wolny

wolny

(51 wyników)
  • pracuje w godz 7-15 jak rozwiazujecie kwestie badan wykonywanych w godzinach pracy czy potrzebne jest jakies zaswiadczenie ze tego dnia bylam na badaniach ? przeciez jezeli np.pobieralam krew to pielegniarka chyba nie wystawia takiego zaswiadczenia ze bylam u niej a nie np na zakupach, w tym przypadku skad wziasc takie zaswiadczenie(jezeli jest potrzebne) a co w przypadku kiedy badanie przypada np w srodku dnia pracy (np. 11,30) czy na te badania przysluguje caly dzien wolny czy ty...
  • Witam wszystkich! Mam pytanko...Czy wiecie moze cos na temat przyslugujacego wolnego dla meza po porodzie? Jakas opieka czy cos podobnego...Czy to tylko dotyczy cesarki czy jesli rodzilabym naturalnie tez? Jak dlugi to jest okres jesli wogole jest? Pozdrowionka Goska
  • Doradzcie mi prosze jak wypelnic te wolne, dlugie dni do terminu ? Wiekszosc rzeczy dla dziecka gotowa, ubranka wyprane i wyprasowane. Jest jeszcze pare drobiazgow do dokupienia. Uszylam kocyk do lozeczka i pokrowiec na ochraniacz na szczebelki. Dodam, ze w domu mamy remont (ktory nie zakonczy sie przed styczniem) wiec jakies wieksze porzadki i przygotowania pokoju dla dziecka odpadaja. Lozeczko zloze juz blizej terminu, nie chce teraz "zagracac" sypialni i zabierac przestrzen. Cwicze joge w...
  • Wyniki mam ale nadal nie wiem jak wyszły ponieważ lekarz prowadzący ma wolne a nie chcę mu zawracać głowy.Podano mi takie parametry i nie wiem kompletnie o co chodzi..... HCG-wolna podjednostka 24,50 Ng\Nl 2,41 PAPP-A Błagam jak coś wiecie piszcie......
  • Witam wszystkich:)) Przez caly czas bylam - i staralam sie byc - dobrej mysli jesli chodzi o moja ciaze, a tu wczoraj - trach. Poszlam do ginekologa, ktory interpertowal moj raport z USG (tu gdzie mieszkam ginekolodzy nie maja usg w gabinecie i robi sie je w specjalnych inncyh miejscach), i oznajmil, ze serduszko dzidziusia bije za wolno:(( USG bylo robione, jak na moje obliczenia, w 6 tyg+6 dni, choc ocenilo wiek dzidzi na starszy; tetno wynosilo 118 uderzen na minute. Wiem ze po...
  • witam jestem w 7 tygodniu ciąży i od wczoraj a raczej od soboty na zwolnieniu lekarskim, aż do 18 kwietnia. Już teraz nie wiem co ze sobą robić. Powinnam leżeć bo pojawił się krwiaczek, więc sprzątanie, pranie itp nie wchodzi w rachubę. Może podpowiecie jak można przeżyć prawie 3 tyg w łóżku nie dostając przy tym pomieszania zmysłów?
  • jak w tej chwili w Polsce wygląda sytuacja samotnej matki w porównaniu z sytuacją kobiety zamężnej? w kontekście ciąży/ dziecka, oczywiście. chciałam się upewnić, co bardziej się "opłaca" komuś, kto nie wie, w którą stronę (formalną czy nie) pójść.
  • Byłąm wczoraj u lekarza,kóry na podstawie USG stwiedził że ciązą 8t rozwija się za wolno.tj. wg niego na tym etapie zarodek powinien byc dużo większy a ma dopiero 7,6mm. Przypisał mie tabletki lecytyne pod język i mam miec kolejną wizyte za tydzień. Bardzo się martwię.. Czy któras z Was miała podobna sytuacje? Jak to się skonczyło?
  • dziewczyny, ma dwa pytania: 1.czy zarabiając powyżej średniej krajowej dostanę z tytułu urodzenia dziecka od ZUS-u jakieś pieniądze? (termin z OM mam na 08.09.2005)i 2.czy będę mogła się rozliczać z US jako samotnie wychowująca dziecko?. Dzięki za info i pozdrawiam
  • mój mąż jest żołnierzem zawodowym zastanawiam ile będzie przysługiwało mu dni wolnego kiedy urodzę bo wiem ze w wojsku jest inaczej moze któras z was wie cos na ten temat?? to prosze o odpowiedz moze znacie jakis link gdzie mogłabym cos znalezc na ten temat pozdrawiam
