wolny

wolny

(51 wyników)
  • Może ktoś mi coś doradzi, bo chyba oszaleję.. Aktualnie 38 dzień cyklu. 4 dni temu ciąża potwierdzona testem "sikanym" - blada kreska, ale była. Drugi test wczoraj - kreska wyraźniejsza. Wczoraj poszłam też na badanie HCG, ale zbadali mi "HCG wolne podjednostki beta", gdzie jest zupełnie inna skala (max 95) i wyniki w innych jednostkach niż "ciążowa" beta. Jednak w ciąży wynik powinien być na pewno >5, a był <2. Poza testem "sikanym", gdzie kreska przy ostatnim badaniu była dużo...
  • Doradzcie mi prosze jak wypelnic te wolne, dlugie dni do terminu ? Wiekszosc rzeczy dla dziecka gotowa, ubranka wyprane i wyprasowane. Jest jeszcze pare drobiazgow do dokupienia. Uszylam kocyk do lozeczka i pokrowiec na ochraniacz na szczebelki. Dodam, ze w domu mamy remont (ktory nie zakonczy sie przed styczniem) wiec jakies wieksze porzadki i przygotowania pokoju dla dziecka odpadaja. Lozeczko zloze juz blizej terminu, nie chce teraz "zagracac" sypialni i zabierac przestrzen. Cwicze joge w...
  • pracuje w godz 7-15 jak rozwiazujecie kwestie badan wykonywanych w godzinach pracy czy potrzebne jest jakies zaswiadczenie ze tego dnia bylam na badaniach ? przeciez jezeli np.pobieralam krew to pielegniarka chyba nie wystawia takiego zaswiadczenia ze bylam u niej a nie np na zakupach, w tym przypadku skad wziasc takie zaswiadczenie(jezeli jest potrzebne) a co w przypadku kiedy badanie przypada np w srodku dnia pracy (np. 11,30) czy na te badania przysluguje caly dzien wolny czy ty...
  • Witam wszystkich:)) Przez caly czas bylam - i staralam sie byc - dobrej mysli jesli chodzi o moja ciaze, a tu wczoraj - trach. Poszlam do ginekologa, ktory interpertowal moj raport z USG (tu gdzie mieszkam ginekolodzy nie maja usg w gabinecie i robi sie je w specjalnych inncyh miejscach), i oznajmil, ze serduszko dzidziusia bije za wolno:(( USG bylo robione, jak na moje obliczenia, w 6 tyg+6 dni, choc ocenilo wiek dzidzi na starszy; tetno wynosilo 118 uderzen na minute. Wiem ze po...
  • witam jestem w 7 tygodniu ciąży i od wczoraj a raczej od soboty na zwolnieniu lekarskim, aż do 18 kwietnia. Już teraz nie wiem co ze sobą robić. Powinnam leżeć bo pojawił się krwiaczek, więc sprzątanie, pranie itp nie wchodzi w rachubę. Może podpowiecie jak można przeżyć prawie 3 tyg w łóżku nie dostając przy tym pomieszania zmysłów?
  • jak w tej chwili w Polsce wygląda sytuacja samotnej matki w porównaniu z sytuacją kobiety zamężnej? w kontekście ciąży/ dziecka, oczywiście. chciałam się upewnić, co bardziej się "opłaca" komuś, kto nie wie, w którą stronę (formalną czy nie) pójść.
  • Wyniki mam ale nadal nie wiem jak wyszły ponieważ lekarz prowadzący ma wolne a nie chcę mu zawracać głowy.Podano mi takie parametry i nie wiem kompletnie o co chodzi..... HCG-wolna podjednostka 24,50 Ng\Nl 2,41 PAPP-A Błagam jak coś wiecie piszcie......
  • Byłąm wczoraj u lekarza,kóry na podstawie USG stwiedził że ciązą 8t rozwija się za wolno.tj. wg niego na tym etapie zarodek powinien byc dużo większy a ma dopiero 7,6mm. Przypisał mie tabletki lecytyne pod język i mam miec kolejną wizyte za tydzień. Bardzo się martwię.. Czy któras z Was miała podobna sytuacje? Jak to się skonczyło?
  • dziewczyny, ma dwa pytania: 1.czy zarabiając powyżej średniej krajowej dostanę z tytułu urodzenia dziecka od ZUS-u jakieś pieniądze? (termin z OM mam na 08.09.2005)i 2.czy będę mogła się rozliczać z US jako samotnie wychowująca dziecko?. Dzięki za info i pozdrawiam
