Forum Dom Budowa i remont
ZMIEŃ
      wiosna

wiosna

(15 wyników)
    • Witajcie. Jestem szczęśliwą posiadaczką mieszkania na parterze. Latem przy upałach jest przyjemnie chłodno, zimą ogrzewanie daje radę i jest cieplutko (lubię ciepło przynaję bez bicia, 21 stopni to dla mnie za zimno). Natomiast wiosna i jesień, szczególnie gdy aura jak teraz (zimno i pada) to koszmar. Po zimnej wiośnie w zeszłym roku na ścianach i tapicerowanych meblach a także na ubraniach w szafach pojawiła się pleśń. Zerwaliśmy tapety, ściana była pod spodem czysta. A więc smarowanie ścia...
    • Na chwilę obecną mam surowy zamknięty. Budynek wymaga jeszcze wielu prac stąd prośba o poradę, gdyż nie będziemy się przenosić na zimę. Roboty elektryczne mamy w trakcie, tynki, instalacje i posadzki będą zrobione do połowy października. Pytania: 1. czy robić jeszcze przed zimą docieplenie poddasza (pewnie tak ale kiedy, żeby nie było problemów z wilgocią z tynków i posadzek?) 2. czy docieplać domek razem z tynkiem zewnętrznym? reszta jw 3. czy wykańczać np podłogi (płytki) łazienki ku...
    • Mieszkam na 3 ostatnim piętrze przedwojennej kamienicy, tydzień temu w rogu pokoju do mieszkania wdarła się woda. Od tego czasu jest coraz gorzej. Regularnie kapie w dwóch pokojach, zaciek dochodzi już prawie do podłogi i zajął całą ścianę. Budynek jest we władaniu Wspólnoty. Administracja Wspólnoty wezwana do szkody okopała się na stanowisku: nic się nie da zrobić, trzeba poczekać do wiosny, a wtedy wyschnie. Słowem, jak z peerelowskiego skeczu: "- woda mi się leje" - "I musi się...
    • czy ktoś z Was budował dom w zimie? Czy to ma sens? a jezeli tak, to jaki materiał byłby najlepszy? wiem, że zaraz ktoś mnie wyśmieje za ten pomysł ;-) ale pytam tak hipotetycznie, bo wszelkie formalności będę miałą załatwione pewnie dopiero w listopadzie a troche żal czekać do wiosny ;-)
    • tak, to znowu ja katuje sie z tym dachem! proszę o pomoc co robic?! Właśnie skonczylismy deskowac dach (deski nie impregnowane zaimpregnujemy wiosna od spodu) a tu już drugi dzień leje!!! dechy na dachu mokre!!! jutro układamy folie wysokoparoprzepuszczalna no a zaraz potem wypadało by łaty, kontrłaty i dachówke (karpiówka). Co robić leciec z koksem i kłaść dach czy zafoliować i czekać do wiosny??? Boję sie że na mokrym drewnie jak zacznie to schnąć to latem dachówka zacznie tańczyc na...
    • Mieszkam na ostatnim, 4 piętrze. Jakieś 2 tygodnie temu z hakiem zauważyłam w jednym pokoju na łączeniu ściany z sufitem piękny zaciek. Zgłosiłam to do spółdzielni, przyszli, stwierdzili, że jest śnieg i mróz i że nic z tym nie zrobią, ale jak tylko stopnieje to przyjdą. Tydzień później zadzwoniłam znowu, bo zaciek się powiększył i uznałam, że do wiosny, to będę miała grzyb w całym mieszkaniu. Znowu przyszli, obejrzeli, wleźli na dach i stwierdzili, że uszkodzenie na dachu, ale że coś mogą po...
    • Witam. Czy ktoś mógłby mi poradzić kiedy rozpoczać budowę domu z użytkowym poddaszem ok.160m2 pow.użytk?TZn.czy zaczynać jeszcze teraz fundamenty na początku września i starac się aby pociąągneli aż do dachu i modlić się zby jak najpóźniej zaczyanała się zima?Czy lepiej poczekać juz do wiosny i ruszac skopyta zaraz po zejściu sniegów i wykańczać na koniec-bo tu musze dodać że zależ mi na tym aby wprowadzić się tsm w przyszłym roku na wet na koniec roku? A czy można zrobić np. w tym...
    • mam pozwolenie na budowe, czy warto w tym roku jeszcze coś zaczynać np.zrobić fundamenty czy sobie podarować i poczekać do wiosny?
    • czy mogę mieć uzasadnione pretensje do fachowca?, ktory jakby nie bylo wziął pieniądze między innymi za to,zeby pęknięć na sufitach nie było. Póki co pęknięcie jest tylko w jednym pomieszczeniu, nie wiem co będzie jak pojawią sie w pozostałych pokojach. Czy to,że w dniu zakończenia remontu ich nie było zwalnia Fachowca od odpowiedzialności?
    • Witam - remontuję dom i teraz kolej na wymiane okien . Czy moge zlecić wymiane okien w zimę , czy lepiej poczekać do wiosny ? Pozdrawiam
    • Czy warto szybko się budować, żeby szybko zamieszkać? Chodzi mi o to, czy dom budowany w krotkim czasie jest "wyschnięty". Teraz mieszkamy w zawilgoconym bloku i chcemy szybko stąd uciekac. Boję sie jednak, czy szybka przeprowadzka do nowego domu, (niewyschniętego") też nie przyniesie nam kłopotów z wilgocią (dom póki co w planach).
    • mieszkam w jednorodzinnym domku po rodzicach. problem starego budownictwa. małe i bez pomysłu. troszke juz przerobione a plany ogromne. no ale od poczatku. chodzi o to , że wyszedł mi jeden pokój bez okna. ciemno jak... nie powiem gdzie. miał być połaczony z dobudowanym pomieszczeniem. wtedy bylby dość spory fajny pokoik. ale ze nam sie trafił fachowiec z piekła rodem, to jak zaczęliśmy wybużać ową sciane, to zaczęło pękać i sie sypac!! oj... bardzo nieprzyjemna sytuacja, a fachman n...
    • Witam. Czy wymiana starych okien drewnianych na PVC zimą ma sens? Czy też lepiej poczekać do wiosny? Firmy instalujące okna twierdzą, że o ile na powietrzu nie jest poniżej -5'C to można wymieniać. Ale jak to wygląda w praktyce?
    • kupiliśmy z mężem dom w stanie sur. zam., dach jest pokryty tylko papą, a chcemy pokryć go gontem i stąd moje pytanie, bo nie znamy się na tym kompletnie (na razie) a zdania fachowców są podzielone: czy jest sens jeszcze w tym roku przed zimą pokryć dach (i wstawić okna dachowe) czy juz raczej poczekać do wiosny. Słyszeliśmy sprzeczne opinie, jedną, że powinno być minimum 15 st. ciepła, żeby można było kłaść gont, ze wzgl. na jego właściwości plast., i drugą, że można spokojnie je...
    • i czy szybko schnie? nie wiem czy czekac do wiosny z malowaniem? bo b. bym chciała już :))) mam dzieci wiec musze wiedziec czy zapach farby nie bedzie ich kłuć w nosy i czy długo wytrzymaja z nie dotykaniem ścian :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.