wodonercze

(8 wyników)
  • Wodonercze

(94)
    Proszę aby do wątku wpisywały sie mamy, ktrórych dzieciaczki mają wodonercze
  • Własnie...proszę o konkretne podpowiedzi. Wodonercze 40mm w jednej nerce, druga poszerzona nieznacznie. Ze względu na tę wadę pradopodobnie nie będę rodzić u siebie w mieście, więc na co się zdecydować..? W grę wchodzi prawdopodobnie Łodz lub Warszawa. W związku z tym pewnie musze wczesniej udac się do ktoregos z ginekologow prywatnie, ktorzy przyjmują albo w ICZMP Łodz, ale w jakiejs tego typu klinice w Wawie. Na co zwrocic uwagę? Chce zeby dziecko po porodzie bylo dobrze zdiagn...
  • mój synek miał po jednej stronie podwójny układ kielichowo miedniczkowy i 2 moczowody, jedna część nerki była z wodonerczem i był strasznie poszerzony moczowód. Wada została wykryta pod koniec ciąży. Miał w 1 miesiącu życia przetokę tuz pod pępkiem następnie po 11 miesiącach miał niestety operację i wycięcięto mu ten poszerzony moczowód i tą część nerki z wodonerczem. Wszystkie badania moczu i krwi są dobre, Jednak renoscyntygrafia wykazała, iż pozostała częśc nerki pracuje ale z d...
  • Witam! Jest bardzo załamana. Jestem w 37 tyg. ciąży i u mojego nienarodzonego synka wyryto wodonercze nerki prawej 75x53mm. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Błagam Was dziewczyny jeżeli miałyście taki sam problem to piszcie. Nie wiem co dalej będzie czy da sie jego nerke uratować czy jest już stracona. Pozdrawiam Lenka1
  • Mój 4 letni synek urodził się mięsiąc szybciej bo podejrzewano prawostronne wodonercze.Jako 2-tygodniowe niemowle trafił do szpitala(zakażenie ukł. moczowego)i skierowano go na cystoskopię.Tu poszerzono ujście prawego moczowodu do cewki i usunięto zastawkę cewki tylnej.Przez dwa lata podawałam mu Doxar,kontrolowałam obraz na USG,zrobiłam ponowną cystoskopię i robiłam co miesiąc posiewy. Wszystkie te zabiegi niczego niepokojącego nie wykazały, poza ewidentnym poszerzeniem prawej c...
  • Mam pytanie, moze ktoś bedzie w stanie mi odpowiedziec bo ja jestem kompltnie zielona w sprawach medycznych, nawet w mojej sytuacji jeszcze do konca sie nie połapałam. Chodzi mi o to ze jak byłm w ciazy to miałam robione usg raz na miesiac i tu mam dwa pytanka: 1. Czy musiało tam być widać ze jest cos nie tak z układem moczowym Kamilka? 2. Jesli było widac to czy jakby był leczony od pierwszych dni zycia (a nie od 4 tygodnia)to byłby w lepszym stanie? Napisze wprost: podejrzewam...
  • Witam Na forum trafiłam przypadkiem,kilka dni temu, ale juz sporo się dowiedziałam. Teraz kilka słów o nas. W 34 tygodniu tknięta jakims bardzo dziwnym przeczuciem postanowiłam iśc na porządne USG. Mimo że lekarz prowadzący nie widział takiej potrzeby, bo jego zdaniem wszystko wyglądało bardzo dobrze. Niestety zamiast kasety z nagraniem dzidziusia otrzymaąłam plik zdjęć świadczących o tym że moje dziecko ma wodonercze nerki lewej. SZOK !!! Na szczęście trafiłam na lekarza, który...
  • Jak wiecie czekamy na drugiego maluszka. W sobotę byłam na USG i wygląda na to że Michaś bedzie miał zdrowe nerki. To już 28 tc a miedniczki nie sa poszerzone. Bardzo mi ulzyło tym bardziej że w przypadku jego starszego brata już było widac wodonercze. Także dziewczyny pamietajcie że wada niekoniecznie musi się owtórzyc u rodzeństwa.
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się