wypadek

wypadek

(26 wyników)
  • W pażdzierniku 2010 podczas zajęć w-f w szkole syn doznał złamania owulacyjnego kości biodrowej.Na stronie dziecko-i-prawo.wieszjak.pl wyczytałem, że synowi oprócz odsz.NNW należy się również odsz. z zus .kwoty odszkod. są zryczałtowane ponieważ dzieci nie odprowadzają składek.Podobno można również próbować z polisy OC szkoły.Poszukuję ludzi z podobnymi doświadczeniami,za wszystkie porady z góry dziękuję.
  • Emerytka w starszym wieku idąc chodnikiem, który jest w złym stanie, potknęła się o niego i uderzyła twarzą o podłoże. Doznała rozległych obrażeń twarzy m.in. złamany nos. Chodnik jest nieremontowany od ponad 40 lat i należy do Urzędu miasta. W Centrum Zarządzania Nieruchomościami dwa razy wysyłali pismo w sprawie naprawienia chodnika do Urzędu Miasta. Wiceprezydent odmówił dwa razy. Od kogo można domagać się odszkodowania, czy są jakiekolwiek szanse na uzyskanie odszkodowania? Bardzo p...
  • Córka miała w szkole wypadek na zajęciach w-fu,czego następstwem jest pękniecie kości śródstopia i szyna gipsowa. Nie zglosiła pani że ją chłopiec przewrócił i że boli ją noga,(myslała że jej przejdzie) dopiero gdy ją odebrałam pojechałyśmy do szpitala.Mam pytanie mianowicie ten w-f odbywał się na korytarzu,a w szkole są dwie sale gimnastyczne,czy mogę ubiegać się o ubezpieczenie z OC szkoły?
  • Witam. Pod koniec sierpnia tego roku miałem wypadek samochodowy. Jechaliśmy z kolegami do pracy rano, siedziałem jako pasażer z przodu. Kolega który prowadził nie wyhamował i uderzył w tył innego auta. przyjechało pogotowie i Policja. Zostałem zabrany do szpitala. Po badaniach najpoważniejszą sprawą okazało sie oko. Rogówka prawego oka została przecięta szkłem. Tego samego dnia miałem operacje zszycia rogówki. Niestety rana jest na tyle poważna , że nie wiadomo czy wzrok wróci do norm...
  • chcialabym sie dowiedziec gdyz nie mam o tym zadnego pojecia o jakie odszkodowanie moze wystapic moja mama po tacie ktory zginal w wypadku samochodowym Dodam ze wina lezy po jego stronie (podczas wyprzedzania czolowe zderzenie z samochodem )byl trzezwy Nie wiem o jakie osdzkodowanie powinna sie starac czy Oc czy NW (mial oplacone NW)i jakie papiery beda potrzebne z gory bardzo dziekuje o pomoc
  • Witam 04-12-2009 podjąłem pracę i równo po miesiącu 05-01-2010 uległem wypadkowi-złamanie kostki bocznej goleni.Pracuję w firmie ochronno-konwojowej i na nocnej zmianie byłem sam.Czy po dwóch miesiącach mogę uzyskać jeszcze protokół powypadkowy i kto go wystawia?Czy świadkiem może być mój zmiennik (w sumie nie widział samego incydentu).Jaka jest procedura ubiegania się o odszkodowanie z ZUS-u ? Czy wpływ na decyzję może mieć fakt że jestem zatrudniony na Umowa Zlecenie? Bardzo prosz...
  • Witam, mam wielką prośbę o pomoc. Tydzień temu zginęła w wypadku moja mama chrzestna:( jej mąż jest ciężko ranny i przebywa w szpitalu. Chciałbym jakoś pomóc. Wiem, że wujek może starać się o odszkodowanie za śmierć cioci. Mają 2 bardzo małych dzieci:( Ciocia była księgową w renomowanej firmie. Zarabiała dużo. Jak im pomóc?
  • Witam. Miałem kolizję z nie mojej winy, wszystko idzie z OC sprawcy - firma MTU (stare auto, nie posiadam Auto-Casco). Jest to niestety szkoda całkowita Zgadzam się z wyceną auta, zgadzam się z wyliczonym urealnionym kosztem naprawy netto, jednak !!! zauważyłem, że wyliczono dwa rodzaje kosztu naprawy - urealniony oraz ASO. Urealniony 4509,10 PLN oraz ASO 12130,65 PLN. Poniżej napisano Pełny koszt naprawy - 14799 PLN - co jak wynika z wyliczeń jest to kwota 12130,65 powiększona o VAT ...
  • Witam, Miałem uszkodzone więzadło w kolanie w 2007r. Odszkodowanie zostało wypłacone (12% uszczerbku). Podobno po jakimś czasie (jeżeli uraz dokucza w codziennym życiu) można się starać o ponowną wypłatę odszkodowania. Czy to prawda? Ubezpieczenie grupowe w firmie.
