tycie

tycie

(75 wyników)
  • Dostałam leviron na wieczorne niepokoje i problem z zaśnięciem. No i poczytałam, ze powoduje tycie. I stąd mam pytanie- czy tyje się od samego zażywania leku, czy powduje on zwiększenie apetytu i stąd dodatkowe kg? Nie ukrywam, że bardzo mnie martwi ten skutek uboczny tego leku, bo bardzo wiele kosztowało mnie osiągnięcie obecnej szczupłej sylwetki i każda zmiana masy ciała w górę będzie tragedią.
  • Witam, To mój pierwszy post na forum - jeśli temat był poruszany - sorry (w wyszukiwarce nic nie znalazłam). Brałam Parogen przez pół roku (po epizodzie depresyjnym) - przytyłam 10 kg. Jaka jest szansa, że po odstawieniu zrzucę nadwagę?. Pozdrawiam zaprawionych w boju. Niki
  • Moja depresja spowodowała że przytyłam dość mocno (zajadam problemy). Lekarz przepisał mi Lerivon, małą dawkę 10 mg dwa razy dziennie. Na razie jedyny pozytywny objaw to że wieczorem zasypiam w kwadrans po zażyciu tabletki (z tym że ja ze snem nie miałam większych problemów), samopoczucie - do kitu (wręcz pogorszyło się) złagodzenie wybuchów gniewu - żadne, nieprzejmowanie się duperelami spadło minimalnie (ale raczej jestem zbyt umęczona by móc się nimi przejmować). Waga przez t...
  • czy ktoś z Was miał doświadczenie z tym lekiem, że jednak po nim nie tył, a schudł;
  • Witajcie forumowicze! Od czterech dni biorę depralin polski odpowiednik lexapro i powalił mnie na kolana przed lodówką głód. Jem i nie mogę się najeść. Nie jest to mój pierwszy lek brałam Wellbutrin, Asentre, Fluoksetyne i nigdy nie doświadczyłam czegoś takiego. Napiszcie proszę może ktoś miał podobny problem, czy apetyt w końcu się unormuje?
  • Jakie leki antydepresyjne nie powodują zwiększonej masy ciała? Osbiście biorę petylyl i okropnie przytyłam chociaż nie jem więcej niż przed braniem leku? Jutro mam wizytę u psychiatry więc muszę powiedzieć o tym .
  • I jeśli tak to po jakich? Od czego to zależy- chyba na większości jest napisane że może się to zdarzyć. Jednak jedni tyją inni nie.
  • w ciągu 3 lat przytyłam dużo ponad 15 kg. jakie są wasze doświadczenia z antydepresantami; by leczyć duszę, trzeba poświęcić ciało :-((
  • lubie placki, pierogi i chleb i w ogóle mączne produkty a te produkty wyzwalają serotoninę lubię czekoladę a ta też wytwarza serotoninę i ma dużo magnezu. a od tych produktów się tyje!!! buuuu buuu buu bu
  • Wybieram się do lekarza, bo czuję, że mam deprechę. Z pewnością przepisze mi jakieś antydepresanty. Zastanawiam sie, czy po nich się tyje, czy chudnie. Może to zależy od leku jaki się bierze, a może branie nie ma wpływu na tycie, chudnięcie. To dla mnie istotne bo mam tendencje do tycia i jeżeli tak będzie to mój nastrój z pewnością się nie poprawi. Wole wiedzieć poza tym wcześniej.Zastanawiam sie czy powiedzieć o mojej tendencji do tycia lekarzowi. f.
  • Wiem, że przy problemach z lękami i depresją, waga nie jest najistotniejszą sprawą. Niemniej proszę o opinię jak u Was wyglądały zmiany leków w przypadku brania leków (podaję moją listę, biorę od 10 lat, z przerwą na ciążę. Lekarze zapewniają że te leki nie powinny powodować tycia. Nie ma takiej pewności) Anafranil + xanax (nie tyłam) cipramil + spamilan effectin er75 + cloranxen (doraźnie) seronil + cloranxen (doraźnie) + 1/3 do 2/3 trittico na noc mobemid + cloranxen (doraźnie) +...
