wapno

wapno

(34 wyniki)
  • Witam.

(6)
    Mama dwa zbędne worki torfu ogrodowego o odczynie 3,5 - 4,5. To odczyn bardzo kwaśny a ja i tak mam kwaśną ziemię i chciałam zapytać - czy można jakoś ten torf odkwasić lub przynajmniej zobojętnić? Tak bym mogła go wykorzystać jako ziemię do kwiatów - nasturcji, cynii, groszku pachnącego, pelargonii itp. Proszę o Was o jakieś rady i z góry dziękuję.
  • Został mi worek wapna hydratyzowanego po remoncie. Czy mozna takim wapnem przekładać kompostnik?
  • Mam pytanie kiedy należy pomalować drzewa rozpuszczonym wapnem,
  • Mam pytanie czy to prawda ze drzewa bieli sie w grudniu? Dzis kupilam działkę i moje drzewka nie sa posmarowane wapnem. Czy moge to teraz zrobić? Pytanie moze glupie, ale jestem poczatkujaca. Z gory dziekuje
  • Mam na ogrodzie kwaśną ziemię. Tak sądzę, bo mech jest wszędzie, na rabatach i w truskawkach. Czy dolomit to wystarczający preparat do walki z nim? Jakim wapnem posypać grządki?
  • Mam na swoim podwórku, takie miejsce, w którym podczas budowy było wapno. To miejsce jest zasypane ziemią i na wierzchu rośnie jakaś rachityczna roślinność. Nie mogę w tym miejscu nic posadzić i w związku z tym mam pytanie - czy jest jakiś inny sposób żeby zneutralizować to wapienko, czy tylko wykopanie i wymiana ziemi?? Może to głupie, ale ja tam zupełny lejek jestem.... Dziękuję za nie wyśmianie. Grażyna
  • Jak odkwaśnić glebę ? Podobno stosowane jest do tego wapno, tylko jakie to ma być dokładnie.
  • 1. w sklepie ogrodniczym poinformowano mnie, że hortensje mające różowe kwiaty - mimo specjalnego zasilania - nie wybarwią się na niebiesko - prawda to, czy fałsz? 2. urządzenie pn. "ph metr glebowy" (z dopiskiem: bardzo dokładny)firmy Biowin-Bioterm ( biowin.pl/?bio=2〈=pol&str=4&grupa=1&podgrupa=552&produkt=807&session=93836a57c5a0f2b774475acdeeb4b075)- kto używał ? Proszę o opinię.
  • postawiłem w tym roku szkarnie,zamiast namiotu foliowego jest cała ze szkła(urzyłem szkrzydeł okiennych).Dach również. Czy dach ze szkła jest dobrym pomyslem,czy słońce nie spali mi roślin.A może będę potrzebował zamalować go wapnem. Proszę o radę i rozwianie moich obaw.Z góry dzięki.
  • Ogrodnik, prowadzący piękny ogród i sklep z art. do produkcji rolnej powiedział mi, że wapno jest złym środkiem do stosowania. Jeżeli już, to stwierdził, że kreda paszowa jest tym, co powinno się stosować, ponadto zawiera mikro i makro elementy - czy miał rację?
  • Zetknąłem się z bieleniem: - wapnem, - mieszaniną wapna i farby emulsyjnej, - farbą emulsyjną. Zastanawiam się, które rozwiązanie jest najlepsze.
  • Proszę napiszcie jak i kiedy i jakiego wapna użyć.Pozdrawiam krysta
  • jak często sypać wapno na trawnik? mam kwaśną lekko gliniastą ziemię. We wrześniu sprawdzałam phmetrem - wyszła mi kwaśna. Posypałam wapnem. potem posiałam trawę. Nie wiem czy teraz mam wapnować jeszcze raz? czy to nie zniszczy trawnika? b.
  • Na początku serdecznie dziękuję wszystkim za bardzo wyczerpujące odpowiedzi na pytanie orać, czy nie! Chciałbym teraz, abyście pomogli mi zinterpretować wyniki analizy gleby, które to otrzymałem z laboratorium. Jest to: ph=3,83, Fosfor (P2O5)=12,81, Potas K2O=3,01, Magnez Mg=0,52. Wszystkie wartości w mg/100g powietrznie suchej gleby. Z góry wam dziękuję za pomoc.
  • Witam, Jakiego wapna najlepiej użyć na działce 1200m w celu jej odkwaszenia (zamiast trawnika sam mech)? Czy można to teraz jeszcze zrobić? Pozdrawiam, Tosia
  • Gdzieś mam zakodowane, że bieli się koniec stycznia ew. początek lutego, ale teraz taka pogoda, że sama nie wiem... Czy w związku z obecną pogodą bielić czy nie? Kiedy? Czy mogę jakoś ochronić posadzone na jesień młode drzewka owocowe. Pewnie już w nich krążą soki, bo wiosna naokoło. Czy jak przyjdzie mróz to te maluszki mają szansę? Może je czymś potraktować np obłożyć jakąś agrowłókniną? Poradźcie proszę Katasia
  • Chloroza

(4)
    Podobno chloroza spowodowana jest nadmiernością wapna w glebie. Mam pytanie jak objawia się to na roślinach i jak tego uniknąć - czym zmniejszyć ilość wapna w glebie. Podobno "kranówa" też ma dużo wapna - co zrobić aby miała tego miej?
  • Witam wszystich miłośników iglaków. Proszę o pomoc. Kupiłem sosnę bośniacką (wys. ok.1 m) miesiąc temu i po posadzeniu do gruntu zaczeły żółknąć igły od środka rośliny i opadają igły www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e12012746a25f34.html www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ccccb69943e0250.html Zastosowałem więc Topsin(grzyb) oraz Karate(mszyce, przędziorki itp.). Wydaje mi się jednak, że nie pomagają te środki i żółknięcie postępuje dalej. :( Może ktoś wie jak temu zaradzić. Na pniu rośli...
  • Witam wszystkich Mam do oddania za darmo okolo 10 workow wapna suchogaszonego,do celow budowlanych juz sie nie nadaje,ale gdyby ktos chcial do ogrodu to zapraszam.Okolice Warszawy Pozdrawiam Pawel pawel_61@wp.pl
  • Moi drodzy !Czy jak popuści mrozisko to mogę Chudego pogonić bielić drzewka ? Czy teraz nie ? Czy coś się do wapna dodaje ,żeby nie spływało? Poradźcie proszę - Janeta
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.