usuwanie

usuwanie

(37 wyników)
  • za tydzien mam miec usuwana osemke prosze o pomoc z czym mam sie liczyc jakie moga mnie niespodzianki spotkac moja lewa dolna osemka rosnie w strone siodemki jest wogole nie wyrznieta ale zaczyna bolec bo naciska na korzen siodemki.czy po takim zabiegu usuniecia normalnie czlowiek funkcjonuje na drugi dzien bo nie wiem jak mam prace ustawic... prosze o rady pozdrawiam
  • nosze aparat juz 2 lata [do gory] a na dole rok... gdy bylam ostatnio u ortodontki to powiedziala mi ze MUSZE miec usuniete czworki;( ehh.. i nie wiem czy to nie za pozno? i czy zostano mi szpary miedzy zebami? i co najwazniejsze czy przy usuwaniu czwórek [górnych oczywiscie xD] moze mi sie cos stac?????? moga wystapic jakies komplikacje?
  • Sama nie wiem, naciska na mnie ortodonta. Mowi, ze to najlepsza sytuacja, by usunąc stłoczenie gornych zebow po prawej stronie. Dodam, ze już mam usunięte dwa zeby - 5 i 6. Na miejsce 6 przesunęła się 7 , a miejsce 7 zajęła 8. Zostaje więc szczelina na jednego zęba. Kośc jest dobrze zachowana. Ortodonta proponuje wyrwać 4, by swobodnie mógł przesunąc trójkę i dwojkę (dwójka zachodzi na jedynkę. Mijsce luki zaś miałabym wypełnić mostem. Mowi, że leczenie będzie prostsze i krotsz...
  • Czy można ? Czy pod narkozą ? I ile średnio to może kosztować w Warszawie jeśli mam małą szczękę, a ósemki są nie wyrżnięte i dentysta mi powiedział, że to będzie bardzo trudne ?
  • W przypadku kiedy trzeba usunąc przynajmniej 4 zęby,żeby zrobic miejsce na ustawienie zebow,czy jest możliwe usunięcie szustek w których i tak niezbedna jest wymiana plomb starych na nowe? Zastanawiam sie nad tym czy nie lepiej usunąc zęby nadające sie do leczenia niż te zupełnie zdrowe? kwestia oszczędności pieniędzy i czasu.Mam powykrzywiane zęby z przodu ,dlatego że jest na nie za malo miejsca. czy w takim przypadku wyrwanie 6 zamiast naprzyklad 4 robi różnice?
  • Czy miał ktoś usuwaną dolną jedynkę? Zastanawia mnie zgodność linii środkowej góra-dół po takiej ekstrakcji.
  • Przeszłam już przez haasa, teraz expander, aparat na dolnych zębach od ponad pół roku, zamki na górnych zębach, pół roku temu wyrywanie dolnych siódemek a teraz czeka mnie usuwanie górnych ósemek, które nie wyrosły (mam 15 lat). Pół roku temu na RTG widać było zalążki ósemek, nie wiem czy do tej pory wyrosło coś więcej i byłabym bardzo wdzięczna jakby ktoś opisał jak się usuwa takie zęby (orto powiedziała coś że będą usuwane z kości ale nie do końca zrozumiałam). Czy ktoś miał aką sytua...
  • Witam. Jestem nowa na forum. W tym miesiacu mam miec zakladany aparat staly na gore i ruchomy na dol (mam zgryz otwarty i zeby u gory sa krzywe - nachodza na siebie) Moja ortodonta kazala mi usunac jedna czworke u gory. Cieszy mnie fakt, ze nie trzeba wyrywac wiecej zebow, ale zastanawiam sie czy jest to praktykowane i czy zeby nie przesuna sie za bardzo w jedna strone. Lekarka przekonuje mnie, ze przesuniecie bedzie praktycznie niewidoczne, a usuniecie tylko jednego zeba daje wystarcza...
  • Witam, Wiekszosć z Was pisze jak wygląda usuwanie ósemek nie wyrżniętych... Przyznam szczerze - Masakra. Niedługo będe musiała mieć wyrywane dwie górne ósemki - są troche widoczne. Dodam, że mam założony aparat. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda usuwanie takich zębów??? Czy mimo to będę musiała mieć nacinane dziąsło??? Jak to wygląda?
  • DZIŚ DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ZE BY MIEĆ PROSTE ZĘBY I PRAWIDŁOWY ZGRYZ NIEZBEDNE JEST USUNIĘCIE GÓRNYCH CZWÓREK. CZY TO JEST JEDYNE WYJŚCIE? DODAM, ŻE U GÓRY NIE MAM PO OBU STRONACH ÓSEMEK A NA DOLE SZÓSTEK. POMÓŻCIE
  • Witam wszystkich! Własnie podjęłam decyzję o założeniu aparatu i muszę usunąć górną 4 i 5. Mam trochę stłoczone zęby z przodu i chciałabym to wyprostować żeby mieć piękny uśmiech:). Ogromnie żal mi tych zębów usuwać, bo są piękne i zdrowe, ponieważ zawsze dbałam o zęby i mam je na prawdę w b.dobrym stanie. Ale chcę też żeby były proste, więc podjęłam decyzję o wyrwaniu. Strasznie źle się z tym czuję, i nie wiem czy psychicznie wytrzymam taką stratę, bo mam na razie wszystkie zęb...
