wino

wino

(186 wyników)
  • hej, wiem ze wino dobiera się do menu, ale jak jest 5 posiłków, plus ciasta, owoce, plus tort, to trudno o odpowiedni dobór, jeśli kupuje się zazwyczaj 2 rodzaje wina: białe i czerwone. Doradźcie proszę jakie zamawialiście: wytrawne? półwytrawne? słodkie? Z góry dzięki, mam mętlik w głowie...
  • Za pół roku wychodzę za mąż. Większość spraw mamy załatwionych takich jak zespół, kamerzysta, dekoratorka i fotograf. Powoli z narzeczonym załatwiamy alkohol. Z mocniejszymi trunkami raczej nie mamy problemu bo wahamy się między Wyborową a Krupnikiem. Najwięcej sporu budzą jednak kwestie wina, ponieważ wiadomo, że niektórzy preferują wódkę, inni piwo , a kobiety raczej czerwone wino. I tu proszę was o radę. Czy zdecydować się raczej na tradycyjne Carlo Rossi, czy może coś bardziej ekskluzywne...
  • wybieramy się z teściami i moimi rodzicami w najbliższym tygodniu do makro po wino, napoje, słodycze itd wino będzie u nas jedynym alkoholem, więc musimy kupić dość dużo. jak myślicie, ile? na 93 dorosłe osoby? wśród których jest ok. 15 kierowców? 60 butelek? 90? po drugie, jakie to wino kupić tzn. pierwotnie myśleliśmy o połowie czerwonego, połowie białego? półwytrawne, półsłodkie? w ogóle marki win, które są smaczne, w przystępnej cenie, albo chociaż informacje na co zwrócić ...
  • czytałam tu wątek o pojemniku na koperty - bardzo ciekawe pomysły, na pewno też z nich skorzystam :-) zastanawiam się przy okazji nad koszem? czy jakims wlasnie sporym pojemnikiem na butelki wina. Chcemy bowiem do zaproszeń dolączyć wierszyk, aby zamiast kwiatów goście dali nam wino - niedawno słyszałam o takim pomysle, potem na każdą kolejną rocznice ślubu można otwierać kolejną butelkę wina od gości :-) zatem koperty do koszyka/pojemnika przystrojonego kwiatami, a wino? to musialby byc spo...
  • Wiem, brzmi jak oksymoron :) ale znalazłam sklep internetowy, które takie cuda oferuje. Podobno smakują i wyglądają tak samo, są poddane jedynie procesowi dealkoholizacji i zawierają nie więcej niż 0,4% alkoholu - czyli tyle, ile chleb razowy. Próbował ktoś? Ma to sens? U mnie na weselu będzie trochę niepijących osób - pomyślałam, żeby kupić 5 butelek białego i 5 czerwonego. Ja rzadko piję, i wiem, że wznoszenie toastu sokiem pomarańczowym nie należy do najfajniejszych rzeczy :) Myślicie, ż...
  • Witam serdecznie, we wrześniu tego roku planuję wesele. Salę już mam, ale problem pojawił się przy zamawianiu alkoholu. Planujemy żeby na weselu była za równo wódka jak i wino. Znalazlam super importera tanich, oryginalnych piemonckich win najwyższej jakości (Barolo, Barbaresco, Barbera) i w na prawde rozsadnej cenie, ale problem jest ile butelek mam zamówić dla 200 osób?
  • Wszystkim wiadomo, że wódkę liczy się standardowo po 0.5 l na głowę, ale co w sytuacji, gdy głównym alkoholem na weselu będzie wino? Czy butelka (0.75) na gościa to za dużo, za mało, czy w sam raz?
  • ile