  • 1. 2 dni urlopu okolicznościowego, z tytułu urodzenia dziecka, to wiem, 2. 2 tygodnie L-4 na opiekę nad matką i dzieckiem, jeśli opiekun zechce, 3. 2 dni opieki? No własnie jak to z tą opieka jest? Wiem że na rok jest 2 dni na dwóch opiekunów do podziału. Mamy końcówkę roku, wiec został z tego 1 dzień, matka na macierzyńskim wiec powinien on należeć się ojcu dziecka. Pytanie, czy tak naprawdę jest, bo mojemu meżowi baba w kadrach powiedziała że się nic nie należy...(sic!) Czy kt...
  • czesc dziewczyny, mieszkam w Niemczech, rodze za dwa miesiace. czy ktoras oreintuje sie czy tato na prorod dostaje wolne, czy poprostu musi wziac urlop dzieki papa
  • Dziewczyny przypomnijcie mi proszę, jakich serów nie wolno jeść. Od paru dni wiem, że jestem w ciąży, już drugiej. Z tego co pamiętam nie wolno jeść serów pleśniowych typu Brie, a co z serami"niebieskimi" i typu Feta? Można czy nie?
  • Mam pytanie: co można robić na zwolnieniu lekarskim??? Wiem tyle że jak pójdę na L4 to zacznę powoli kompletować wyprawkę dla dziecka, pakować torbę do szpitala. Zamierzam też pomóc w handlu teściom i zająć się sprzedażą na allegro. Moją pasją jest szycie, niedawno kupiłam super maszynę do szycia, więc może uszyję coś dla maluszka ? tylko co??? Z jednej strony troszkę przeraża mnie ogrom wolnego czasu, z drugiej strony mam coraz większe problemy z wstawaniem rano z łóżka (jak dzwo...
  • Odebrałam dzisiaj wyniki testu Papp-a i testu zintegrowanego. Wprawdzie ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa określono 1:980 lecz bardzo niepokoi mnie bardzo wysoki poziom wolnej podjednostki HCG-beta - 94.0 ng/ml. Robiąc ten test byłam w 12 tygodniu ciąży (norma dla tego wieku ciąży to 28- 42). Czy któraś z Was miała również podwyższoną wolną beta HCG a pomimo tego ciąża przebiega prawidłowo. Co może oznaczać taki poziom HCG-beta? Zaznaczam że ciąża z pewnością jest pojedyncza...
  • Witam, Wlasnie niedawno dowiedzialam sie, ze bede zmuszona byc do konca rozwiazania na zwolnieniu lekarskim, czyli w domku... Nie ukrywam, ze ta decyzja lekarza troszke mnie przytloczyla. Prosze poradzcie jak spedzacie ten czas w domku?? Prosze o pomysly.. bo jak narazie nic nie moge dla siebie znalezc.. dziekuje slicznie i pozdrawiam,
  • wszedzie w necie normy beta hcg podawane sa w mIU/ml a ja mam w ng/ml na wyniku mam dokladnie tak napisane: wolna podjednostka HCG-beta (F-HCG-beta) wynik w surowicy 0.101 ng/ml rzecz jasna nie raczyli podac na wydruku norm :( wiecie jak to przeliczyc?
  • Widziałam jeszcze w Smyku taką siatkę, którą mocuje się do wanienki i na tym kładzie dziecko. Koleżanka powiedziała mi, żebym tego na razie nie kupowała, bo to jest potrzebne dopiero jak dzidzia sama siedzi... Ale tak wałaśnie siedzę i dumam, że przecież jak już sama siedzi to niepotrzebne są takie "pomocniki" bo mam wolne obydwie ręce. A poza tym bardziej będę tego potrzebowała na samym początku, bo ręce się trzęsą i nie wiadomo jak to maleństwo trzymać, żeby nie uszkodzić ;-)) C...
  • czy jest dozwolony? czy może źle wpływać na ciąże w pierwszych miesiącach? tańczę zarówno tańce standardowe wolne jak i szybkie (bardzo męczące).
  • Dziewczyny , właśnie zauważyłam że ostatnie zwolnienie od gina mam do soboty łącznie. Potem muszę się starać o L4 od internisty. Jak myślicie wystawi mi od niedzieli? czy tak można? muszę zachować ciągłość. dzięki.

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.