  • miesiąc temu przestalam brac andepin z dnia na dzien, bo lekarz mi zapisal jakies inne, a mam juz uraz do zmieniania tabletek wiec ich nie bralam. no i przytylam 8 kg w miesiac. za bardzo tego nie widac bo chyba mi w miesnie poszlo(mam ciezka prace) no i tak tez cwicze. czy to od przestania tabletek moglam tak przytyc??? nadal jednak biore relanium i depakine chromo.
  • ciągle tyję... już mam 72 kg na liczniku :( nie wiem, co mam począć, bo lek pomaga mi na depresję i nie chcę go zmieniać, ale ja kiedyś ważyłam 55 kg, a jeszcze nie tak dawno 60 kg... Staram sie nie jesc slodyczy, jesc mniej ogolnie i chodze na basen kilka razy w tygodniu... Efekt jest taki, ze z 70 kg zrobilo sie 72... Pewnie nikt mi tu nic nie doradzi, ale pisze, bo mi z tym bardzo źle i chciałam to komuś powiedzieć :(
  • Jakie są Wasze doswiadczenia i jak ten lek tolerujecie?
  • Znajomy, przedtem szczupły chłopak bez skłonnosci do tycia brał seroxat i asentre,przytył po tym 8 kg, mówi,że wcale nie jadł więcej niż zwykle. Czy zawsze od tego typu leków przybiera się na wadze? Jaki jest mechanizm-zwalnia się przemiana materii czy ma się większy apetyt i je bez opamiętania?
  • jak to w zasadzie jest - tyje sie czy nie? czyatm sobie o wynikach badan i nie sa jednoznaczne. A ja ostatnio przytylam, wiec hmm... mam nadzieje, ze juz wiecej nie. Czy ktos schudl albo przytyl i wiaze to ewidentnie z uzywaniem seroxatu?
  • Przez kilka miesięcy brałam bioxetin, jednak nie pomagał, więc w stanie skrajnego kryzysu udałam się do lekarza, który zmienił mi lek na mirtastad (mirtazapinum). Po tym leku czuję się lepiej, jednak w ciagu 2 tygodni przytyłam 4 kg. Zawsze byłam szczupłą i poza ciążą nie zmieniałam wagi. Ubrania zaczynają być za ciasne!!! Lekarz twierdzi, że należy odczekać. Ufam mu, jednak własny widok powoduje, że czuję się jak wielka słonica:((Woda zbiera się i mam problem ze zdejmowaniem pier...
  • Witajcie. Brałam przez pół roku tabletki antydepresyjne i przez ten czas przytyłam 8 kilogramów, przestałam mieścić się w swoich ciuchach. Nie biorę leków od ponad miesiąca , wprowadziłam dietę ale waga ani nie drgnie. Chciałabym podyskutować tu z osobami które mają ten sam problem. Czy po odstawieniu leków wróciliście do swojej poprzedniej wagi, jak szybko i jakim wysiłkiem. :) Dodam jeszcze że w czasie brania leków ćwiczyłam ale z tego co zauważyłam nic to nie pomagało. Zastanawiam si...
  • No właśnie. Czy po wszystkich lekach antydepresyjnych się tyje?
  • setaloft

    (6)
    wiem, juz był wałkowany wzdłuż i w poprzek. ze wszystkimi skutkami ubocznym (i z początkowym brakiem porządanych efektów) sobie radzę. niepokoi mnie jedno. strasznie po nim tyję (przez tydzień 1,5 kg) to nie jest to, że zwiększył mi się apetyt. po prostu mam wrażenie, czuję, jak by mój żołądek nie trawił i wszystko, co zjem zostaje w nim. zjem kanapkę- buch, brzuch wydety, jak po trzech obiadach. wieczorem leżę w łóżku i jest mi po prostu niedobrze. gdzieś wyczytałam, że przy niedowadze tyj...
« poprzednie 1 2 3 4

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.