Forum Religia Religia
ZMIEŃ
      uczucia religijne

uczucia religijne

(21 wyników)
    • Art. 196 Kodeksu Karnego [u]Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.[/u] Uczucia religijne to są inaczej mówiąc [b]przekonania religijne[/b]. Rozumiemy przez nie „wewnętrzny aspekt zjawiska religii, którego rdzeń stanowi relacja sacrum, będąca źródłem aktów emocjonalnych, intele...
    • Wyniki właśnie pokazały,że 85% osób opowiedziało się za karą za obrazę uczuć religijnych, natomiast 15% była przeciwna. Nie jest z nami jeszcze tak źle:) Szczerze mówiąc myślałam, że będzie odwrotnie i wynik mnie miło zaskoczył.
    • Jako gorliwy i praktykujący katolik, poczułem się urażony tym, co w Jasnogórskim Sanktuarium odbyło się w niedzielę. Jak, gdzie i komu mogę zgłosić, że zostały obrażone moje uczucia religijne?
    • 31-letni organista spod Biłgoraja wyciął i spalił przydrożny stary krzyż drewniany, który od kilkudziesięciu lat stał na jego posesji. Teraz odpowie za obrazę uczuć religijnych - grozi mu 2 lata państwowego wiktu. www.kurierlubelski.pl/module-dzial-viewpub-tid-9-pid-69978.html#dalej A co zrobić z drewnianymi stojakami pod choinkę zrobionymi w kształcie krzyża, które wysłużone już się rozlatują? Czy ich spalenie też będzie obrazą uczuć religijnych? Jak w tej kwestii wygląda porównani...
    • Do postawienia pytania skłania mnie podjęta w związku z hipotetyczną możliwością ich naruszenia. Czy pojęcia tak nieprecyzyjne (a i niezbyt rozsądnie wyjaśnione) mają rację bytu?
    • dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news-atak-poganstwa-na-procesji-bozego-ciala-na-warszawskim-ursyn,nId,976365 Czas chyba sprowadzić Krzyżaków, żeby sobie trochę we krwi pogaństwa pobrodzii.
    • za to że w świeckim kraju nie wyznają jedynych słusznych wartości. Nergal, Doda, Nieznalska... A tym razem pani Rosati? rozrywka.dziennik.pl/artykuly/351003,rosati-sieje-zgorszenie-ksiadz-to-obraza-uczuc-religijnych.htmlW
    • Nikt nie rodzi się z uczuciami religijnymi. Gdyby człowieka nimi nie zainfekowano (religijne wychowanie, katecheza), nigdy by ich nie miał. Uczucia religijne utrudniają człowiekowi życie. Od momentu infekcji uczuciami religijnymi, trzeba go omijać z daleka (jak trędowatego) aby go nie urazić. Zainfekowani nie chcą się leczyć, zależy im tylko na jednym, aby infekować dalej. Stanowią więc zagrożenie dla jeszcze niezainfekowanych. Czy w tej sytuacji nie należałoby zastąpić prawnej ...
    • Różnie z tym bywało, jak można przeczytać tutaj: kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=309665
    • www.pardon.pl/artykul/10355/holandia_choinka_tez_obraza_muzulmanow dla poprawnosci religijnej nie stawia się już w miastach choinek, bo kojarzą sie z bozym narodzeniem. mnie bardziej kojarza się z śniegiem. zaznaczam, ze nie jestem praktykującą katoliczką ale choinki niech zostawia w spokoju.
    • Symptomatyczny przykład: Szczecin, szkoła niedaleko centrum. Uczeń, pochodzący z mocno tradycyjnej rodziny katolickiej. Modlił się przed posiłkami. Na głos. Na wniosek innych rodziców został z klasy przeniesiony ("nieumiejętność przystosowania się"). Znane mi są także przypadki odwrotne, tj. usuwania z klas dzieci ateistów. Kraj tolerancji. ---
    • Czy wziecie wafelka podczs mszy i schowanie do kieszeni moze byc scigane przez prokurature? Okazuje sie, ze wafelek moze byc. Podobno podpada to pod artykul 196 KK: KODEKS KARNY ART. 196: Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej, lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Z pewoscia wiaze sie to z automatyczna eksom...
    • prawdą? www.press.pl/newsy/prasa/pokaz/27877,Ks_-Boniecki_-Zostalem-zmanipulowany-w-TVP-Info_-TVP-Info-zaprzecza
    • Janusz Palikot, lider Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie, domaga się zniesienia ochrony prawnej uczuć religijnych, gdyż w jego przekonaniu zanadto krępuje ona artystów, dziennikarzy i polityków. www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,13174 Nareszcie ktos ma odwage poruszyc publicznie ten temat w polskim ciemnogrodzie, bardziej ciemnogrodzkim niz sredniowieczne Wlochy, Francja czy inne kraje Zachodniej Europy,w ktorych powstaly najwieksze dziela sztuki,literatury i nauki. W c...
    • .. z przedszkoli i szkół! Jak posłać dziecko do przedszkola, szkoły, aby nie chodziło na religię i nie było wytykane palcem? Czytaliście dzisiejszą Wyborczą - "Jedna katoliczka więcej"? Wyjście jest tylko jedno - zmienić konstytucję, niech religia wraca tam, gdzie jej miejsce (domy parafialne czy jak tam zwał) i niech płacą za nią ci, co tego chcą. Moja propozycja: zmienić art. 53 ust. 4 z: "Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może b...
    • Kleska kosciola rzymsko-katolickiego w Polsce jest bardzo bliska . Ostatnie zachowanie zwierzchnikow krk w Polsce uwazam za co najmiej niewywazone . Zamiast pokoju , przynosza niezgode , ale to taka natura tej instytucji , ktora od 1800 lat wywolywala wojny . Jednak tym razem przedobrzyl , zamiast poparcia , zostal kosciol rzymsko-katolicki slusznie zignorowany i wysmiany . Cos takiego , jeszcze 10 lat temu nie przychodzilo nikomu do glowy , a teraz stalo sie faktem . Krk nie ma n...
    • Spotkalam sie ostatnio z taka opinią ""Stary i Nowy testament jest sfalszowany! Przede wszystkim był człowiekiem żonatym z Marią Magdaleną i miał synka Judę.Nie było żadnych narodzin w Betlejem,a urodził się jako trzecie dziecko w rodzinie.Miał rodzeństwo.Bracia mu towarzyszyli podczas chodzenia i spisywali wszystkie poczynania Jego na bieżąco w " Księdze".Matką była Maria ,kobieta grzeszna jak inne,ojcem ziemskim Józef.O swojej Boskości dowiedział się jako dorosły człowiek.Bóg Ojcie...
    • i zmieńmy art. 196 kk www.art196kk.psr.org.pl/
    • Ide na slub jako osoba towarzyszaca, slub jest w obrzadku Kosciola Katolickiego, przypuszczam, ze bedzie msza. No i mam problem jak sie zachowac, bo jako ateistka nie chodze do kosciola, no i nie chce brac udzialu w klekaniu itd. Czy ma ktos rade jak sie zachowac, ale tez tak, zeby nie urazic innych?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się