  • 1. 2 dni urlopu okolicznościowego, z tytułu urodzenia dziecka, to wiem, 2. 2 tygodnie L-4 na opiekę nad matką i dzieckiem, jeśli opiekun zechce, 3. 2 dni opieki? No własnie jak to z tą opieka jest? Wiem że na rok jest 2 dni na dwóch opiekunów do podziału. Mamy końcówkę roku, wiec został z tego 1 dzień, matka na macierzyńskim wiec powinien on należeć się ojcu dziecka. Pytanie, czy tak naprawdę jest, bo mojemu meżowi baba w kadrach powiedziała że się nic nie należy...(sic!) Czy kt...
  • mój mąż jest żołnierzem zawodowym zastanawiam ile będzie przysługiwało mu dni wolnego kiedy urodzę bo wiem ze w wojsku jest inaczej moze któras z was wie cos na ten temat?? to prosze o odpowiedz moze znacie jakis link gdzie mogłabym cos znalezc na ten temat pozdrawiam
  • czesc dziewczyny, mieszkam w Niemczech, rodze za dwa miesiace. czy ktoras oreintuje sie czy tato na prorod dostaje wolne, czy poprostu musi wziac urlop dzieki papa
  • Dziewczyny przypomnijcie mi proszę, jakich serów nie wolno jeść. Od paru dni wiem, że jestem w ciąży, już drugiej. Z tego co pamiętam nie wolno jeść serów pleśniowych typu Brie, a co z serami"niebieskimi" i typu Feta? Można czy nie?
  • Mam pytanie: co można robić na zwolnieniu lekarskim??? Wiem tyle że jak pójdę na L4 to zacznę powoli kompletować wyprawkę dla dziecka, pakować torbę do szpitala. Zamierzam też pomóc w handlu teściom i zająć się sprzedażą na allegro. Moją pasją jest szycie, niedawno kupiłam super maszynę do szycia, więc może uszyję coś dla maluszka ? tylko co??? Z jednej strony troszkę przeraża mnie ogrom wolnego czasu, z drugiej strony mam coraz większe problemy z wstawaniem rano z łóżka (jak dzwo...
  • Odebrałam dzisiaj wyniki testu Papp-a i testu zintegrowanego. Wprawdzie ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa określono 1:980 lecz bardzo niepokoi mnie bardzo wysoki poziom wolnej podjednostki HCG-beta - 94.0 ng/ml. Robiąc ten test byłam w 12 tygodniu ciąży (norma dla tego wieku ciąży to 28- 42). Czy któraś z Was miała również podwyższoną wolną beta HCG a pomimo tego ciąża przebiega prawidłowo. Co może oznaczać taki poziom HCG-beta? Zaznaczam że ciąża z pewnością jest pojedyncza...
  • Witam, Wlasnie niedawno dowiedzialam sie, ze bede zmuszona byc do konca rozwiazania na zwolnieniu lekarskim, czyli w domku... Nie ukrywam, ze ta decyzja lekarza troszke mnie przytloczyla. Prosze poradzcie jak spedzacie ten czas w domku?? Prosze o pomysly.. bo jak narazie nic nie moge dla siebie znalezc.. dziekuje slicznie i pozdrawiam,
  • Widziałam jeszcze w Smyku taką siatkę, którą mocuje się do wanienki i na tym kładzie dziecko. Koleżanka powiedziała mi, żebym tego na razie nie kupowała, bo to jest potrzebne dopiero jak dzidzia sama siedzi... Ale tak wałaśnie siedzę i dumam, że przecież jak już sama siedzi to niepotrzebne są takie "pomocniki" bo mam wolne obydwie ręce. A poza tym bardziej będę tego potrzebowała na samym początku, bo ręce się trzęsą i nie wiadomo jak to maleństwo trzymać, żeby nie uszkodzić ;-)) C...
  • wszedzie w necie normy beta hcg podawane sa w mIU/ml a ja mam w ng/ml na wyniku mam dokladnie tak napisane: wolna podjednostka HCG-beta (F-HCG-beta) wynik w surowicy 0.101 ng/ml rzecz jasna nie raczyli podac na wydruku norm :( wiecie jak to przeliczyc?
  • Dziewczyny , właśnie zauważyłam że ostatnie zwolnienie od gina mam do soboty łącznie. Potem muszę się starać o L4 od internisty. Jak myślicie wystawi mi od niedzieli? czy tak można? muszę zachować ciągłość. dzięki.
  • czy jest dozwolony? czy może źle wpływać na ciąże w pierwszych miesiącach? tańczę zarówno tańce standardowe wolne jak i szybkie (bardzo męczące).

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.