wapno

wapno

(80 wyników)
  • Dziewczyny Dlaczego alergikom nie podaje się już wapna? Będę wdzięczna za info Pozdr
  • Witam serdecznie. Synek ma 10 miesięcy i niestety od czasu do czasu nękają go różnego rodzaju wysypki (alergia pokarmowa) Podczas ostatniej pediatra kazała podawać wapno, więc kupiłam małemu SANOSVIT bananowy. Uczulenie jakie po tym dostał trudno opisać. Gorszej wysypki nie miał nigdy. Alergolog w takim razie polecił kupić wapno o smaku waniliowym ( podobno uczula rzadziej) ale jak dotąd nie spotkałam takiego w aptece. W ogóle nie spotkałam żadnego wapna BEZSMAKOWEGO dla niemowlaka. Mo...
  • znalazlam wpis o w/w wapnie czy ktos moze mi podac nazwę handlowa cobym na ślepo nie szukala
  • dziewczyny, już kilku lekarzy zalecało podawanie wapna mojemu maluszkowi (AZS) ale nie w syropie, bo wiadomo te są smakowe i moga uczulać. Tymczasem w aptekach słyszę, że dla takich małych dzieci (11 miesięcy) nie ma innego wapna jak tylko te smakowe.Czy znacie może takie wapno które będzie bezpieczne??
  • Może doradzicie mi jak mam uzupełnić wapno mojemu synkowi ponieważ ma niski poziom wapna. Ma rok i jest na nutramigenie 1 bo nutramigen 2 nawet w minimalny ilościach nie chce przejść. Robiłam próbe z wapnem w syropie i z czystym wystąpiła reakcja alergiczna (wysypka,liszaje,rzadka kupa). Pozdrawiam.
  • Witam!!! Karmie córkę piersią,miesiąc temu stwierdzono u niej skaze białkową. Odstawiłąm callutki nabiał,wołowine i cielęcine. Małej podawałam calcium w syropie przez miesiąc,lekarz stwierdził,że nie ma potrzeby żebym i ja przyjmowała wapno,ale czy ma rację? Przyjmujecie wapno? Jak tak to jakie i w jakiej dawce? Dziękuje za odp i pozdrawiam!!!
  • Witajcie! Moja 5-cio letnia córka w poniedziałek dostała dziwnej wysypki. We wtorek lekarz stwierdził, że może to być ospa. Jednak w miarę upływu godzin wysypka zaczęła przybierać postać rozlanych plam, niektóre podpuchnięte. Dostaliśmy aerius, wapno i wit.c. Niestety z każdą chwilą było coraz gorzej. Całe ciało było pokryte pokrzywką! Dzisiaj córka dostała zastrzyk sterydowy, po którym nastąpiła poprawa. Jednak tak jak nas ostrzegała lekarka, pokrzywka powróciła po kilku godzinach. Mamy ski...
  • Witam:) Moj Antoś ma obecnie 14 miesięcy, stwierdzone AZS (przez większosc lekarzy, choc zdarzaly sie i inne diagnozy) i alergię na nabial (stwierdzone naocznie, bo w testach nie wyszlo) i inne pokarmy (np. jablko) Przeczytalam w kilku watkach, ze nie polecacie CebionMulti i Juvit - mam zresztą podejrzenia odnosnie CebionMulti, wiec to by potwierdzalo moje obserwacje. Napiszcie mi proszę, jaki witaminy podajecie swoim dzieciom - Antos ma bardzo ubogą diete, uważam więc, ze jest to konie...
  • Czy jest jakieś wapno, które mogłabym dać 4,5 latkowi na diecie przeciwgrzybiczej? Poszedł do przedszkola i po 3 dniach wrócił z żółtym katarem. Te wszystkie wapna w syropie dla dzieci zawierają cukier. On łyka tabletki, więc może jest jakieś w tabletkach odpowiednie dla dzieci?
  • ciekawa jestem czy dajecie np.sanosvit swoim dzieciom nie jedzącym nabiału? bo z jednej strony boję sie o ewentualne braki wapnia, a z drugiej nie wiem czy przy candida i diecie antygzrzyb (na którą pewnie pójdziemy) ten syrop będzie dobry? bo maja 2,5 latka traktuje sanosvit i clemastinum jako słodycz.... no bo są słodkie.... czytam tu o wapniu w tabletkach? ale dla malucha? że niby rozdrobnić? proszę Was o opinie