  • rozumiem, ze dla miejsca na wyprostowania krzywych,ale czytam, ze niektórym z was usuwaja po 4 , 5 zębów !!! czy zawsze trzeba usuwac tez 8-mki ?? czy zawsze trzeba usuwac zeby zeby załozyc aparat ?? czy komus nie usunięto zebow ??
  • Witam Was, jestem nowa na forum i chcialabym napisac kilka slow do osob ktore czeka usuwanie zebow. Mam dla Was tylko jedna rade: nie sluchajcie, nie czytajcie. Ja mialam wczoraj usuwane wszystkie 4 osemki pod narkoza. Caly miesiac sie okropnie balam tego zabiegu a ostatnie dwa dni przezylam prawie na granicy obledu. Dlaczego? Glownie dlatego ze sie naczytalam w internecie i nasluchalam historii o lamaniu szczeki, pilowaniu kosci, paralizu twarzy, szczekoscisku, utracie smaku, strasz...
  • Hej, Mam 32 lata, wlasnie robie drugie podejscie do aparatu a dylemat wciaz ten sam - ktorego zeba usunac z lewej strony? ortodonta jeszcze nie podjal decyzji ( narazie wymieniam plomby ) - z lewej strony u gory nie mam juz osemki - w siodemce ktora jest w tym momencie ostatnim zebem jest duze wypelnienie , zab jest prawie o polowe mniejszy od szostki - szostka zostala przeleczona kanalowo pod mikroskopem, jest w dobrym stanie, nie ma zmian itd, no ale jakby nie bylo jest martwa... ...
  • Witam, Moja wada polega na tym, że mam wystające, "wampirze" trójki, poza tym brak dwójki prawej na górze co powoduje brak symetrii. Zalecenia ortodonty: usunąć dwójkę górną lewą, a po zakończeniu leczenia aparatem ukształtować kosmetycznie trójki, tak żeby możliwie najbardziej przypominały dwójki... Oczywiście mam nosić aparat na górnej i dolnej szczęce mimo niewielkich niedoskonałości na dole. Miał ktoś może taki problem? Czy warto zdecydować się na usunięcie dwójki i czy takie "kształtow...
  • no wlasnie jak w temacie:P.nie zdaze usunac 1 ósemki przed zalozeniem dolnego luku (ósemka jest w 3/4 wyrznieta a niestety nie mam mozliwosci zamiany terminu - wyrwania osemki i zalozenia donego luku) czy moze to wplynac na leczenie. czy ktos moze mial usuwane zeby w trakcie leczenia??czy lepiej poczekac z tym do zdjecia aparatu??
  • Nurtuje mnie ten problem, bo ciągle słyszę o tym, że ktoś dłutuje lub usuwa ósemki. Noszę aparat od miesiąca i od tego mniej więcej czasu "wychodzą" mi dolne ósemki. Ortodontka nie wspominała nic o ich usuwaniu. Dodam, że rozszerzam górny łuk Hasem i mam nadzieję, że to rozserzenie sprawi, że ósemki zmieszczą się w łuku.
  • musiałem usunąć dolną jedynke ... czy miał ktoś tak ? Troszke seplunie jak emeryt ;P
  • Witam, Mam ciasną szczęke, krzywe dwojki i trójki. Aby wyprostowac musze usunąć trzy zdrowe czworki. Zastanawiam sie jak bardzo obniży sie jakość jedzenia (żucia) nie majac czwórek - w końcu coś się chyba gryzie tymi zębami. Moja ortodontka twierdzi, ze po leczeniu, jak łuki zębów bedą prawidłowe to nie odczuje różnicy. Nie jestem jednak taki przekonany. Może ktoś z was mial usuwane czworki i moze sie podzielic wrazeniami.
  • Witam, aparat noszę od około miesiąca, na razie tylko na górnej szczęce. Założenie żelastwa poprzedzone musiało być usunięciem dwóch górnych czwórek. Podobna "przyjemność" (usunięcie dolnych piątek i założenie metalu) czeka mnie jeszcze za parę miesięcy. I moje małe pytanie: czy wielu z Was miało usuwane AZ cztery zdrowe zęby? Wada nie wydaje mi się aż tak strasznie duża... owszem, zęby są stłoczone, ale na dolnej szczęce minimalnie... Większość znajomych usuwała tylko górne przedt...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.