(7)
    alkoholu(wodki i wina) i ciasta zamowic na uroczysty poczestunek(jednodniowy ale calodniowy) dla 30 osob? help
  • bardzo Was proszę o to abyście mi pomogły sklecić coś mądrego - składnego - bardzo nie chcę dostać kwiatów i chciałabym to zamieścić w zaproszeniach i na wesele i na ślub - myślałam o winie zamiast kwiatów ale jak w grzeczny sposób to napisać???
  • Dziewczyny ja i moj N nalezymy do tych nietrunkowych wiec ani o wodce ani o winie pojecia nie mamy. O ile problem wodki i jej kupna juz sie rozwiazal to z winem jestesmy w kropce. Wiemy, ze musi byc cos wytrawnego i cos polslodkiego lub slodkiego i tyle. Moze polecicie nam jakies dobre winko? W sklepach jest taki wybor, ze jak stajemy przed polka dostajemy swira a nie chcemy sugerowac sie ladnym wygladem butelki;)
  • W charakterze upominku na odchodne dla gości weselnych. Na pewno będą paczki z ciastem (tradycja w naszym regionie), ale przyszła teściowa zasugerowała jeszcze flaszkę wódki. Pomysł... no, trochę nie w naszym stylu. Narzeczony wymyślił, że zamiast wódki mogłaby być butelka wina. To mi się podoba, bo przysłowiowa flaszka będzie, ale jednak trochę bardziej sympatyczna i elegancka niż czysta wyborowa. Co myślicie? Byłybyście zadowolone z takiego upominku, czy wolałybyście jednak wódkę? ...
  • Wino

(13)
    Jakie wino, maksymalnie do 30zl moglybyscie/moglibyscie polecic?Carlo Rossi odpada:)Z gory dziekuje za pomoc
  • Ile wina

(15)
    ile potrzebowałabym wina na ok 90 osób i jakie najlepsze??
  • Rozmawiałam dziś w właścicielem knajpy, w której będzie nasze wesele. Poradził żeby na ok 100osób było po 6 butelek białego i czerwonego wina - podobno spokojnie starczy. No i rzecz najważniejsza: żeby win nie rozstawiać na stołach tylko 4 otwarte postawić na barze i dostawiać w miare potrzeby. W ten sposób unikniemy 12tu napoczętych butelek. Jak dla mnie super:)
  • Proszę, pomóżcie :) Jakie wino musujące wybrać, żeby nie było przesadnie drogie (jaka cena według was jest przyzwoita?), ale żeby nie trzeba było się wstydzić jego smaku? No i ile butelek powinnam kupić na ok. 90 osób? mój suwaczek
  • Dziewczyny, pomóżcie prosze. O ile sprawę z wódką mamy prawie załatwioną (liczymy litr + 0,25 na parę i liczymy że starczy też na poprawiny oraz na bramkę) tak nie wiemy ile kupić pozostałych trunków. Szampana ile butelek na 120 gości? A wina? Zwłaszcza, że w naszej rodzinie i wśród znajomych raczej idzie wódka na weselu. Czy po jednym kartonie białego, czerwonego i różowego będzie ok? I jakie to wino - czy Carlo Rossi będzie w porządku? A piwo? Ma być swojski stół, więc może...
  • Witam, Byłbym wdzięczny za podpowiedź. Ślub i wesele znajomego ze studiów. Nie chcę kupować sprzętu AGD, pościeli itp. Czy butelka dobrego wina będzie odpowiednia na taką okazję? Z braku laku zostaje jeszcze koperta, ale to raczej ostateczność. Dzięki z góry za wszelkie sugestie.
  • Witam Tak sobie myślę czy by na weselu zamiast wódki nie dać wina domowej roboty. Mój tata robi genialne wina - są bardzo przepyszne, nie czuć tak od nich alkohol, można się zalać "w trupa" i następny dzień nie mieć większego kaca (sprawdzaliśmy :P), poza tym robi je w dużych ilościach i z naprawdę przeróżnych rzeczy (moim hitem jest wino różane ale znajomym bardzo smakowało wino z mleczy). Poza tym ani ja ani moja druga połowa ani moi rodzice ani większość znajomych nie przepada za w...
  • Wino??

(6)
    Organizujemy za dwa tygodnie wesele na 70 osób i zamierzamy kupić wino do obiadu. najchętniej dwa rodzaje tzn. białe półwytrawne i czerwone półwytrawne Carlo Rossi, ale niewiemy ile butelek i którego więcej. Mysleliśmy o ok. 16 butelkach , osiem białego, osiem czerwonego...Doradźcie:-)
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.