  • Witam serdecznie! Mam problem i bardzo proszę o poradę. Kilka dni temu miałam stłuczkę - autobus MZK wjechał w tył mojego samochodu. I sprawca i ja jesteśmy ubezpieczeni w PZU. Auto jest stare, ale było całkowicie sprawne i świetnie utrzymane (dzień przed wypadkiem odebrałam je z przeglądu rejestracyjnego). Rzeczoznawca uznał szkodę całkowitą, ponieważ koszt naprawy (3170,00 zł) przekraczałby wartość auta (1000,00). Czy jest sens,zebym odwoływała się od takiej decyzji, czy mam szansę ...
  • Czy znacie jakieś dobre firmy odszkodowawcze? Właśnie poszukuję jakiejś z dobrą renomą, miałem wypadek na drodze z otwartymi złamaniami kończyn i chciałbym ubiegać się o wyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela.
  • Witam, mialbym pytanie do Forumowiczow. Okolo 2 tygodni temu mialem wypadek komunikacyjny, wysiadalem z tramwaju i uderzyl we mnie samochod. Sprawca zbiegl ale pozniej go zlapali i sie przyznal. Auto bylo ubezpieczone. Mnie natomiast odwieziono do szpitala z licznymi obrazeniami twarzy. Doznalem rowniez pekniecia 2 kosci czaszki; w szpitalu spedzilem 3 dni i dostalem zwolnienie z pracy na 4 tygodnie. Po wypadku mam niestety widoczne blizny na twarzy i byc moze ze bedzie koni...
  • Miałam wypadek, stałam przed przejściem dla pieszych i w tył mojego samochodu wjechał samochód który nie wychamował. Bezapelacyjnie jego wina, zgłoszona w jego TU. W szpitalu stwierdzono skręcenie kręgosłupa szyjnego z naderwaniem przyczepów mięśniowych 3 tygodnie w kołnierzu,badania MRI,rehabilitacja.Stwierdzono urazowy zespół korzeniowy. W TU sprawcy zgłosiłam szkodę osobową.Dostałam papiery do wypełnienia i mam wpisać kwotę zadośćuczynienia i tu pojawia się problem bo nie ...
  • Uległem wczoraj wypadkowi, mam rociętą dłoń i szytą. Nie chce brać zwolnienia bo boję sie stracić pracę. Czy mogę się ubiegac o odszkodowanie, jeśli na zwolnieniu lekarskim chodzę do pracy?
  • Co to jest szkoda całkowita? Wiecie? Chciałem zwrócić Waszą uwagę na niecny proceder zaniżania wysokości odszkodowania w dość dziwny sposób. Sposób ten jest szczególnie korzystny dla PZU (ewentualnie warsztatu) w przypadku niewielkiej, czesto zewnetrznej, szkody dość wiekowego (powyzej 5-lat) samochodu. Poprzez zaniżenie wartosci samochodu przed wypadkiem naciągają kwalifikacje na tzw. szkode calkowitą. tzn. ze niby koszt naprawy jest wiekszy niż wartosc samochodu przed wypadkiem...
  • Witam! Pilnie poszukuję firmy odszkodowawczej. Ktoś skorzystał z usług jakiejś?
  • jak wyżej, chodzi mniej wiecej o odolne potłuczenia, bóle szyji, zlamaną rekę i bóle kolana. Kolega z którym jechałem niestety ma się gorzej, leży w szpitalu. Sprawcą był pijany angol. co teraz? znacie kogoś kto zajmie się tą sprawą?
  • Witam. Piszę w imieniu rodziców zmarłego tragicznie chłopca.Fakty mają sie następująco: ś.p chłopiec w wieku 17 lat dosiadł za zgodą własciciela-motocykl aby zrobić małą przejażdżkę, dodam iż chłopiec nie posiadał prawa jazdy, niestety przejażdżka ta zakończyła sie tragicznie:uderzył w drzewo i zginął na miejscu.I tu pytanie: PZU odmówiło wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia zbiorowego(szkolnego) gdyż chłopiec nie posiadał prawa jazdy, czy można cokolwiek zrobić w tej spraw...
  • Witam! Czy będąc pasażerem i biorąc udział w wypadku mogę starać się o ubezpieczenie z polisy sprawcy? (byłam pasażerką w aucie poszkodowanego).
  • Witam serdecznie!Może mogłabym prosić o opienię na temat mojego "przypadku"? Mam pękniętego żylaka na nodze. Po raz pierwszy pękł mi on w wyniku uderzenia piłką przez ucznia w szkole (jestem nauczycielką). Wczoraj w szkole znów dostałam potężny krwotok. Lekarz, do któego sie zgłosiłam popołudniu napisał mi zaświadczenie, ze zgłosiłam sie z zatamowanym krwotokiem, a dalsze leczenie - to operacja żylaka. Zabieg będę miała w przyszły czwartek i zamierzam po zakończeniu leczenia ubieg...
« poprzednie 1 2

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.