wady

wady

(54 wyniki)
  • wiem, że istnieją dioptrie, cylindry i inne astygmatyzmy. wiem, że sa plusy i minusy. zasłyszałam też, że plusy potrafią się częsciowo "zresetować", a minusy nie. a ciekawi mnie co powoduje, że wada "minusowa" się pogłębia. zapewne praca przy kompie ma na to duży wpływ, ale coś jeszcze? czy od okularów należy "odpoczywać", czy wręcz przeciwnie, nie ściągać ich z nosa? w jaki sposób można próbować zapobiegać pogłębianiu się takiej wady? drżę przed każdą wizytą mojego męża u ...
  • POdzielcie się swoimi doświadczeniami, bo stoję właśnie przed wyborem... i mam wątpliwości.
  • Proszę powiedzcie jak to jest z tab. ant. Sama już nie wiem. Słyszałam różne opini. Czy one są anty czy pro - rakotwórcze. Jedni mówią że zapobiegają rakowi a inni że wręcz przeciwnie.
  • gdyby ktoras z was (nie zycze nikomu) dowiedziala sie ze dziecko bedzie mialo jakas bardzo powazna wade genetyczna, usunela by ciaze?
  • co zrobic jezeli wyniki usg i inne badania potwierdza ze plod posiada wade genetyczna gdzie sie udac po porade
  • Mam już prawie 27 lat i moja wada wzroku w dalszym ciągu się pogłębia. Okulary noszę od jakiegoś 12 roku życia. Rok temu byłam u okulisty i przepisał mi okulary o mocy -6, a teraz muszę wymienić na -7,5. Czy ktoś może stosował jakieś preparaty,ćwiczenia na poprawę wzroku i może coś polecić? Nie chcę za 20 lat mieć wady -15. Proszę nie odsyłać mnie do google, zależy mi na opinii osób, które na sobie wypróbowały dane środki.
  • Mam prośbę do kobiet, które stosują spiralę aby opisały w paru słowach, jakie są jej zalety i wady, jaka jest cena, jak częste są kontrole u ginekologa. Czy okres jest normalny czy bardziej obfity. Czy nie czuć spirali podczas stosunku, czy zdarzaja się zajścia w ciążę i porody ze spiralą. I czy są duzo lepsze od tabletek? Czy w ogóle warto ja zakładać?
  • Witam,bardzo proszę o pomoc. Cooznacza pojęcie podójna pochwa, czym to grozi jakie mogą być skutki, czy istnieje możliwośc leczenia? Lekarz powiedział aby się nieprzejmować, że wady wrodzone się zdarzają... czy ktoś ma rózwnież taką wadę, jak sobie z tym radzić
  • Dziewczyny ja od paru lat uzywam tamponow i jestem zadowolona. Ale zawsze musi byc to ale. Czy lepiej nosic tampon czy podpaske??? Czytalam na forum o wadach tamponow, ale na pewno podpaski tez maja jakies wady i zalety. Z pozdrowieniami Ania
  • czy można mieć tak dużą wadę wzroku, żeby widzieć wyraznie tylko na odległość kilku centymetrów? np 5 cm? ile to musiałoby być dioptrii? da się to jakoś liczyć?
  • prosze o odpowiedz! kiedy najwczesniej widać na USG (i jakim USG) nieprawidłowości rozwoju płodu, wady wrodzone i jakie wady mozna wykryć? co w badaniu może skłonic do niepokoju? dziekuje za wszystkie odpowiedzi !!!
  • Kiedy mialam 6 lat wykryto u mnie mala wade serca (niedomykalnosc zastawki mitralnej). Obiawia sie ona tym, ze moje serduszko bije szybciej niz powinno i przez to gdy chodzilam do szkoly mialam zwolnienia z lekcji w-f ze wzgledu na to ze bardzo szybko sie mecze. Teraz mam 26 lat i wada sie nie powiekszyla. Jezdze co jakis czas na badania kontrolne do kardiologa ktory uznal ze nie ma potrzeby operacjii i ze "taka poprostu moja uroda" :) Mam w zwiazku z tym pytanie: czy ktoras z w...
