umowa zlecenie

umowa zlecenie

(27 wyników)
  • Mam pytanie do osób doświadczonych lub znających się na umowach typu zlecenie, podpisałem taką umowę na okres trzymiesięczny. Jednak podjęcie pracy nastapi dopiero za jakiś czas, ściślej za 3 tygodnie. Czy mimo tego że podpisałem taką umowę, moge ją rozwiązać przed wskazanym w umowie terminie? Tam nie ma zapisu ze ja mogę zerwać taką umowę, jest tylko zapis że firma może w pierwszym miesiącu z zachowaniem tygodniowego terminu wypowiedzenia, rozwiązać taką umowę. Czy ktoś zna odp...
  • czy zatrudnienie na umowe zlecenie z comiesiecznym przedłużaniem bez dnia przerwy jest równa umoweie o pracę? Jak to udowodnić? szukam pomocyw zmianie formy zatrudnienia.
  • No właśnie. Podpisałam umowę zlecenia na kilka miesięcy. Mam zapis, że moga ją rozwiazać obie strony za miesięcznym okresem wypowiedzenia. I właśnie się zastanawiam czy ten zapis wogóle obowiązuje w świetle istniejącego w Polsce prawa. Zgodnie z kodesem cywilnym umowę zlecenia można wypowiedzieć tylko z ważnego powodu i nie można zrzec się tego prawa z góry. Hmmmmmm... I w końcu zgupiałam. Czy w takim razie nie mogę rozwiązać takiej umowy za miesięcznym wypowiedzeniem czy mogę? Chcę ją ...
  • Niedługo być może, będę podpisywac umowę zlecenie. Jaki jest czas pracy w takiej sytuacji(8 godzin czy czas nienormowany), czy taką umowę można przerwać przed czasem, powiedzmy umowę na miesiąc przerwać po tygodniu jeśli się nie spodoba. Czy ktoś ma jakieś info?Dzięki za odpowiedź.
  • Czy to mozliwe, zeby osoba pracujaca na podstawie umowy cywilno-prawnej zarejestrowala sie w PUP jako bezrobotna. Czy jest jakas granica dochodow, jakie moze osiagac?
  • Moja firma umieściła w kwietniu ogłoszenie. Było w nim jasno napisane nie tylko o jakie stanowisko chodzi, ale również: Praca sezonowa - na zlecenie. Po wykonaniu 20 telefonów do osób zainteresowanych (takich co wysłały swoje CV)okazało się, że połowa nie jest zainteresowana, bo to praca NA ZLECENIE ... Może macie pomysł: o co chodzi? Bo mnie się skończył koncept.....
  • Czy pracując na umowę-zlecenie muszę płacić za siebie ZUS? Słyszałam, że nie, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne... I jeszcze jedno pytanie: czy osoba zatrudniona na umowę-zlecenie też musi robić badania lekarskie?
  • No cześć! Potrzebuje porady. Czy może ktoś z was wie, jaka jest dokładnie różnica między umową zlecenie na 3 miesiące a umową na czas próbny na 3 miesiące ( różnice do urlopu, ZUSu, zwolnienia pracownika itp.). Interesują mnie różnice zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Czemu pracodawcy może zależeć na zatrudnieniu pracownika na początek na umowę zlecenie a nie na umowę na czas próbny??? Przypuszczam, że jest to po prostu tańsze dla pracodawcy, ale szczegółów nie znam. J...
  • Na początku roku Gazeta Wyborcza drukowała zmiany zwiazane z prawem pracy u umowami zlecenie i dzieło. Było tam coś takiego że przy umowie zlecenie przysługują dwa dni wolnego w miesiącu. Czy ktoś może wie więcej na ten temat, gdzie tego szukać, czy te dni sie sumują? Chciała bym to wykorzystać jako podstawe do otrzymania urlopu, a nie wiem gdzie szukać konkretów na ten temat.
  • Witam, mam pytanko - czy firmy zatrudniające na zlecenie wydaj ą świadectwa pracy? Czy starczy sama umiowa? Jak to wygląda? Dzięki za info
  • pracuje teraz na umowe o prace na okres 2 lat. mogę zmienić ją na identyczne stanowisko i podobną płace ale w wymiarze godzin który bardziej mie odpowiada , z tym że na umowe zlecenie. czy warto ? co stracę przechodząc na umowe zlecenie?
  • przyjelibyście? na umowę zlecenie?
  • Przykład paranoi naszego runku pracy, konsultant infolini znanego i lubianego operatora ( Podpowiedź monopolisty ) zarabia 830 do 1000 złotych za 20 zmian 8 godzxinnych na "pewnej infolini". Minusy pracy: kolejka klientów którym coś niedizała, nie rozumieją instukcji albo nieskrosowano lini. oraz ... Koleś rozdający ulotki na placyku centrum metro, zarabia 1000. Ten pierwszy się nagada, ma umowę zlecenie, czasem akcje sprzedażowe, debilny system motywacyjny, i zero perspe...
  • Może ktoś z Was pracuje w Netii? Jakie są tam zarobki (stanowisko młodszy specjalista)? I jak jest z umową zlecenie? Co sie dzieje z pracownikiem po roku pracy? Zwalniają? Będę wdzięczna za odpowiedzi ))))))
  • Macie moze jakies doswiadczenia w kwestii zalatwiania sobie paru dni wolnego bedac w pracy codziennie na podstawie umowy zlecenie... ???
  • Właśnie zostałam zwolniona z pracy,gdzie miałam podpisaną umowę zlecenie.Ogólnie uważam ,że zostałam wystawiona do wiatru i chcę złożyć skargę do Państwowej Inspekcji Pracy-tylko że nie wiem jak się do tego zabrać. I jeszcze jedno-czy będąc zatrudnioona na umowę zlecenie mój zleceniodawca nie powinien zwrócić mi kosztów dojazdu do pracy, skoro wykonywałam ją w miejscu wyznaczonym przez niego?
  • Ile może zarobić asystentka stomatologiczna-Warszawa,gabinet jednofotelowy,niewymagane języki obce,praca nie na cztery ręce
  • Czy ktos moglby mnie oswiecic i odpowiedziec na pytanie czym sie rozni umowa na zlecenie od umowy o prace? Czy od tej drugiej rowniez trzeba odliczyc podatek od kwoty np 8zl/h ? Nieoprowadzane swiadczenia itd? Prosze o kilka takich faktow , dzieki z gory.
  • Właśnie dostałem zaproszenie na rozmowę o pracę (praktykę) w formie umowy zlecenie (tak mnie poinformowano przez telefon). Moje pytania: 1) Załóżmy że bede pracował na cały etat - jakich pieniedzy moge oczekiwać (uwzgledniajac to, że jest to nieduza firma audytorsko-ksiegowa i raczej zalezy mi na odbyciu tam nawet kilku-miesiecznej praktyki poniewaz jest to moj kierunek studiow)? 2) Na co zwrocic uwage przy podpisywaniu takiej umowy? Dziękuje. Pozdrawiam, Wojtek
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.