wymioty

wymioty

(27 wyników)
  • Witam , mam pytanie, które juz od wielu miesięcy spędza mi i mojej 9-letniej córce sen z powiek. Od długiego czasu (ponad rok) córka wymiotuje raz w miesiącu,praktycznie w tych samych dniach miesiąca. Zazwyczaj w nocy lub nad ranem o tej samej porze. Wymioty trwają do wieczora, z częstotliwością najpierw co 15 min, potem co pół godziny, później coraz rzadziej.Dodam, że córka nie gorączkuje przy tym, nie ma tez biegunki, praktycznie żadne inne objawy prócz wymiotów. Wczesniej t...
  • Moja córka ma 16 lat. W lutym tego roku, w nocy, zaczęła wymiotować. Myśleliśmy, że to nic takiego, że zjadła coś co jej zaszkodziło. Jednak po około dwóch miesiącach znowu się to przydarzyło i miało dokładnie taki sam przebieg, silne bóle brzucha, wymioty. Nadal nic z tym nie robiliśmy. Gdy po kolejnych dwóch miesiącach była na wycieczce szkolnej i tam ją złapało, nauczyciele zabrali ją do szpitala, gdzie stwierdzono u niej podejrzenie zapalenia wyrostka robaczkowego, ale za poradą innego le...
  • Od 3 lat cierpię na silne bóle głowy (raz na tydzień – od owych 3 lat, mam je w każdym tygodniu, wyłączając jedynie II i III trymestr drugiej ciąży). Zaczęły się zaraz po moim pierwszym porodzie i niestety nie skończyły po drugim..(choć miałam nadzieję, że tak to właśnie zadziała..). Ból jest umiejscowiony TYLKO po prawej stronie – zawsze. Dlatego pomaga mi leżenie na prawym boku..Oczywiście w ciemności, bez zapachów.. Często ból już jest tak silny,że nagle moje mdłości...
  • ehhhh po trzej tygodniach wraca , wzięłam przepisane przez neurologa cinie, i czekam... oby chociaż bez wymiotów, bo to mnie wykańcza.
  • Po 10 latach męki w końcu trafiłam do neurologa, Pani doktor stwierdziłam klasyczną migrenę, przepisala mi cinie objawowo i tianesal, jak czytam lek przeciwdepresyjny. Ponieważ w badaniu stwierdziła ze jestem bardzo nerwowa-to fakt, szczególnie ostatnie miesiące to dla mnie mordęga... ale troche się obawiam powiedziała, że mogę po tym prowadzić w ulotce pisze że nie koniecznie, ja bedz kierowania samochodem odcieta od wszystkiego jestem.... Z jednej strony miałabym ochote to wziąść bo i chę...
  • Witam. Od kilku lat, średnio 1-2 razy w miesiącu miewam silny punktowy ból głowy nad prawym okiem. Bólowi zawsze towarzyszą mdłości, chce mi się wymiotować. Po sprowokowaniu wymiotów ból lekko mija, jednak dopiero dłuższy sen powoduje wystąpienie w/w objawów. Byłem z tym problem u lekarza rodzinnego, stwierdził, że problemem są jakieś kwasy żołądkowe i przepisał mi HELICID. Niewiele to pomogło, (nawet podczas leczenia bóle nadal występowały). Nie wiem czy mam powtórnie iść do leka...
  • Jestem tu nowa.Od prawie 20 lat mam migreny powiązane z wymiotami.Ani na ból ani na wymioty nie mam leków ponieważ na nic nie idę.Proszę o pomoc.
  • We wrześniowym Focus jest ciekawy artykuł o migrenie, traktujący o rozziewie między badaniami neurologów a praktyką ambulatoryjną w migrenie. Okazuje się, że gdy neurolodzy badali w laboratoriach tryptany (zresztą sponsorowane przez firmy farmaceutyczne) i opisywali w branżowych czasopismach, praktycy w wielu ambulatoriach odkryli zdumiewający efekt: przed podaniem leków antymigrenowych, w tym tryptanów, ze zrozumiałych względów najpierw faszerowali pacjentów lekami przeciwwymiotnymi...
  • jak w temacie, czy ostre bóle głowy i towarzyszące mu wymioty są migreną?
  • Dziś w jednym z poostów przeczytałam takie zdanie "Można też zrobić badanie OB, ale nie w trakcie przeziębień, stanów zapalnych, czy okresu. Jeśli jest niepokojąco wysokie, a zdrowie dopisuje /poza migrenami/ to wtedy można zacząć szukać przyczyny. " Niedawno zaczęłam chodzic do lekarza mysląc ze cos dzieje mi sie z żołądkiem, opowiedziałam pani doktor ze zaczyna sie silnym bólem głowy pozniej najczesciej wymioty... no i zaczęła szukac przyczyny w żołądku... poszłam na bada...
  • Może ktoś wie... poproszę o jakieś nazwy leków, które mogę stosować zamiast aviomarinu. Niestety, ten przestał na mnie działać. Nawet trzy tabletki zażyte w ciągu 1 dnia nie eliminują koszmarnych wymiotów. Odpada torecan, bo zupełnie na mnie nie działa. Leki mogą być oczywiście na receptę, byle nie w zastrzykach:) Imbir też nie pomaga.
  • Nie wiem już co robić. Atak niedawno się zaczął. Jeśli teraz nie jest maksymalnie silny to później chyba wyskoczę z okna!!!! Wzięłam tryptany ale zaczęłam qymiotować i prawie natychmiast wszystko zwróciłam. Ostatnio właściwie przez cały okres ataku wymiotuję. Brakuje mi już sił. Nie wiem co robić... Przepraszam Pozdrawiam meg22
  • Noc

