zęby

zęby

(201 wyników)
  • zgrzytam w nocy podczas snu, tak głośno, że budzi to mojego męża, potem on mnie budzi, żebym przestała... dwa dni temu wyzgrzytałam sobie drugą plombę. pasożytów nie mam (robiłam badania), stresy tak. co z tym fantem zrobić? pytałam wczoraj dentystę, powiedział, że są takie nakładki silikonowe na zęby na noc. ma dowiedzieć się, ile to kosztuje. ale czy to się sprawdzi i czy będę umiała w tym spać? czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał? jak tak dalej pójdzie, to zniszczę sobie...
  • Może zacznę od tego, że jestem średnio mądra. Byłam u dentysty i zapomniałam spytać. A więc zdarza mi się ( ZAWSZE) że kiedy mam mocny stres, albo odczuwam duży strach trwający dłużej niż dzień, zaczynają mnie boleć wszystkie ( czasem tylko większość) zęby nawet te zdrowe ( mam tylko jednego do leczenia - mała dziurka ) Po jakimś czasie przestają boleć i nie bolą do następnego Dużego Stresu. ( Nie mam dużo tych stresów żeby nie było, ze boli mnie non stop) Mega stres znów przychodzi...
  • Po czym można poznać, że w zębie jest zgorzel, jeżeli na zdjęciu rtg nic nie widać?
  • Witam, czy na wykonanym zdjęciu RTG po lewej stronie dolnej szóstki są zmiany przy wierzchołku - ropień? (na zdjęciu w całości widać dolną 6 i 7). images50.fotosik.pl/1294/939056b1eba0ba12.jpg Wiem, że jest źle wykonane kanałowe leczenie. Ale czy widać zmiany wokół wierzchołka? Nie odczuwam bólu zęba, ale boję się, aby nie zrobił się jakiś ropień.
  • Poszłam do dentysty "państwowo" z bólem.Dentystka powiedziała, że ten ząb wymaga leczenia kanałowego a to tylko prywatnie u niej w gabinecie, łączny koszt 400zł. Zapłaciłam.A co by było jeśli nie miałabym takiej kwoty (wielu nie ma)?Miałabym życ w ciągłym bólu czy zmuszona bym była usunąć zęba? Kurcze co miesiąc kupe kasy idzie na "składkę zdrowotna" z mojej wypłaty.Do lekarzy żadko chodzę, u dentysty byłam chyba rok temu i teraz poszłam bo pracuje płace składki i liczyłam, że mi wyleczy na...
  • co mnie więc czeka? Dodam, że nie czuję bólu.
  • witam mam pewne problemy z zębami,tzn. większość jest zdrowa ale mam 2 ósemki do dłutowania(zrobiły mi się kieszonki i zbiera się tam jedzenie-obrzydlistwo) i jeden do kanałowego, mam ciężki posmak w ustach,ropny jakiś czy w związku z tymi problemami możliwe jest złe samopoczucie ogólne organizmu? mam wrażenie że te problemy z zębami wpływają negatywnie na ogólny stan zdrowia mam rację? jakbym miała stany przedgrypowe itp.
  • Chciałam Was zapytać o Wasze doświadczenia z usuwaniem kamienia z zębów. U mnie kamień jest spory, szczególnie na dolnych zębach, bo gdy byłam młodsza, bardzo niedokładnie myłam zęby. Nie jest to nawet bardzo widoczne, bo gdy się uśmiecham, pokazuję zęby górne. Jednak wydaje mi się, że lepiej chyba ten kamień usunąć jeśli zęby mają postać jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat. Mam też jednak wątpliwości, ponieważ moje zęby są bardzo kruche. Na szczęście nie ukruszył mi się jeszcze żaden...
  • Zęby

