Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

wakacje

wakacje

(97 wyników)
  • Wybieram się z rodziną / w tym 6-letni syn/ na wakacje do Umbrii. Dokładnie do Passignano /przełom czerwca i lipca/. Wcześniej byliśmy we Włoszech nad Jeziorem Gardą w 2005, w Wenecji w 2006, w Toskanii i nad jeziorami Como i Lugano w 2007. Czekamy na ciekawostki i porady dotyczace Umbrii. Może ktoś był w Passignano?
  • Może ktoś zna jakieś godne polecenia miejsce - chodzi mi o domki. Warunek konieczny: wyposażenie w kuchenkę, lodówkę łazienka w domku co najmniej 2 pokoje plac zabaw teren ogrodzony. Termin wyjazdu wrzesień.
  • Zamierzamy wybrać się do Włoch z córkami na przełomie lipca i sierpnia (10 i 13 lat). Bardzo chemy pojechać do Rzymu na grób papieża, i może po drodze zwiedzić niektóre miasta (ogólnie, bez szczegółowego zwiedzania). Niestety jest to jedyny termin, bo tak możemy wziąć urlop. Ktoś z dalszej rodziny powiedział,że samochodem nie damy radę (jest klima, mąż dużo jeździ w dalekie trasy , choć nie jest zawodowym kierowcom). Czy naprawdę jest tak źle ( pogoda, natłok turystów, sezon urlopowy ...
  • Czy ktoś z Szanownych podróżników mógłby podzielić się wrażeniami z pobytu w Lido di Commachio (Spina, Estensi itp). Nie chodzi mi przy tym o zachęty typu 'blikso do Ravenny i Bolonii', ale raczej informacje dot. warunków 'krajoznawczo-turystycznych', np. plaże i czystość morza. Czytałem gdzieś, że do morza w tej okolicy, z Padu wlewa się mnóstwo zanieczyszczeń. Z drugiej strony wiem, że są tu olbryzmie rezerwaty przyrody. Czy ktoś doświadczył wakacji w tym regionie (najlepiej z d...
  • Po dopuszczeniu myśli, że wyjazd za granicę wogóle jest dla nas możliwy jestśmy na etapie planowania. To ma być czerwcowy tydzień wypoczynkowy - ja , mąż, córa 3 lata i syn 6 lat. To co nas interesuje to obowiązkowo morze - pływanie, łapanie krabów, muszelki, Mirabilandia, delfinarium, Wezuwiusz i Pompeje( zainteresowania syna ).Lecimy samolotem chyba do Bolonii. Planujemy hotel ( najlepiej z basenem - uwielbiam pływać czy basen hotelowy jest bezpłatny dla gości zameldowanych?). b...
  • Ostatecznie z uwagi na brak miejsc w interesującym mnie terminie na wycieczki z Itaki chce zapisać się na Włoskie wakacje z Rainbow- program zwiedzanych miast taki sam jak włochy klasyczne Itaki ( szkoda że nie więcej) Zastanawiałam się nad Włochy klasyczne z Rainbow ale pietrowy autobus mnie odstraszył ( 68 osób) Jeżeli ktoś był na Włoskich wakacjach z rainbow proszę o informacje- najbardziej interesuje mnie kwestia hoteli w tych dwóch dniach kiedy się jest nad Adriatykiem. Czy j...
  • Cześć mam pytanie czy na Sycylii są takie sklepy jak Apple czy Armani Gucci ?? Sycylia mi się zawsze kojarzy z zabytkami a nie takimi sklepami.Jesli sa takie sklepy to prosze powiedzieć w jakim mieście abym wiedział gdzie jechać na wakacje.Gdzie znajde najwięcej takich sklepów?
  • Planujemy ze znajomymi wakacje w Toskanii dla 4 dorosłych i 3 dzieci. Czy ktoś ma może namiary na ciekawy i niedrogi nocleg, chętnie blisko morza.