(5)
    Święta minęły bez napadu. Tylko, że nie mogło być aż tak dobrze. Dzisiaj obudziłam się w nocy już z koszmarną migreną. Leki nie miały już szansy zadziałać bo ból już się rozwinął. Zaczęły się torsje. Jestem już po dwóch dawkach Torecanu i wymiotuję dalej... Zwracam wszystko z wodą włącznie. Maxalt też nie zadziałał... Na święta dostałam krótki urlop od migreny. Bół jest coraz silniejszy a ja powoli wariuję. Mam nadzieję, że u Was lepiej Pozdrawiam meg22
  • Mig priv

(4)
    czy ktoś z was uzywał tego leku przeciwbolowego? z jakim efektem? to jakas pochodna aspiryny zs srodkiem przeciw nudnosciom.. jeszcze nie sprobowalam bo aspiryna nigdy mi nie pomogla wiec jakos tak nie bralam..ale wczoraj mialam ostry atak.. i po paracetamolu nudnosci i wymioty przez pol nocy...
  • w piątek miałam błyskawiczny atak migreny, od kilku dni dziwnie ćmiła mnie głowa, więc podejrzewałam atak i byłam bardzo czujna:) obserwowałam sama siebie i w piątek rano wzięłam tabletkę, bo zaczynała boleć coraz mocniej, poszłam do pracy i wtedy zdarzenia potoczyły się błyskawicznie: gwałtowne wymioty, ogólne osłabienie i.... cudowne ozdrowienie, sama nie wiem czy to była madam migrena czy jakaś zmyłka, nie miałam większości objawów typowych dla mnie, ale po wszystkim czułam się jak wykręco...
  • Przepisał mi te leki neurolog. Po 21 latach w końcu się wybrałam, by leczyć aurę migrenową. Na tym mi zależy. Powiedziałam, że z bólem sobie poradzę, ale ta aura mi żyć nie daje. Mam jeszcze zrobić TM lub rezonans i przepisał te leki. Nigdy migreny nie leczyłam i nie znam żadnych leków. Znacie Migpriv i Coffecorn forte? Czy zmniejszają aurę?
  • działa bdb,szybko sie wchłania, czasem dzieki temu ból nie występuje a jedynie lekkie otępienie.Rano jest juz ok... sprobujcie!
  • tzn, wlasciwie powinnam sie spytac- jak dlugo od kiedy migrena wymknela sie spod kontroli i daje popalic? bo ja ZAWSZE mialam migreny, od dziecka - pierwszy pelny atak bolu glowy z wymiotami to pamietam mialam nie wiecej niz 5-6 lat. miewalam tez (raczej rzadko) rozne bole brzuszka, co z perspektywy czasu wydaje mi sie ze przynajmniej niektore mogly byc migrenami brzusznymi. Ale do 25 r/z bole glowy byly raczej nieczeste - mniej niz jedna na miesiac i dawaly sie opanowac tabl...
  • pytanko

(18)
    od poniedzialku do dzis popoludniu mialam paskudna migrene sumigra tym razem nie pomogla :( a wiec musze szukac dalej. Jaki kolejny tryptan polecacie do przetestowania? Czy tez wymiotujecie z krwia? bo ja tak mam zawsze. buziaki
  • Czy możecie polecić jakieś skuteczne środki przeciwwymiotne lub Wasze sprawdzone domowe sposoby na zapobieganie wymiotom w czasie migreny? Ja niestety jestem z tych ostro wymiotujących, zdarza mi się to również zaraz po zażyciu leków, więc nawet nie mają kiedy zadziałać. Często kończy się tym, że dopiero któraś kolejna porcja sumamigrenu pozostaje "na miejscu". Po pierwsze wykańcza mnie to fizycznie a po drugie finansowo. To już trzecia mega migrena w tym miesiącu :((
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.