wyniki

wyniki

(121 wyników)
  • Witam! Bardzo proszę o zerknięcie na ostatnie wyniki morfologii mojego psa. Majka ma biegunkę od dłuższego czasu, na razie nie udało się zidentyfikować przyczyny : ( Reszta wyników (usg, kał na robale i trzustkę, biochemia) jest ok, więc ich nie będę wpisywała. Czy po wynikach morfologii można coś powiedzieć, poza tym, że pies jest odwodniony? Do weta idę jutro (setny chyba raz), ale proszę o interpretację, bo do jutra chyba jajko zniosę ;) Leuk 6.4 limf% 25.7 mon% 1.6% ...
  • Pani doktor proszę o szybka porade co do nizej przedstawionych wynikow krwi Co oznaczaja przekroczenia norm leukocytow, erytrocytow, pałeczkowatych, ASpAT (podwyzszone to choroby watroby?) i taki niedobor glukozy, kreatyniny i MCHC? Jak już pisałam w osobnym watku piesek ma 10 m-cy i ma mieć operacje entropium, dodam ze EKG wyszlo dobrze, serduszko zdrowe. Czy zrobic badania jeszcze raz, czy może cos bardziej szczegółowo? Proszę o odpowiedz zanim pojde do weta, troche się de...
  • Prosze o wyjasnienie: pH-7,zadnych innych zmian, tylko nablonki pecherza: 25-30, biale krwinki:1-1, czerwone krwinki:3-5 i zadnych krysztalków.To chyba zupelnie prawidlowy wynik,prawda? A USG wykazalo 2 kamyczki.Czy mozna okreslic jakiego rodzaju? Oxolaty, czy struwity? Dodam, ze przed 4 laty operacyjnie usunieto oxolat.Od tego czasu podaje psu niewielkie ilosci karmy przeciw tym kamieniom.Chyba w zeszlym roku znowu byl maly kamyczek,a pH wskazywalo na struwita.Po podaniu karmy prze...
  • Mój kot ma prawdopodobnie nowotwór układu nwerwowego - to długa historia ale w skrócie był leczony sterydami i antybiotykami - w czasie leczenie było lepiej po odstawieniu - bardzo żle. Kot obecnie wygląda jak stare suche zwierze, ledwo chodzi, nie je, nie pije, nei kontaktuje, nie widzi, wchodzi w ściany> wszystko stało się w ostatnich 9 dniach - obecnie jak mówi weterynarz jest juz za póxno na tomograf bo kot jest za słaby na znieczulenie ogólne potrzebne do tomografu. Dziś robil...
  • Bardzo prosze o interpretacje, psica ma problemy z ukladem pokarmowym, robi sobie glodowki (nawet 3 dniowe), miewa czesto biegunki i ma bolesnosc brzucha. Na razie zrobilam tylko badania krwi, dostala drontal i w przyszlym tygodniu bede robic jej badania pod katem lamblii. Wiek mlodej - prawie 6 miesiecy. erytrocyty 6.23 mln/mm3 hemoglobina 15.0 g/dl hematokryt 43.3% MCV 69 MCH 24.1 pg MCHC 34.7 g/dl leukocyty 12.3 tys/mm3 (za duzo?) limfocyty 27% monocyty 4% kwasochlonne ...
  • Bardzo prosze Pania Doktor o wyjasnienie wyników.Pies ma prawie 15 lat.pH:6, z gestoscia moze byc problem, bo niezbyt czytelna:1025 g/L???,Bilirubina +. Nablonki pecherza:30-32,biale komórki krwi:15-17, czerwone:2-5,nablonki z nerek:1-1.Zadnych krysztalów, zadnych innych odhylen. Czy to oznacza jakies schorzenie, bo sa to chyba wartosci podwyzszone, prawda? Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam serdecznie.
  • i z tego co tu widze IgM jest ujemne IgS jest ujemny(0,13IU/ml) oznaczo to z tego co rozumiem ze nie mam przeciwcial i jestem podatna na tokso. Jak wyglada dalsza kontrola i ewentualne przygotowanie organizmu przed ciaza?Mam dwa koty i nie chce ani na chwile ich nigdzie oddawac..ale swoja droga moje zdrowie tez jest wazne. Co radzicie dalej? dzieki i pozdrawiam.
  • barwa żółta przejrzystość lekko mętny c.w 1,058 ph 6 białko +30 mg/dl glukoza, ketony billirubina, hemoglobina, wałeczki, kryształy - brak leukocyty 0-2 w pw erytrocyty 2-4 świeże, zmienione śluz pojedyncze pasma flora bakteryjna nieliczna nabłonki okrągłe i wielokątne dość liczne osad żółty znaczny
  • Babeszioza

