Forum Na emigracji POLKI W ANGLII
ZMIEŃ
      wielkanoc

wielkanoc

(6 wyników)
    • Natknelam sie na artykul dotyczacy problemow, jakie mialy miejsce z wyznaczeniem daty, w ktorej powinno sie obchodzic swieta Wielkanocne. W nim po krotce wyjasniono jak wyznacza sie termin kolejnych takich swiat. Fragment przytaczam ponizej: 'Wielkanoc ma być świętowana zawsze w najbliższą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca, tj. pełni przypadającej po lub w dniu równonocy wiosennej. Chodzi przy tym nie tyle o pełnię Księżyca w ściśle astronomicznym znaczeniu tego ...
    • Dziewczyny spędzałyście tutaj święta?Jak wyglądają?Czy da się odczuć nastrój?Jak go sobie samemu wkręcić?Jakieś pomysły?Co ze świeceniem jajek?Czy to tylko polska tradycja? Czy są kościoły gdzie można je ,,poświecic,,??? I najlepsze jakie potrawy organizujecie?To moje pierwsze swieta z chlopakiem,chcialabym cos zorganizować.Jakies jedzonko...ciacho itp. A nie mam pomysłów.
    • Wybieramy sie na tydzien do Szkocji na Wielkanoc, prawdopodobnie pociagiem z Londynu jak najdalej sie da (Fort William) a potem wypozyczamy na miejscu samochod. Czy polskie Szkotki moglyby polecic cos fajnego do zobaczenia, jakis urokliwy hotel dla naszej 5tki, co koniecznie trzeba zwiedzic, a co mozna sobie darowac....? Raczej nie przewiduje, zebysmy wybrali sie do Szkocji ponownie przed emerytura, tak wiec chcemy zobaczyc jak najwiecej. A moze jakies specjalnie dech zapierajace ...
    • Pierwszy raz spedzam Wielkanoc w Anglii i jestem bardzo zaskoczona. Sasiad wlasnie robi podloge w domu, sasiadka myje okna. Czy oni w jakis sposob obchodza Wielkanoc? Czy tylko Boze Narodzenie swietuja z takim hukiem. My tu gotujemy, sprzatamy, swiecimy pokarmy i ogolnie bardzo tradycyjnie podchodzimy do Swiat. A oni tak jakby to byla zwykla niedziela i tylko aklkohol sie leje, ale to tez nic dla nich nowego.
    • Sylwester

(4)
      To jak już idziemy na całość, czyli w połowie października zaczęłyśmy dyskusje o świętach, to ja się pytam, jak tu jest z Sylwestrem. Czy się świętuje, jak się świętuje, czym się różni od polskiego Sylwestra (jeśli takowy 'wzorzec' w ogóle istnieje :))) Ciekawe, kto da więcej i zacznie nowy wątek pt."Wielkanoc"? ;-) -- Don't guess.
    • Czesc dziewczyny! jako ze zbliza sie Wielkanoc, chcialabym upiec babke piaskowa. Ale wiem ze produkty tutaj moga byc troche inne tzn dawac inne efekty jesli wiecie co mam na mysli - tzn maslo nie bedzie smakowac tak jak w Polsce, maka tez itd itp.. i wlasnie chcialabym zapytac czy ktoras z was probowala juz piec tutaj i jak sie udawalo? Pozdrawiam i bede wdzieczna za wszelkie info Baska

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się