usg

usg

(28 wyników)
  • Właśnie się dowiedziałam że moja kleżanka urodziła 2 tyg temu córeczkę prawie miesiac przed czasem. Koleżanka miała duzo wód płodowych więc wywołano jej poród. Okazało sie że Mała urodziła się z wadami przełyku i serca , prawdobodobnie 2 ubytkami międzykomorami w sercu. Wytłumaczcie mi jak to jest mozliwę że robienie co miesiac usg u lekarza oraz dodatkowe u najlepszego specjalisty z ponad 20 letnim starzem niczego nie wykazało???? Nota bene ja także u sławnego Pana doktora robiła...
  • cześć Nie przypuszczałam że wpisze się kiedyś na tym forum.Ale stało się.Poszłam na usg połówkowe w 21 tc i lekarz wykrył u mnie małowodzie i prawdopodobnie zespól pottera. jestem załamana ponieważ moje dziecko nadal żyje -czuje jego ruchy -a wyniki (pobrali mi krew pępowinową ) bedą za około 2 tygodnie.Najgorsze jest to czekanie.siedzę w domu na zwolnieniu i czuje się psychicznie coraz gorzej. dziewczyny jeśli wiecie coś wiecej na temat tej choroby i jak wygląda przerwanie ciąży w...
  • Od wczoraj wiem że moje drugie dziecko jest chore genetycznie i najprawdopodobniej ma zesp. Edwardsa, nie mogę się jeszcze z tym pogodzić lekarz powiedział że taka ciąża sam obumiera albo muszę usunąć. A ja nie wiem co robić, i pytam dlaczego JA! Nie wiem czy zdecyduję się po raz kolejny na dziecko bo boli tak starsznie. Tak bardzo chciałam mieć drugie dziecko co mam robić, jak dalej żyć!!!?
  • Czytam to forum od jakiegoś czasu, już wcześniej chciałam napisać ale jakoś nie mogłam, trafiłam tutaj po tytule, myślałam, że znajdę tu mamy ktore mają dzieci urodzone z potworniakiem bo nigdzie nie mogę znaleźć kogoś z kim mogłabym o tym porozmawiać. W 2006 roku, w 28 tygodniu ciąży lekarka stwierdziła, że coś jest nie tak z moim dzieckiem ale ma za słabe usg i nie może mi powiedzieć co to jest, wysłano mnie do szpitala do Poznania aby tam zrobić usg, usłyszałam, że moje dziecko może ...
  • Witam, piszę w imieniu koleżanki, która ... nie ma siły by tu pisać:(. Chciałam zapytać o normy badania na grubość fałdu karkowego. Wynik NT u jej dziecka (16 tydz. ciąży) wynosi 0,8mm. Czy ma powody do obaw? Bardzo proszę o odpowiedź!Agnieszka.
  • Ja stracialam swoją córeczkę w 33 tygodniu ciąży wlaśnie przez pępowinę. Czy ona jest widoczna na USG3D ?? Czy jeżeli dziecko się obkręci to możlwee jest jego odkręcenie. czy ta pępowina ma u różnych kobiet różna dlugość?? A jeżeliu u mnie byla za dluga to znaczy że w następnej ciąży będzie tak samo?? czy mam do tego predyspozycję. proszę jak któraś jest zorientowana w tym temacie to odpiszcie.
  • Drogie mamy pisałam o tym na f. ciaża i poród ale tam nikt mi nie odpisał moze wy coś wiecie na ten temat w 31 tyg.c. na usg mój synek miał po 6mm w lewej i prawej nerce teraz w 36 tyg. wyszło 11mm w prawej i 10mm w lewej, norma jest do 10mm. lekarz powiedział że sie skonsultuje i przy następnej wizycie porozmawiamy. Powiedział również że w wiekszości sie ten zastój w nerkach cofa po porodzie jak dziecko zacznie sikać, tylko Ja się martwie jak sie nie cofnie? jakie są konsekwencj...
  • Dziewczyny, bardzo Was proszę o pomoc merytoryczną (jeśli macie takie doświadczenia). Moja przyjaciółka leży właśnie na Karowej w 29 tygodniu ciązy i 3 cm rozwarciem. JAkby tych problemów nie było dość t jeszcze we wczorajszym USG wyszedł szerszy niż norma fałd boczny, co jak zasugerowali lekarze może wskazywać na wady rozwojowe dziecka. TYlko nikt nie chciał powiedzieć jakie wady i czym to grozi i jak sie do tego przygotować. Jeśłi macie wiedzę o takim przypadku to bardzo was pr...
  • moje drogie mamy! mam pytanie. na dokladnym usg wyszlo: narządy wewnętrzne są prawidłowo zbudowane, serce nerki itp działają poprawnie, pępowina jest trójnaczyniowa, czyli prawidłowa, przepływy krwi pomiędzy mną a dzieckiem również są prawidłowe ale kończyny dolne są opóźnione w rozwoju do główki aż o 4 tyg., płód jest niesymetrycznie zbudowany, zbyt mały do wieku ciąży, lekarz wyróżnił tzw. markery aberracji chromosomowej. a tymi markerami są: (to co udało nam się z łaciny i ang...
