardzo, ale to bardzo jasnoróżowa. prosz...
  • Nie wiem co mysleć..... Nie chciałabym być z nów w ciąży bo mam troje dzieci (dwójka starszych to w sumie już nastolatki i maleństwo 10 m-cy). Okres spóźniał mi się już 5 dzień, więc zrobiłam test ciążowy. Najpierw myślałam że jest negatywny, ale po dokładnym przypatrzeniu się zobaczyłam bladą kreseczkę drugą.. Na test patrzałam nie więcej niż po 3-4 minutach. Okresu nadal nie mam, objawów ciąży takich naprawdę typowych też nie ( z ostatniej ciąży miałam straszne mdłości, osłabienia porann...
  • Dziewczyny, jestem taka podekscytowana! Od dłuższego czasu staramy się z moim partnerem o dziecko. Dziś mam 40 dzien cyklu, miesiączki brak. Wczoraj wieczorem zrobiłam test Quick Vue- wyszły dwie kreseczki,ale ta druga dość słabo widoczna. Powtórzyłam test dziś rano - taka sama sytuacja. Zaczynam się zastanawiać, czy jestem w ciązy:) Piersi mam bardzo nabrzmiałem, sutki otoczone białą obwódką, ktorej wcześniej nie miałam. Jednak jest coś, co uprzykrza moje myśli. Chodzi o to, że dwa tygodni...
  • Test PAPPA

(10)
    Jak wykonuje się taki test? Najpierw robi się USG, a potem idzie do laboratorium na pobranie krwi? A co potem?
  • Witam! Całą ciążę chodziłam do lekarza z NFZ, nie należę do osób przewrażliwionych, więc jego prowadzenie ciąży bardzo mi odpowiadało (morfologia co drugą wizytę, 3 usg w ciągu całej ciąży itp). Jednak teraz kończę 36 tc i nie miałam (już raczej nie będę miała) badania na obciążenie glukozą. Czy ten test jest niezbędny? Czy zawsze się go robi, czy też niektóre dziewczyny nie miały?
  • poszukuje bardzo usilnie i nie mogę nigdzie znaleźć test do wycieku wód płodowych ( wkładki ) firmy AL sense Kit lub Bobo safe lub jakieś inne jesli są, będę wdzięczna za namiary gdzie mogę dostać taki zestaw testowy. z góry dziękuję,
  • Wiem, że w II trymestrze, ale kiedy? Jutro mam USG, jestem na pocz. 13 tc. nie wiem, czy teraz robić PAPPa, czy może już ten potrójny??? Wyjaśnijcie, proszę.
  • czy uwazacie ze jest duze prawdopodobienstwo aby 2 testy robione z porannego moczu,w roznym odstepie czasowym sie mylily?Pierwszy test zrobiony w dniu spodziewanej miesiaczki-negatywny,drugi w 35 dc (czyli 6 dni po spodziewanej miesiaczce)-negatywny....czy w takim przypadku mozna jeszcze liczyc ze jest cos nie tak i jednak istnieje ciaza?(objawy dosyc dziwne,rozpierajacy bol podbrzusza,powiekszone i bolace piersi,okropna nerwowosc)
  • Witam!! Właśnie zrobiłam test i ledwie wprowadziłam na niego krople moczu pojawiły się dwie kreseczki;)czy to normalne, że one są widoczne odrazu?? pozdrawiam
  • Witam, mam pytanie odnośnie testu ciążowego. Od jakiegoś czasu staramy się z narzeczonym o dziecko.Dziś zrobiłam test który wykazał ciąże ale pierwszy pasek na teście jest bledszy jest widoczny ale dużo słabszy.Powtórzyłam test(tej samej firmy) i wykazał to samo. Pierwszy test robiłam ok 12 a drugi 14 godziny.Proszę o radę czy faktycznie jestem w ciąży?
  • Witam, wczoraj zrobiłam test ciążowy, a raczej 3 testy ciążowe i wszystkie wyszły pozytywne. Czy pozytywny wynik ciąży może być przyczyną np. infekcji, lub bakterii i dlatego wyszedł pozytywnie?
  • 2 dni temu (26dc) robilam test z porannego moczu, ten o wiekszej czulosci 10mlu. Odczekalam kilka minut i po pojawieniu sie jednej krechy wyrzucilam go do kosza. Dzis sprzatajac lazienke i oprozniajac kosz wpadl mi w rece ten test i oczom uwierzyc nie moglam... Jedna krecha gruba a druga ledwo widoczna, naprawde bardzo slabiutka... Czy ktoras z Was robiac test przed spodziewana @ tak miala?? Czy to moze byc ciaza??? W pierwszej ciazy wychodzily mi slabe kreski (ale bardziej widoczne niz tera...
  • 2 dni przed terminiem miesiączki z porannego moczu po ok 5 minutach wyszło coś jakby cień drugiej kreski. Nie wiem czy mam zwidy czy to jakaś kreska kontrukcyjna tego testu. Była ledwie widoczna i nie wiem czy jest coś czy nie. Miał ktoś podobnie, jakie były wyniki w późniejszym terminie.
  • hej mamuśki powiedzcie proszę co sądzicie w pierwszej ciąży wynik po obciążeniu glukozą 50g - 158 mg/dl (przed 90 mg/dl) - pani doktor do której wtedy chodziłam stwierdziła że wszystko OK :) fakt - córcia ważyła prawie 5 kg... czy zadziałały geny (mąż też urodził się kolosem), czy cukier - nie dowiem teraz.... jestem w drugiej ciąży, chodzę do innego lekarza; wynik po obciążeniu glukozą 50g - 150mg/dl (przed 77mg/dl) ; p. doktor natychmiast zlecił obciążenie 75g glukozą - wyniki: pr...
  • Staralismy sie o dziecko 12 lutego, ponad tydzien pozniej zrobilam test moczu w laboratorium i po kilku godzinach wyszedl wynik pozytywny.Powiedziano mi, ze testy laboratoryjne pokazuja wynik wlasnie po kilku godzinach. Dzisiaj zrobilam jednak dodatkowo badanie krwi i wynik jest negatywny. Wiem, ze najlepiej isc do lekarza, to bylaby moja druga ciąża. Czy mozliwe jest jednak, zeby test krwi w ok 12 dni po zaplodnieniu się mylił i jednak jestem w ciąży? Zazwyczaj testy krwi sa do...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.