wylizywanie

wylizywanie

(12 wyniki)
  • Moj owczarek niemiecki /5 lat/ od ok. roku ma manie wylizywania łap na wierzchu. Najpierw wylizywał na tylnej łapie. Udało nam sie wyleczyć. Teraz wylizuje przednie. Kilkakrotnie byliśmy z nim u weta. Wykluczył choroby grzybiczne i stwierdził, że to choroba sieroca, bo sie nim zbyt malo zajmujemy. To z kolei my wykluczamy, bo Diabeł jest naszym oczkiem w głowie, chodzi regularnie na dlugie spacery po lesie, ma swoje zabawki i jest bardzo kochany. W dzień pilnujemy, ale gorzej w nocy, rozlizuj...
  • Kilka lat temu Sun miała drożdżyce (łapy, okolice sromu, pachwiny)skutecznie wyleczoną za pomocą "doustnych" leków przeciwgrzybicznych (stosowane miejscowe leczenie nie przyniosło efektów). Kilka tygodni temu problem - jak się wydawało - powrócił. Tym razem pies lizał łapy, ale tylko trzy (w tym jedną intensywniej, dwie - znacznie mniej). Łapy między "opuszkami" nie były zaczerwienione. Zrobiono wymaz z uszu, brody, pachwin, okolic sromu i odbytu i każdej łapy oddzielnie. Pojawiły si...
  • Nie jest zupełnie łyse, jest pokryte krótkim "jeżykiem". Poza tym miejscem sierść jest ładna, gęsta i lśniąca. Kotka jest ogólnie zdrowa, ma zróżnicowaną karmę. Wet kiedyś ogólnie wspomniał, że to może być skutek alergii. Czy jest coś szczególnego, na co może być uczulony kot? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Najpierw myslałam,że sie bździochą interesuje i spodziewałam się cieczki.Ale poobserwowałam i zauważyłam,że to jednak odbytem się interesuje.Ciągle wylizuje sie i mam wrażenie,że ją tam coś swędzi bo nawet jak śpi to zrywa sie nerwowo i wylizuje. Suka ma 10-mcy(około),podobno nie miała jeszcze cieczki.Odrobaczona (chyba po raz pierwszy w życiu) 1,5 tyg temu-niedługo druga dawka.Aha po pierwszej tabletce nie zauważyłam robaków w koopie. domyślacie się co to może być?Nie chce biegać ...
  • Moja psica maniacko wylizuje czaszkę mojego męża. Mnie nie, aczkolwiek ogólnie mnie bardziej słucha i jestem dla niej ważniejsza. Być może wynika to z różnicy w długości włosów (ja - długie, mąż - na jeża do 1 cm), ale dlaczego ona w ogóle to robi??? Co to oznacza, wylizuje bardzo starannie, jak mąż próbuje suni to wyperswadować, to nie daje się łatwo spławić. Co to oznacza i po jakiego grzyba ona to robi??
  • Moja młodsza kotka miała w sobotę sterylizację. Kaftanik znosiła wyjątkowo fatalnie, więc go zdjęłam. Kicia odżyła - bawiła się, jadła, była wesoła. Niestety, trochę też wylizywała szew. Jest to szew śródskórny, rozpuszczalny, ok. 1,5 cm. Po wylizywaniu wokół nitki pojawiło się zaczerwienienie. Martwię się też, że bawiąc się energicznie ze starszą kotką, mała coś sobie zrobi albo starsza zawadzi pazurem o nitkę. Czy oprócz kołnierza i kaftana istnieją jakieś metody zabezpieczeni...
  • Mam kotkę. Ma około 11-12 lat. nie potrafie dokłądnie ocenic jej wieku gdyz przygarnęlismy ja z klatki schodowej. Kotka zostałą wysterylizowana jakies 5 lat temu. Od tamtego czasu kotka przytyła, ale to jest normalne. Martwi mnie co innego. Od około pol roku obserwuje, ze kotka łysieje na brzuszku. Obecnie spod jej brzucha pokrywa tylko lekki meszek. Mam wrazenie, ze 'łysina' sie powiększa. Kiedys na brzuchu miała gęstą sierść, taka jak na reszcie ciała. Czy to jest przypadłość zw...
  • Czy/co można robić ze zrogowaceniami na łokciach psa, który sypia na parkiecie? To ma swoją własną nazwę, ale jej nie pamiętam - wytarta sierść, podrażniona skóra, na której wytwarza się rodzaj drobnych "łusek". Chyba swędzi, bo sunia je sobie często wylizuje. Z góry dziękuję za odpowiedzi typu "kupić psu kocyk". Ma karimatę i lubi na niej spać, ale jak tylko się robi cieplej to szuka najchłodniejszych powieżchni - długowłosa z gęstym podszerstkiem nie lubi nadmiaru ciepła :o)
  • Witam, mam problem z moja kocicą. kilka dni temu zauwazyłam ze ma łysą szyje. nie casła oczywiscie ale na gardziołku, tak mniej wiecej na długości 5 cm i 1 cm szerokosci. zauważyłam to z rana - jestem pewna ze wieczorem było wszystko ok bo kicia zawsze przychodzi sie poprzetylac. myslałam ze moze gdzies sie przykleiła ale okazało sie ze ona to drapie i wylizuje (jak głupia).... bylismy u weta powiedział ze to uczulenie (moze cos z jedzenia?) i kazał smarowac jakas mascia i zało...
  • Dzień dobry! Jestem właścicielką sympatycznego jamnika, którego ulubionym zajęciem jest wylizywanie prącia. Jest to dla mnie duży problem, ponieważ mam małe dzieci i staram się dbać o higienę, a tymczasem pies liże się a chwilę potem bierze do pyska np. o zgrozo grzechotkę. Jest to mój pierwszy pies i nie wiem jak w takiej sytuacji się zachować. Znajomi mówią mi, że u samców to normalne, ale mnie to nie przekonuje i jestem bliska oddania go. Nie chciałabym jednak tego robić, poni...
  • Co robić? Ciągnie się to już długo, prowadzamy zwierzątko na oczyszczanie ww zatok, ale w zasadzie od dawna nie są już w stanie zapalnym, pies cały czas się liże, jest zwinięty w kłębuszek i mlaszcze, co, poza tym, że doprowadza mnie do pasji, powoduje, że ma pod ogonkiem nadżerki od lizania i ciągle mokre futerko. Nasz weterynarz mówi, że można by to zoperować, ale prawdopodobnie pies liże się już nawykowo.Co zrobić w takiej sytuacji? Operować, odzwyczajać od lizania? Jak? Pies...
  • mojej ktoce wyłysiał brzuch - prawie do gołego ciała (ma taki delikatny meszek jak 2-3 dni po ogoleniu) ale tylko brzuszek. resztę futerka ma normalne, dodam że nie jest kotkiem wychodzącym i futro wygląda na zdrowe (nie ma liszajów, świerzbów ani nic) tylko ta łysinka. czy to może być lnienie na lato - tzn że lnieje tylko na brzuchu?
« poprzednie następne »

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.