(5)
    Witam. Mam taki dziwny problem związany z moimi zębami. A mianowicie półtorej roku temu miałam "doklejane" dwójki na górze, ponieważ były malutkie i niekształtne, a że nosiłam aparat ortodontyczny, to właśnie tak żeby było wszystko "idealnie". Po prostu materiał taki doklejany do zębów. I teraz moje pytanie: wiadomo, że ten materiał jest dobierany do koloru zębów i że nie wybieli się przy wybielaniu, dlatego gdybym wybieliła sobie zęby, czy byłaby taka mozliwość "odklejenia" tego starego mate...
  • Rok temu zaczęłam leczyć ząb. Była dziura. Stomatolog zaczął leczyć mi go kanałowo. Jednak zaprzestałam leczenia gdyż wciąż wypadało mi z niego lekarstwo i nie miałam czasu jeździć co drugi dzień do dentysty. Z racji, że ząb mnie nie bolał olałam go całkowicie. Z wykałaczką się zaprzyjaźniłam i było ok. Jednak parę dni temu przy nagryzieniu nagle poczułam silny ból tego zęba. Obecnie ząb mi cały czas pulsuje, boli tylko przy nagryzaniu i strasznie śmierdzi. Co może być powodem tak...
  • Może ktoś mi pomoże, bo strasznie się boję. Wczoraj byłam u dentysty, bo mój ząb jedynka bolał mnie od trzech dni. Miałam spuchnięte dziąsło (dodam, że ząb nie miał żadnej dziurki, ani plamki, bo był robiony rok temu). Lekarz nie chciał mi dać znieczulenia bo stwierdził, że to już jest martwy ząb. Po rozwierceniu okazało się, że zrobiła mi się zgorzel. Parę razy coś tam posprawdzał w zębie a mnie bolało jak ch....a. Włożył watę i mam z tym chodzić 4 dni, bo ropa ma mi ściekać do...
  • Czy to normalne, że po wyrwaniu zęba ma się gorączkę i ogólne sile osłabienie? Mój mąż od wczorajszego zabiegu jest w takim stanie, normalnie ani ręką ani nogą, ani niczym innym. Dostał jakiś antybiotyk, ale mimo kilku dawek jakoś się nie poprawia. Nie wiem czy nie jechać na pogotowie. A może ten ząb to tylko zbieg okoliczności a tak naprawdę to jest jakaś infekcja?
  • Co może być przyczyną kruszących się zębów? Od jakiegoś czasu mam ten problem.Może brakuje mi jakichś składników w diecie? Dodam ,że przez ostatnie 7 miesięcy karmiłam dziecko piersią, pierwszy ząb ukruszył się po 4 miesiącu karmienia, potem następne.Od 2 tygodni nie karmię, a zęby dalej się kruszą.Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale nigdy wcześniej takiego problemu nie miałam.Dziękuje za pomoc.
  • Jakiś czas temu robiłam zęba kanałowo i problem w tym że ten ząb stracił swój pierwotny kolor, zrobił się szary i jakby przezroczysty :/ Koleżanka poleciła mi zrobić sobie koronę. Czy któraś z was to robiła? Czy po nałożeniu jej ząb rzeczywiście odzyska swój kolor? Na czym to dokładnie polega, no i ile mniej więcej taka usługa was kosztowała?
  • Dentystka rozwierciła mi dziś zęba ze starą plombą. Okazało się,że trzeba leczyć kanałowo. Założyła lekarstwo, ale ząb wogóle nie boli. Może go słabo rozwierciła, bo panikowałam że boli. Napiszcie jak to powinno być jak ząb nie boli tzn., nerw się nie truje???
  • Kiedyś pytałam o rwanie zęba na NFZ no i wszystko było tak jak pisałyście.Nawet podwójnie znieczulenie dostałam:-) Teraz muszę udać się ponownie do dentysty zeby wyleczyć zęba.Dawno nie byłam u stomatologa w ramach NFZ więc nie wiem jak sie ma to w rzeczywistości a mianowicie czy jest darmowe znieczulenie i jak to jest z tymi plombami?Lepsze płatne?Jeśli tak to ile? Z góry dziekuję za wszystkie informacje.
  • Mam wynerwionego zęba, ale wydobywa się z niego brzydki zapach. Nie wiem co mam z tym zrobić. Czy ktoś może miał podobnie i umie mi pomóc?
  • Dzis sie obudzilam z takim dziwnym uczuciem w zebach (może dziąsłach). No po prostu bez żadnych bodzców zewnetrznych mam takie dziwne uczucie, to nie jest ból, ale w przednich zębach czuje takie coś jak czasami można poczuć pijąc coś bardzo zimnego. Jak zlikwidować to uczucie? I czy to się już nadaje do dentysty?
  • Mm 2 letniego synka. Zawsze dbałam o zęby, ale już czasem zastanawiam się czy może nie za mało...??? Chodzę systematycznie do dentysty, ale moje zęby są bardzo bardzo słabe, ogólnie bolą mnie a jeden jest wyleczony ale niesamowicie na wszystko wrażliwy, ciepło zimno itp. Czuje że są bardzo słabe, krwawią dziąsła, kupowałam pasty ale one nie leczą, jak tylko przestane myć tą pastą dosłownie po 2 dniach jest to samo. Martwię się bo planujemy z mężem drugie dziecko i co dalej?Mam być szczerbata:...
  • mam pytanko drogie kobitki otórz wychodzi mi ząb -8 i tak nie fortunnie,że wbija mi sie w ścianke policzka i kaleczy bardzo mnie to boli,ale krew nie leci mam za to bąbla dużego (niewypełnionego ropą) aptekarka poleciła mi dentosept a ale nie pomaga, policzek mam spuchnięty, nie moge buzi dobrze(szeroko) otworzyć i swobodnie jesc Porazcie coś błagam =/
« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9
WIĘCEJ O ZDROWIU:

Drętwienie rąk i nóg

Jest się czego bać?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne?

Szybkie i bezpłatne

Z dostępem do panelu administracyjnego

Możliwością ustawienia własnego logo

Załóż forum

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.