Forum Nauka i edukacja O języku
ZMIEŃ
      uniwersytety

uniwersytety

(3 wyniki)
    • Czy w zdaniu: "Filip studiował na Uniwersytetach Warszawski i Łódzkim" prawidłowo użyto dużej (lub jak kto woli: wielkiej) litery w odniesieniu do tych uczelni, czy też lepiej zamienić zdanie na (rozwleklejsze): "Filip studiował na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Łódzkim"?
    • Czy Kazimierz Wielki rzucał padliną? Zasób słownictwa wiąże się z wykształceniem (pewnie trochę z inteligencją również). Na moim osiedlu wystarczą 23 podstawowe słowa żeby przeżyć. Dawni Polacy też przecież nie byli kształceni a i ludzi w ciągu życia poznawali statystycznie mniej, mniej więc mieli okazji do nauki nowych rzeczy. Zastanawia mnie, od kiedy w ustach prostego Polaka co-drugie słowo to "kurwa"? Jak klnął Kazimierz Wielki? Moja mama jako dziecię powiedziała ki...
    • Rektor poznanskiego UAM chce aby kandydaci na studia wszech kierunkowznali j. angielski przynajmniej w stopniu srednim. Juz nie wnikam w to czy jest to np. zgodne z prawem, ale dziwi mnie nadgorliwosc rektora (bo az boje sie myslec ze jest inaczej...) Czy to w ogole ma szanse? O wiele bardziej zrozmiale by bylo. gdyby chodzilo o ktorykolwiek z jezykow oficjalnych UE

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się