  • Witam!!!Jestem od 1,5 miesiąca na diecie bezmlecznej,u mojej córeczki jest alergia na coś..........Mam pytanie czy zanim lekarz Wam przepisał wapno to sprawdzałyście jego poziom w organiźmie???Jakie Wam zalecono??
  • mamy taki problem: mój 6-miesięczny synek dwa tygodnie temu dostał wysypki i do tej pory nie wiemy od czego. Byliśmy poza miejscem zamieszkania kiedy objawy się nasiliły. Udaliśmy się do tamtejszej pani dr i przepisała nam zyrtec i wapno żeby małego odczulić i maść z hydrokortyzonem ale tylko dwa razy dziennie tylko na wykwity. Kiedy wróciliśmy do domu po trzech dniach stosowania tych leków poszliśmy na szczepienie do naszej pani doktor i ona kazała nam odstawić zyrtec i przepisała kato...
  • Ze względu na podejrzenie alergii u małego jestem na diecie bezmlecznej- proszę doradzcie gdzie znajdę dużo wapna - zajdam sie kaszkami ryżowymi dla dzieci, brokułem oraz od wczoraj wprowadziłam sinlac. Jestem początkującą mamą w tym temacie starsza córka nie miała problemów.
  • moja 2 latka nie dostaje mleka zastępczego, i ma dość ograniczoną dietę. Czy może powinno się takim maluchom podawać dodatkowo wapno, albo jakies witaminy? Moja pediatra nic nie mówi, a do wizyty u alergologa jeszcze daleko... A ja boję się, ze może braki wapnia wpłyną negatywnie na kości.
  • Od miesiąca moja córcia nie chce jeść już kaszki (ma 22 miesiące). Jadła ją w prawdzie tylko raz dziennie (Sinlac), a robiłam ja na Nutramigenie potem Bebilonie, ale teraz wcale nie chce. Boję się, że nie zapewniam Jej wystarczającej ilości bialka i wapnia. Ma uczulenie na mleko i jaja oraz soję. Proszę poradźcie co robić.
  • można czy nie można podawać alergikowi wapno w syropie? Ponoć poprawia stan skóry?
  • Od dzis, po konsultacji a z alergologiem rozpoczęłam podawanie mojemu drugiemu synkowi Nutramigenu. Dopiero po zakończonej z nią rozmowie przypomniało mi się, że kiedy mój starszy syn dostawał to właśnie mleko, to ta własnie pani doktor zwróciła naszą uwagę na jedną sprawę. Niestety, nie pamiętam dobrze, ale najprawdopodobniej chodziło o podawanie z Nutramigenem wapnia, chyba raz w tygodniu. Zapytam ją przy najbliższej okazji. Czy wy tez podajecie dzieciom wapno?
  • Hej! Mój Malec od trzech tygodni bojkotuje wszystko w czym znajdzie się choć odrobina Bebilonu Pepti. Wcześniej jadł kaszki bez problemu, a teraz nie i już. No i pani doktor zaleciła mu wapno w syropie przez dwa tygodnie. Te wszystkie wapna są z różnymi badziewiami, dodatkami itp. I dlatego pytam, jakie Wy dajecie wapno, tzn jakiej firmy, żeby miało jak najmniej tych dodatków.
  • Mój synek (4 miesiące)jest uczulony na białko krowie. Ostatnio był przeziębony i dostał wapno. Ku mojemu zdziwieniu po 2 godzinach wysypało go na buzi. Nie jadłam nic nowego więc to misi być wapno. Po fakcie (niestety a zawsze do tej pory czytałam skład nawet leków zalecanych przez lekarza) dorwałam się do składu i wyczytałam, że zawiera glukonolaktobionian wapnia i laktobionian wapniA. "lakto" czyli coś z mlekiem. Nie spodziewałam się tego po wapnie.
  • Witam! Czy podajecie waszym dzieciom wapno? Dziecko jest na diecie bezmlecznej i bezjajecznej. Anula
« poprzednie 1 2 3 4

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.