  • Wybieramy się z dziećmi (5 i 8 lat), latem na dwa tygodnie do Toskanii. Chcielibyśmy ominąć zgiełk hoteli. Szukamy kameralnego miejsca (np. agroturystyka, dom wakacyjny) najlepiej niezbyt daleko od morza (do 20 km). Bardzo bylibyśmy wdzięczni za opinie i sugestie od osób, które odwiedziły już Toskanię. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  • Witam, Pod koniec wrzesnia wybieram sie na Sardynie jednym z pomyslow spedzenia tam czasu jest wypozyczenie skutera - i zwiedzanie tak wyspy - no i tu nasuwa sie moje pytanie jak to wyglada cenowo?? Jesli ktos wie bardzo prosze o odpowiedz :) Dzieki
  • Witam pierwszy raz w ogóle jade na objazdówke. Poproszę o jakieś konkretne porady, co wziąść czego nie brać. Jak z jedzeniem itd Z góry dziękuję
  • Wybieramy się w tym roku na wakacje do Włoch z tą firmą. Wśród internautów ma dosyć dobrą opinię. Chciałabym aby ktoś mi doradził jakieś miejsce we Włoszech. Jest nas troje: ja, mąż i 5-cio letni syn. Chcielibyśmy aby nie było to jakieś wyjątkowo oblegane miejsce ( byliśmy w Rimmini ),żeby było czysto, brak problemów z ciepłą wodą itp. Dziękuję i proszę o porady.
  • Czy ktoś może był w Perschiera nad Gardą.Proszę o wrażenia.Wybieram się tam na przełomie czerwiec/lipiec.Aha, mam jeszcze pytanie :czy na basenach kempingowych obowiązują czepki i czy jest to przestrzegane .
  • Chcę jechać latem w które miejsce najlepiej jakie temperatury wody i powietrza
  • Dni wzmozonego ruchu na wloskich drogach: 8 sierpnia - tzw. bollino nero, czyli czarny znaczek / szczyt szczytow / 1 -9 sierpnia - bollino rosso, czyli znaczek czerwony / ruch troche mniejszy, ale wciaz ogromny / Droga powrotna 16, 22, 23, 29 i 30 sierpnia www.repubblica.it/2009/07/sezioni/cronaca/esodo/esodo/esodo.html
  • Chciałabym się wybrać w wakacje do Włoch, samochodem. Jako że kompletnie nie znam terenów i nie znam nikogo kto tam był proszę o podanie kilku informacji. Przede wszystkim który rejon wybrać. Nie ukrywam że interesuje mnie w miarę spokojna miejscowość i w miarę blisko. Czy kwatery szukac na miejscu (tak jak w Chorwacji)czy przez internet (a może macie jakies adresy,namiary).Jaka jest różnica w cenie. Czy przy takim rodzaju wypoczynku zmieszczę się załóżmy w 1300 - 1400 EUR (2 oso...
  • właśnie wróćiłam z campingu ca savio - Eurocamp. chętnie odpowiem na wasze pytania
  • BArdzo Wam będę wdzięczna za wszelkie sprawdzone namiary,miejsca,noclegi i ceny...wybieramy się z męzem i dzieciaczkiem i zupełnie jesteśmy w tym temacie "zieloni" POmożecie?
  • dzielę watek na kilka części i podaję moje typy W Wenecji hotel Giberti. Koszt 100euro za pokój z łóżkiem małżeńskim.Cena nie zawiera śniadania. Pokoje są duże, bardzo czyste. Oczywiście z łazienką wyposażoną we wszystko co niezbędne czyli żele, szampony, suszarkę etc. W pokoju jest lodówka, TV. Obsługa bardzo miła, pomoc przy wnoszeniu bagaży. Dostęp do internetu płatny dodatkowo 2euro/ h; 7e/4h; 10e/12h nie wiem ile za 24h, bo nie byliśmy tam az tak długo;).Przed hotelem można ...
  • czy można bezpiecznie wyjechac na wakacje do Abruzji i na Gargano?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.