  • dzien dobry .jestem w bardzo nurtujacej sytuacji. co to moze oznaczac. jestem w ciazy glowka dziecka wskazuje na 3 tyg.wiekrza ciaze zas nuzki na miejsza ciaze.jest dysproporcja 3 tyg.tak jest od 22 tyg. az do terz 35. kolejna w wizyta za tydzien.lekarza to niepokoi ale jednoczesnie nie moze stwierdzic co to wlasciwie oznacza. bardzo mnie to martwi boje sie isc do iinego lekarza boje sie poniewz zla opinia moze mylna by mnie zdolowala.mialam robione usg genetyczne wyszlo ok.tzn. ...
  • Ej, znowu rozczarowanie...Byl pierwszy test - pozytywny, drugi - negatywny...@nie ma , spoznia sie 12 dni, bylam u gin.byl USG i nic nie widac...powinnam zrobic betaHCG, ale nie wierze, ze jest dzidzia...i spojrzenie gin-w stylu-kobieto, 2 lata czekaj, gdzie sie pchasz...
  • Pomóżcie Wczoraj byłam z 7-miesięcznym dzieckiem na usg główki. Choć poród był fizjologiczny, dziecko teoretycznie zupełnie zdrowe to najprawdopodobniej w ciąży było niedotlenienie i wylew. Właściwie dziecko rozwija się prawidłowo jak na swój wiek i nic niepokojącego się nie dzieje tylko to niepokojące usg. Na opisie badania usg : asymetria komór, lewa strona szersza od prawej; róg przedni lewej komory bocznej zaokrąglony ok 5,7mm i szerszy od prawej, szczelina pośrodkowa (rdzen...
  • Dzidzia ma 1050g, rozwój cofnięty już o jakieś 2-3 tygodnie, do porodu zostało 6 tygodni. Jakie mogą być skutki zatrzymania rozwoju w takim terminie?
  • Witam Was! Szkoda, ze w tak smutnych okolicznosciach:( Jestem w ciazy blizniaczej, wczoraj na usg u dr Roszkowskiego dowiedzialam sie, ze jedno dziecko jest b.chore (drugie ok), prawdopodobnie rozszczep kregoslupa i zwiazane z tym wady. Pozostaje nam czekac na to co los przyniesie i narazie na amniopunkcje. W tej sytuacji szukam ginekologa dom prowadzenia" takiej" ciazy i potem poroduno i jego nastepstw, bo roznie moze byc.... Nie mam kompletnie rozeznania. Czy ktos moze mi pomoc, bede...
  • Witam! I znowu proszę o poradę, bo nie wiem co mam robić. Okazało się, że moje maleństwo (na 90% chłopczyk) ma za duży żołądek. Jest tak duży, że sama to zauważyłam na USG, podejżewam, że lekarz nie miał zamiaru mnie o tym poinformować. Jak już zapytałam, to tłumaczył "przypadłość" nadmiernym połykaniem wód płodowych, powiedział, że nie ma powodu do paniki i będziemy to na razie po prostu obserwować. Tydzień później (lepsze) USG wykazało to samo - żadnych zmian, żołądek nadal powiększ...
  • Moja cioteczna siostra urodzila niedawno chlopczyka z rozszczepieniem kregoslupa. Teraz ja jestem w ciazy i bardzo chcialabym sie dowiedziec jak to bylo, tj. czy bylo wiadomo,ze dzidzius jest chory zanim sie urodzil, czy przy wszystkich standardowych badaniach wyniki byly prawidlowe i nic nie wskazywalo na taka mozliwosc? Niestety nie moge porozmawiac o tym z siostra , poniewaz temat ten jest konsekwentnie wylaczany z kazdej rozmowy (chocby jej proby). Moze Wy mozecie podzielic si...
  • Moje dziecko ma prawdopodobnie po urazie porodowym wodniaki podtwardówkowe. Czy któraś z Was ma dzieckoz tym schorzeniem. Na czym polegało postępowanie lekarskie, badania no i jak wszystko się skończyło (operacja czy same się wchłonęły). Chcciałabym nawiązać kontakt . Strasznie się martwię Agnieszka
  • Byłam w 16tygodniu ciazy 9lutego poszłam do mojej pani doktór na kontrolne badanie cieszyłam sie bo lubiłam patrzec na moja dzidzie na monitorze lecz tego dnia nie było tak wesoło.gdy przyszłam do gabinetu i połozylam sie na fotelu posluchalam serduszka potem zobaczylam na usg moje malenstwo jak rusza nozkami jak seduszko bije pani ginekolog zaczeła mierzyc.Mierzyla patrzyła i trwało to długo zaczełam sie denerwowac potem kazała połozyc sie spowrotem na fotelu zeby zrobic usg dopo...
  • dziewczyny - widzialyscie? sebastian - tata Laury
  • Ja wiem, ze w porownaniu do niektorych osob z forum to moje klopoty z Malym to w ogole pikus, ale denerwuje sie i prawde mowiac nie mam za bardzo komu sie wyzalic. Wiekszosc kolezanek tego nie rozumie, bo nie ma dzieci, a maz reaguje zupelnie inaczej... Jezezli ktos kiedys czytal moj watek o szpitalach przyjaznych rodzicom, to wie, ze moj synek, majacy nadal niecale 3 miesiace trafil do szpitala z zakazeniem drog moczocwych. Potem go z tego szpitala zabralam i dostawal leki w dom...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.