wawer

(32 wyniki)
  • Mamy już szlaki rowerowe-rekreacyjne, ale brakuje na dzielnicy skomunikowania ścieżkami rowerowymi ważnych obszarów takich jak: dojazdy do stacji kolejowych dojazdy do dużych sklepów typu K&M itp dojazdy do UD, placówek zdrowia, szkół, kościołów dojazdy do ścieżki na Wale- najlepiej wzdłuż Lucerny ścieżka do Starej Miłosny i najważniejsza, newralgiczna ścieżka wzdłuż linii kolejowej od Falenicy do węzła Ostrobramska Marsa
  • Ulice Wawra nie należą do bezpiecznych. W zeszłym roku na skrzyżowaniu Mrówczej/Zwoleńskiej zginęły dzieci, w tym roku również na Mrówczej śmierć poniosło m.in. dziecko. Pomimo tych tragicznych wydarzeń brak jest rozwiązań ograniczających prędkość typu wyniesione przejścia dla pieszych, brak chodników czy poboczy, a przede wszystkim brak kompleksowej polityki władz lokalnych na rzecz realnej poprawy bezpieczeństwa . Dnia 13 listopada 2012 o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy W...
  • Jak według Was powinno się mówić?
  • Ewa Masny i Piotr Kalbarczyk radni m.st Warszawa i mieszkańcy Wawra zagłosowali za przyjęciem nowej uchwały na temat odpadów komunalnych ze stawką 89 złotych dla domów jednorodzinnych itp. Pamiętajcie na tych państwo nie głosujemy w następnych wyborach samorządowych. Przyznam się , że sam głosowałem na panią Masny i pluje sobie teraz w brodę. Tym państwo już dziękujemy.
  • Witam, Od niedawna jestem mieszkancem jednego z osiedli domkow w Wawrze. Stanelismy nad problemem znalezienia sensownej metody zarzadzania naszym osiedlem (klasyczna wspolnota niestety odpada), a raczej czesciami wspolnymi (droga, brama, latarnie itp.). Czy ktos z okolicznych mieszkancow osiedli moze sie wypowiedziec w jaki sposob jest to u Was rozwiazane? Pozdrawiam, Szymon
  • W Wawrze dostęp do szybkich łączy szerokopasmowych jest mizerny. Czy Władze Dzielnicy coś robią lub mają zamiar robić w celu poprawy tej sytuacji? Operatorom się nie opłacają inwestycje ze względu na słabą gęstość zaludnienia. To samo się tyczy telewizji kablowych. Może się mylę, bo np w USA jednak się opłaca inwestować prywatnym operatorom w podobnych strukturach zurbanizowania. Może trzeba ich jakoś zachęcić. Nie wiem, nie znam się na tym, to nie ja biorę kasę, żeby to wiedzieć i robić. W S...
  • to dzisiejszy artykuł w tej kwestii.. serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad/artykuly/658537,od_przyszlego_roku_oplaty_za_smieci_pojda_w_gore_nawet_o_polowe.html Próbowałem dowiedzieć się w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Wawer czegoś więcj w tym temacie. Interesowała mnie przyszła stawka opłaty za wywóz śmieci. Dziś za pojemnik 120 l. wywożony co 2 tygodnie 16,20 zł brutto, na czas wyjazdu mogę zawiesić wywóz wtedy nie płacę. Wiem od znajomych, że cany za wywóz w Wawrze są różn...
  • Jak odśnieżają na waszych ulicach?
  • Mieszkam tu od 6 lat. MARZĘ o tym aby się wynieść. Powoli, powoli realizuję swój plan. Mam dość: 1. Brak normalnych sklepów, do których można dojść na piechotę, bądź podjechać autobusem 2. Brak normalnej ulicy, gdzie można BEZPIECZNIE poruszać się z dziećmi 3. Brak normalnego chodnika, na ktorym nie rozwalę sobie wózka i bez szarpania się przejadę (płytki chodnikowe są tak porozwalane, że nawet mój wózek terenowy nie daje rady) 4. Brak przedszkola/li publicznego/ych. Dziecko musiałam za...
