Forum Na emigracji POLKI W GRECJI
ZMIEŃ
      wielkanoc

wielkanoc

(8 wyników)
    • Kochane Dziewczynki;)! Zblizaja sie Swieta Wielkanocne. Jest Post. I tak sobie pomyslalam, po ostatnich moich egzystencjonalnych dyrdymalach i zlych humorze, ze przeciez tak naprawde mam wszystko, co jest mi potrzebne. A narzekam. I tak nie mozna. Bo inni maja gorzej. U innych jest NAPRAWDE zle. I postanowilam, ze zamiast rozczulac sie nad soba (a tak prawde mowiac nie mam nad czym, skoro wszystko jest u mnie dobrze) to pomysle o innych. I jest Akcja Wielkanoc... gdzie mozn...
    • Jak w temacie - jak sie tu obchodzi swieta? Widze w sklepach jajka, farbki, koszyczki, zajaczki itd wiec chyba podobnie? Jest swieconka w Kosciele Prawoslawnym? Bo katolicki mam na drugim koncu Patry ...
    • Wielkanoc

(5)
      Witam w Wielkim Tygodniu! Jak spedzacie Wielkanoc? Po grecku czy tez "przemycacie" jakies polskie akcenty? W domu czy wyjezdzacie? My wyjechac nie mozemy bo to do nas przyjezdzaja tlumy- taki juz nasz hotelarzy los. Od kilku lat przyzwyczajam swoich Grekow do wszelakich mazurkow (czekoladowych, kajmakowych, bialych), co roku tez probuje barwic jajka w lupinach ale jakies te greckie cebule niedorobione i nigdy efekt nie jest taki jak w Polsce. Czasami wyskocze z salatka warzywna, k...
    • wielkanoc

(33)
      dziewczyny, a jak u was z wielkanoca??? obchodzicie dwa razy, czy wybieracie ktoras? ja w tym roku tylko z koszyczkiem do kosciola i w niedziele sniadanie z nakrytym stolem, a ta "glowna" wielkanoc spedzimy za dwa tygodnie po grecku... na krecie, wiec bedzie super:) to moja pierwsza wielkanoc, wiec milo bedzie zobaczyc, jak oni ja obchodza. a jak u was? pozdr.
    • Wielkanoc

(12)
      Jeżeli nie ma o czym pisac to może czas zacząc temat Wielkiej Nocy.
    • tak sie jakos skladalo,ze jak bylismy w Gr,jechalismy sobie w wielkanocna niedziele do katolickiego kosciola.W tym roku spodziewamy sie gosci od rana wiec kosciol przed poludniem odpada.Pomyslalam wiec,ze pojdziemy do greckiego,tym bardziej,ze to podobno piekna uroczystosc.Napiszcie cos wiecej,jak to wyglada bo jednak wypada cos wiedziec a glupio mi podpytywac sasiadki:)
    • Tydzien temu zostalam wmanewrowana w pogadanke o polskiej Wielkanocy w grupie czterdziestu 5-6 latkow z lokalnego przedszkola. Na przygotowanie sie mialam dobe (iscie poludniowe tempo, nie ma co ;- ))) wiec bylo krotko acz tresciwie. Do przedszkola wybralam sie ze skomponowanym wczesniej koszyczkiem wylozonym biala haftowana serwetka, z pisankami ludowymi (niech zyja "owijki wielkanocne w ludowe wzory z calej Polski"!!!), mini palemka, maslem, sola i pieprzem, kielbasa (wegiersk...
    • Wielkanoc pachnie wiosna to pora tak radosna pelna pisanek kolorowych i prezentow zajaczkowych. Na stole bazie i cukrowy baranek i duzo wody w dyngusowy poranek. Spokojnych i Wesolych Swiat

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się