witaminy

witaminy

(7 wyników)
  • Witamina D

(13)
    Witajcie, mam pytanie dotyczące witaminy D. Robiłam badanie i mój wynik to 10, przy normach 30-100, więc dość duży niedobór. Od paru dni świeci mocne słońce i mam nadzieję, że lato takie właśnie będzie, więc jest szansa na zwiększenie poziomu wit.D. Czy ten wynik powinnam pokazac jakiemuś lekarzowi (wizyta kontrolna u endo za ok. 3 miesiące, więc musiałabym isc do internisty), czy lekarze przepisują w ogóle na to jakieś leki czy można dostać w aptece jakieś suplementy bez recepty? Jak na...
  • tzn. bez badania poziomu tej wit we krwi. Czy bierzecie na wlasna reke, czy przepisane przez lekarza? Podobno pomaga w przemianie t4 do t3, a u mnie selen nie dziala. Biore teraz d-vitum 1000 IU, 1-2 tab/dz. ale pan farmaceuta, nie chcial mi ich sprzedac, bo to taka duza dawka!
  • Teraz ja napiszę z pytaniem! :) Ostatnio zrobiłam sobie witaminę D (70 zł...), oto wynik: 25-OH D 5.6 ng/ml (4.8 - 52.8) Na angielskiej Wikipedii znalazłam takie normy: Insufficient 50-100 nmol/L (20-40 ng/mL) -- poziom niewystarczający Mild 25-50 nmol/L (10-20 ng/mL) -- łagodny niedobór Moderate 12.5-25.0 nmol/L (5-10 ng/mL) -- średni niedobór Severe < 12.5 nmol/L (< 5 ng/mL) -- poważny niedobór Czyli co, kropelki powinnam dostać? Ciekawe co rodzinna powie. W lato pow...
  • Dobry wieczór, na ostatniej wizycie endokrynolog zalecił poszukać multiwitamin, najlepiej z kompleksem witB, w aptece polecili Falvit. Teraz, po skończeniu pudełka poszukuję tańszego zmiennika - może ktoś zna coś, co by się sprawdziło przy hashimoto? Mam na myśli taki kompleks witamin:)
  • Witajcie Wątek mam na forum tarczyca Może jest tu ktoś mający hashimoto i helicobacter? Mamy przepisane leki po gastroskopii +++ Niewiele wiem o tej nowozdiagnozowanej chorobie, może ktoś mi coś podpowie. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie witaminy D3, a mianowicie jej bardzo niskiego poziomu,czy ktoś sprawdzał poziom tej witaminy. Czy to leczył i jakimi dawkami. Wyniki Witamian D3 5,7 (40-100) Co dalej? Lekarz przyznał,ze nie wie i obiecał poczytać na ten temat. Ba...
  • Witamina C

(10)
    Natknęłam się dzisiaj na ważną informację: "...To prowadzi do diagnozy – niedoczynność tarczycy. Często jednak diagnoza ta jest mylna, gdyż delikatne hormony tarczycy potrzebują we krwi dużo witaminy C, do ochrony przed wolnymi rodnikami. Gdy koncentracja witaminy C jest zbyt niska, wtedy hormony tarczycy szybko ulegają zniszczeniu." Nigdy wcześniej nie czytłam o wpływie wit C na hormony tarczycy. Niestety nie podam linka do całego artykułu, bo go nie zapisałam, niestety. ...
  • Witam czy badanie ferrytyny, witaminy B12 i witaminy D trzeba wykonać na własny koszt czy można uzyskać skierowanie od np. lekarza rodzinnego ?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.