  • Nowy system odbioru zasady od lipca 2013 r. godz 17 - 19 Żegańska 1A dawny budynek Gimnazjum 103 sala tetralna. Może przedstawiciela miasta powiedzą coś więcej i na temat iule zapłacimy.
  • Będzie pobierany od mieszkańców Wawra od 01 października 2010. Chodzi o tzw podatek klimatyczny, w związku ze zmianą krajobrazową naszej gminy. Jak się ma jeziora pod domami, nie ma rady trzeba płacić. Dotyczy to szczególnie mieszkańców Traktu Lubelskiego, Zwoleńckiej.
  • mam nadzieje, ze HGW, nie dokona zamchu na samorzadnosc i demokracje ;) p.s No radni z komitetow lokalnych do roboty, nastepne wybory w tow. PO, to totalny obciach. Pozdrawiam Wawerka
  • znow ZTM majstruje przy liniach autobusowych. podobno w zwiazku z II linia metra. niestety linia jeszcze w powijakach, a oni juz "majstruja". moze powinnismy wreszcie solidnie zaprotestowac. to jest nie do zniesienia, zeby konieczne bylo stale monitorowanie zmian. warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34905,9076148,Autobusy_wracaja_na_historyczne_trasy__Bo_buduja_metro.html
  • podobno ukazał się album o Wawrze, czy ktoś może wie gdzie to można zoabczyć/kupić? rk
  • Czy w Wawrze powstał w ostatnim czasie fajny plac zabaw dla dzieci, bezpieczny i ogólnie dostępny, gdzie chodzicie z małymi dziećmi?
  • [b]Dlaczego jezeli jedna decyzja na budowe zostala wydana z naruszeniem prawa, to druga wydana na jej podstawie jest oglaszana przez wladze dzielnicy jako zgodna z prawem?[/b] Bloki przy Palmowej 15 powstaly na podstawie decyzji wydanej z naruszeniem prawa. Nie mają ani prądu, ani kanalizacji, a ludzie w nich mieszkaja i nikt sie tym nie interesuje! Na podstawie tej decyzji wydano decyzje dla blokow przy ul. Klimontowskiej, ktorych budowa wlasnie ruszyla z kopyta. Moze wiecie o innych ...
  • Chciałbym poruszyć pewne wątki komunikacyjne z Wawra i Anina i zaprosić do dyskusji: 1 . Co zrobić z absurdalnymi korkami przed wjazdem z Płowieckiej na rondo Marsa w kierunku Ostrobramskiej. Może światła, a może rondo dzialające na zasadzie tzw. "prawej ręki" czyli jedziesz rondem i wpuszczasz wjeżdżających na rondo z prawej. 2. Co po zakończeniu budowy "węzła Marsa"- bez skoordynowania tego z budową kładki dla pieszych przy Trakcie Lubelskim z jednoczesną likwidacją świateł oraz przeorgan...
  • Kilka dni temu z wielką pompą otworzono 4 Wawerskie ścieżki rowerowe przez MPK. Dodać trzeba: otworzono ponownie, bo istnieją długo. Niestety od dłuższego czasu ich nawierzchnia pozostawia wiele do życzenia. Ja wiem, że to jest las, ale tam w wielu miejscach ciężko się jedzie nawet na rowerze górskim, są ubytki w nawierzchni, suchy piasek, doły, korzenie, wieczne kałuże itp. To wszystko sprawia, że mniej zaawansowani użytkownicy rowerów maja problem , żeby przejechać. Ja przejadę, ale na wyci...
  • [sonda=Jaki model układu komunikacji miejskiej dla Wawra, państwo wybieracie?] [*]mało linii, ale o wysokiej częstotliwości kursowania [*]dużo linii, ale w związku z tym o małej częstotliwości kursowania [/sonda] Chociaż forum to może nie reprezentacyjne miejsce, ale chciałbym sprawdzić co państwo wybiorą. W teorii istnieją dwa główne modele układu komunikacji miejskiej: 1. Mało linii, głownie jedna na ciąg , ale o bardzo wysokiej częstotliwości kursowania, wygodne węzły przesiadkowe, k...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się