(11)
    Piszę ten post, żeby uczulić właścicieli psów: kleszcze mimo mroźnej zimy mają się znakomicie i chrońcie swoje psiaki. Ja w swojej bezdennej głupocie nie zabezpieczyłam tej wiosny mojego psa niczym. Zaniepokoił mnie wczoraj brak apetytu,u psa który normalnie pochłania miskę. Zrobiłam przegląd i znalazłam kleszcze. Dużo kleszczy. Popędziłam natychmiast do lecznicy, lekarz nie pozostawił mi złudzeń. Babeszioza. Serce mi się ściska jak widzę tą moją psinę, która ledwo ma siłę podnieść głow...
  • Brawa jasnoźółta Barwa piany biała Przejrzystość dobra Ciężąr właściwy 1,025 Azotyny 9-0 pH 6,5 Białko (+) 30 mg% Glukoza (-) Ketony (-) Urobilionogen norma Bilirubina (-) Barwniki krwi (-) Leukocyty 2-3 wpw. Erytrocyty 5-6 wpw świeże Śluz dość liczne pasma Flora bakteryjna dość liczna Nabłonki okrągłe i wielokątkne nieliczne Wałeczki drobnoziarniste pojedyńcze w preparacie Kryształki (-) Poproszę o określnie czy wszystko w porządku z kotką czy nie... Dziękuję za pomoc ...
  • Przepraszam, że marudzę, ale moja najukochańsza psica wróciła właśnie od weterynarza. Została dopadnięta przez p**go kleszcza. Dostała kroplówkę, jakieś zastrzyki. Teraz śpi w domu, dyszy, ale troszkę zjadła. Lekarz powiedział, że jeszcze nie zauważył tego ustrojstwa w badaniu mikroskopowym, ale wyniki badań wskazują na to. Teraz do jutra mogę się tylko przyglądać i czekać, czekać, czekać!!! Jeśli jutro jej się nie poprawi to do lekarza mam wrócić, jesli będzie lepiej to we środ...
  • moaj sunia zdrowy radosny piesek west terierek nagle umarła , okazało sie ,ze maiała chorobe odkleszcza bebeszjoze jakos tak ja nie rozumiem, dlaczego czekali na wyniki i nic nie robili a byla w psim szpitalu i umarłą zanim przyszedł wynik , który potwierdził chorobe ale juz było za późno serce mi pekło nie radzę sobie z soba, mam takie poczucie winy ze to przeze mnie ze przegapiułam tego kleszcza , ze jak była osowiała to myslałam ze od upału i moglam wczesniej z nia pojsc do lekarza...
  • Czy ktoś mógłby mi podać link do strony albo poinformować mnie, gdzie znajdę normy do wyników badań krwi u kota? Prawidłowe wartości mam podane tylko przy niektórych pozycjach. Bardzo będę wdzięczna :-)
  • witam mam problem z moja 11letnia sunia (bokser) mianowicie nie chce nic jesc zero apetytu niczeg, jest osowiala nie ma w niej odrobiny radosci tylko pije i spi w jednym miejscu ok 3-4 tyg bylem u lekarza i zaczelismy kuracje z antybiotykiem i seria badan ktore jak sam lekarz powiedzial jak na starszego psiaka sa wporzadku brala kroplowki i przeszlo na ok 2tyg dochodzila do siebie ( wowczas do objawow nalezy przypisac wymioty rozwolnienie z krwia) miala robione badania na krew kal przeswiet...
  • Mam 7-letniego kota (kastrat, dachowiec). Stwierdzono u niego chorobę nerek, bardzo złe wyniki moczu, zdjęcie RTG (mogę przesłać) wskazuje na złogi w nerkach. Dostaje jedzenie ROYAL CANIN RENAL, suche i saszetki, nie chce jeść tego pokarmu, czy jak mocniej zgłodnieje to zacznie jeść? NIE JE TRZECI DZIEŃ!!! I jak można pomóc mojemu kotu w jego chorobie (bardzo go kocham)i zrobię dla niego wszystko żeby był z nami jak najdłużej. Bardzo proszę o pomoc. Oto jego wyniki moczu i krwi,...
  • Właśnie otrzymałam wyniki badań, mój ukochany dog ma autoagresje komórek. Od 3 lat okresowo wychodziły mu na grzbiecie łysiejace placki. Leczono go cały czas pod kątem grzybicy. Proszę o informację czy jest to grozna choroba i czy mozna ją wyleczyć.
  • forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=525&w=82711015
  • Rok temu pisałam o mojej chorej na białaczkę koteczce którą niestety musiałam uśpić.Diagnoza została wystawiona między innymi na podstawie badania krwi.Wszystko zaczęło się od grzybicy (goły brzuszek,łapki).Jakoś udało się wyleczyć ale po chyba dwóch miesiacach sytuacja się powtórzyła.Do tego wszystkiego kotce powiększył się brzuszek,był jakby wzdęty.Doszedł brak apetytu,apatia,podejrzenie o zapalenie krtani.Temperatura w normie.Wet stwierdził że trzeba zrobić USG brzucha,które nic do s...
  • Witam , bardzo proszę o pomoc zdiagozowaniu mojego 6 letniego psa rasy flat coated rertriever. Pies od marca ma nawracajace ataki bólu. W tym czasie jest bardzo apatyczny, nie je, pije dużo wody i bardzo specyficznie leży prosto z głowa na łapach (normalnie na boku).Wydaje sie że boli go brzuch ale chodzi bardzo ostroznie, ma problemy z wchodzeniem. Pierwsza diagnoza lekarska niestrawnośc (metacam, betonox-mam nadzieje że dobrze odczytałam nazwy z książeczki), przeszło. Wróciło...
  • Witam! Od 6.04. moja sunia (kundelek, 13 lat, nigdy wcześniej nie chorowała) choruje na krwiste zapalenie pęcherza. Kiedy na początku kwietnia stawiłam się z nią u wet miała badanie krwi i moczu. Krew wyszła wspaniale (lekarz był nawet zdziwiony że tak dobrze), natomiast mocz był koszmarny. Przez 4 dni sunia była na antybiotyku w zastrzyku, potem przeszłyśmy na tabletki. Dostawała 3/4 tabletki 2 razy na dobę leku o nazwie Synergal. Po 10 dniach powtórne badanie moczu. Wyszedł już lepszy, a...

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.