woda

woda

(590 wyników)
  • Witam! Mam tego rodzaju problem, że ze spłuczki WC woda leci zbyt szybko chlapiąc sedes od spodu lub wszystko naokoło. Jest to spłuczka KOŁO, ale modelu nie znam, gdyż mieszkanie wynajmuję. Czy wie ktoś jak zmniejszyć przepustowość wody podczas spłukiwania?
  • Witajcie, Czy istnieje jakis sposob na zwiekszenie cisnienia wody pod prysznicem? Otoz jest sobie mieszkanie na poddaszu w starym bloku. Z jakiegos powodu cisnienie wody jest niskie (cala dobe) tak ze bardzo trudno wziac prysznic. Nie jest dramatycznie, ale woda zamiast tryskac z sitka ustawionego pod katem cira 45 stopni wylatuje z dosc spokojnie, tak ze zeby porzadnie sie splukac trzeba sie zdrowo nagiminastykowac. Czy moze jest jakis trick by zwiekszyc cisnienie wody koszt...
  • Czesc, mam wielki problem z piwnica pod budynkiem, woda zalewa piwnice i nie wiemy jak sobie z tym poradzic. Chyba najlepszym rozwiazaniem jest zasypanie piwnicy, zeby wilgoc nie przedostala mi sie do domu. W jaki sposob moge to zrobic? slyszelismy o mozliwosci wrzucenia wielkiej ilosci piachu pod cisnieniem do piwnicy przez otwor drzwiowy. Czy ktos w ogole slyszal o takiej metodzie? Szukam po internecie jakis informacji na ten temat ale niestety nic nie moge znalesc. wielkie ...
  • Witam, mam mieszkanie wakacyjne,które wynajmuję turystom. Woda w tam jest twarda.W związku z tym mam wciąż problemy ze spłuczką wc,mam przepuszczanie wody przez zawór,klapka spustowa się blokuje itd. Chciałbym zainstalować tam wc kompakt i poszukuję takiego,który będzie możliwie bezawaryjny. Czy możecie polecić jaki wybrać?Na co zwrócić uwagę?W Castoramie polecili mi niedrogi z nieznanej firmy ,powiedzieli,że ma super zawór Gerberita. Estetyka jest drugorzędna,mieszkanie jest skromne. Z...
  • Mieszkam w domku z lat '70. Hydrofor jest z lat '80. dziala super juz tyle lat. Jest jeden problem. Nie mam cisnienia wody w kranach. Jak zrobic by je zwiekszyc, ile amperow (?) powinno byc cisnienia w hydroforze? Dodam ze mam jeszcze filtry odrdzewiajace wode ktore musze miec ze wzgledu na jakos wody i nie da ich sie pominac ( i tak jeden filtr nie dziala, tylko dwa by bylo wieksze cisnienie). Jak o wszystko ustawic by bylo dobrze, by bylo cisnienie wody, szczegolnie na pietrze...
  • Witam, potrzebuje sciagnac na scianie stare tapety ale problem jest w tym ze mam polozone na podlodze panele podlogowe i boje sie o nie gdyz tapety sciaga sie za pomoca duzych ilosci wody nanoszonej na tapety zeby odeszly no i boje sie ze jak bede nasaczal tapety pedzlem z woda to ona mi sie dostanie pod szczeliny miedzy sciana a panelami. Jak sobie z tym poradzic i sciagnac tapety tak zeby przy tym nie uszkodzic paneli podlogowych?? Czy ktos zna jakis sposob jak to sie robi? Moze ktos ma jak...
  • Witam Potrzebuję mniejszej przecinarki do glazury, i nie wiem czy to coś warte. Proszę więc o opinie, może ktoś posługuje się innym porównywalnym sprzętem i go poleci
  • instalator zaproponował mi założenie w domu urządzenia, które nazywał pompą ciepła - nie chodzi o typową pompę, która ogrzewa dom wykorzystując ciepło z ziemi czy powietrza. Tłumaczył, że działa to na zasadzie "odwróconej lodówki" i służy tylko do podgrzewania wody, zbiornik chyba 300 litrów. Koszt urządzenia około 8 tys. Nie potrafił mi podać dokładnej nazwy czy producenta (ma się dowiedzieć). A może wiecie o czym mówił, jak to się fachowo nazywa i czy faktycznie warto to zains...
  • witam serdecznie i od razu prosze o rade Mieszkamy w parterowym domku jednorodzinnym - dom stosunkowo nowy - okolo 10lat, zamieszkaly przez nas od 4 lat (wczesniej trwala budowa plus wykonaczanie). Kanalizacje w domu wykonywal niby fachowiec - hydraulik z dlugim stazem. Zewnetrzna wykonywaly wodociagi miejskie. Pierwszy rok mieszkania byl bezproblemowy, potem a to zatkala sie wanna a to zlew - pomagala zwykla zmijka. Od wiosny zeszlego roku trwa sajgon - najpierw zatala sie kanalizacj...