  • WITAM Zastanawiam się nad rozpoczęciem brania tabletek antykoncepcyjnych. Mam jednak pewne obawy, ponieważ mimo, iż ginekolodzy twierdzą, że obecne tabletki, to tabletki nowej generacji i mają więcej zalet niz wad, ja dostrzegam coś przeciwnego. Otóż większość moich koleżanek, które biorą lub brały tabletki zauwazyły wyrazny wzrost wagi. Ja się tego bardzo obawiam. Bardzo nie chciałabym przytyć. Dodam jeszcze, że palę papierosy, a wiem, że jest to niewskazane przy tabletkach. Nie...
  • wczoraj podczas pobierania wymazu lekarka miala problem z "dostaniem " sie do szyjki macicy...musiala sie nagimnastykowac, zmianiac wziernik itp wkoncu sie udalo :-) czy to normalne zeby byly takie problemy...oczywiscie spytalam czy wszystko jest ok i czy to norma dowiedzialam sie ze im osoba wyzsza tym szyjka jest glebiej... nigdy wczesniej o tym nie slyszalam...dodam ze mam 168cm wiec kolosem nie jestem.
  • Ciekawa jestem jak funkcjonuje osoba, która ma wadę wzroku powyżej -15d? Z jakiej odległości widzi wyraźnie? Czy do takiej wady da się w ogóle przyzwyczaić?
  • Ale dużą. Ja mam soczewki -6,5. Okulistka dała mi skierowanie na planowane cc. Ale po fakcie żałuję. To znaczy mam ochotę na poród sn, jakby co. Da się?
  • nie rozpoczęłam jeszcze z chłopakiem współżycia, ale kochalismy się już oralnie. kiedy On mnie pieści jestem naprawdę bardzo podniecona, mam orgazm łechtaczkowy. ale mam jeden problem... zawsze wydawało mi się, że kiedy kobieta jest podniecona to jej wargi sromowe rozchylają się i widac łechtaczkę. u mnie tak nie jest :( rozchylają się, ale bardzo mało, tyle co nic :( u ginekologa byłam dopiero raz, niedawno, na początku sierpnia i nie mogłam powiedzieć o tym problemie bo wtedy jes...
  • od jakiegoś czasu nie widziałam wyraźnie wiec byłam u okulistki i mam okulary. moja wada wynosi -0,75. Noszę je czasami, ale jak zdejmę widzę troche mniej wyraźnie niż przed tym jak kupiłam okulary. czy to normalne?? a czy okulary moga zlikwidować moją wade?? moja kolezanka miała taka wade jak ja i juz nie sa jej potrzebne.. PROSZę O ODPOWIEDź:)
  • Nietypowy problem ,mianowicie mam zamiar udać się do ginekologa (skierowanie nie jest potrzebne ,prawda?)i zapytać czy istnieje możliwość skorygowania brodawki sutkowej.Jedna jest bowiem prawidłowo rozwinięta ,druga zaś jakby rozcięta (rozszczepiona).Brakuje mi fachowego określenia.Kiedyś podczas robionego usg ,już po wynikach ginekolog uznała ,że taka moja uroda. Jestem teraz trochę starsza i bardzo mi przeszkadza ten 'defekt',dlatego postanowiłam coś z tym zrobić.Czy mam szanse na zab...
  • Mama urodzila mnie w 40 roku życia,a podobno wtedy jest wieksze ryzyko wystapienia wad rozwojowych; mam miesiaczke, owlosienie ale niepokoja mnie bardzo male piersi i waskie biodra. Nie wiem czy to tylko taka moja "uroda" czy mam moze jakies zaburzenia w jajnikich. Mialam robione badania hormonalne i oto wyniki: Testosteron - 0,52 ng/ml; Estradiol 41,14 pg/ml; prolaktyna - 6,23 pg/ml; w I fazie cylku, natomiast Progesteron w 21 dniu cyklu 0,80 ng/ml. Czy jajniki mozna wymacac prze...
« poprzednie 1 2 3
WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.