  • Witam, Chcę położyć na fundamenty izolację i sytuacja wygląda następująco images38.fotosik.pl/758/fada06daf087abc3.jpg images50.fotosik.pl/766/be39ca37efe20d85.jpg Fundamenty są odkopane aż do ławy (głębokość rowu ponad 2 metry), dom z ok. 1940 roku. Chcę założyć izolację na widoczną ścianę i fundament - czy możecie podpowiedzieć co i jak po kolei zrobić? Generalnie plan był taki aby to co teraz widać posmarować jakimś odgrzybiaczem, następnie zagruntować, pomalować jakimś mazidłe...
  • Bardzo ciekawy artykuł..Przydał mi się na lekcje..
  • Witam i proszę o radę.W zeszłym roku firma wstawiła mi okno pcv.Po pierwszym większym deszczu ściana w rogach okna na dole, tzn w miejscu gdzie ściana styka się z ościeżnicą,zrobiła się mokra.Do tej pory są zacieki i przy każdym kolejnym deszczu (jeśli pada ukosem na dolną część okna) mam mokre plamy.Wygląda to tak jakby zaprawa którą wykończono ścianę po wstawieniu okna (od zewnątrz) przemakała.Nie wiem dlaczego tak się dzieje,kompletnie się na tym nie znam.Domyślam się że coś nie tak jest z...
  • mam filtr wody z firmy wrocła w akwa właśnie co pól roku zmieniam wykonuje to pracownik firmy a dlaczego ne można tego filtra samemu kupić i s, montować ?
  • ile moze kosztowac rozprowadzenie podejsc wodno-kanalizacyjnych : kuchnia : - zlew i zmywarka ( to chyba na jednym odplywie i doplywie ) - lazienka na dole ( wc + zlew ) - lazienka na gorze ( wc, bidet, zlew, prysznic, pralka ) ktos mi mowil 200zl od punku... jak to sie liczy ?? zlew to jeden punkt czy 3 ( ciepla, zimna, odplyw )
  • czy ktoś może wie na jakiej głębokości powinno być połozone przyłącze wody od wodociągu od drogi do budynku. na terenie gdzie mam dom sa dość nisko wody gruntowe (ok.1m)i zastanawiam się czy rury od wody nie powinny być niżej. czy są jakieś normy? w końcu fajnie by było żeby mi nie zamarzło w zime.
  • Czy stosujecie takie ? Zastanawiam się nad zakupem urządzenia GE MERLIN. Czy macie jakieś doświadczenia? Wygląda dość ciekawie w porównaniu do pozostałych. Nie będzie wstyd postawić w kuchni:)
  • witam serdecznie. podjęłam decyzję o odnowieniu mieszkania. jako, że będę odnawiać samodzielnie - potrzebuję rad fachowców.. mam w pokoju farbę - lateksową albo akrylową - nie pamiętam (malowanie jakieś 10 lat temu, przez ekipę, mnie nie było w domu..); taka półmatowa, zmywalna. jest ona paskudnego zielonooliwkowego koloru (tia.. błędy młodości plus moda..). jakieś pięć lat temu - zamalowałam ten kolor - farbą emulsyjną; najpierw dwa razy na biało, zeby zakryć ten zielony, a potem dwa r...
  • -- Czy jest możlwym aby zalać sąsiada i nic o tym nie wiedzieć? Sąsiad ma plamę na suficie na jedną czwartą kuchni. U nas nic się w tym czasie na pewno nie wylało, nie było awarii. W tym miejscu mamy wbudowaną szafkę, do niedawna leżały tam wiertarki i inny sprzęt, więc nawet gdyby ktoś wylał tam wodę szlak by to trafił. Facet z ADM-u wpiera nam , że to my zalaliśmy bo mamy w kuchni zmywarkę i zlew ( w drugim odległym końcu kuchni, tam gdzie stoją sprzęty z których ewentualnie mogłoby coś p...
  • Mieszkam czwarty rok w bliźniaku. Dom budował deweloper. Przez kilka lat nic się nie działo, na oko wszystko było w porządku. Od jakiś dwóch tygodni zauważamy, że ścianki działowe są od dołu zawilgocone. To dzieje się na parterze ( dom bez podpiwniczenia) w łazience, kotłowni, w kuchni oraz na ścianie działowej w pokoju dziennym, która oddziele tenże od klatki schodowej. Również na ściance pod schodami, od sąsiadów. Właściwie to dzisiaj odkryliśmy rozmiar tego zawilgocenia po odsunięciu mebli...
  • Witam. Mam problem. Mieszkam w bloku na 1 pietrze. Posiadam indywidualne ogrzewanie gazowe składające się z kotła dwufunkcyjnego i pięciu grzejników. Wszystkie grzejniki po odkręceniu na max grzeją jednakowo mocno. Problem w tym, że w trzecim z kolei i zarazem największym grzejniku słychać co parę sekund przelewającą się wodę. Kaloryfery odpowietrzałem odpowietrznikiem (są panelowe). Dziwna sprawa, że po odkręceniu drugiego z kolei kaloryfera na max to przestaje być słyszalny dzwięk przelewan...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.